• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NO TILL obrada, dobro ili loše?

  • Temu pokrenuo josip 5690
  • Datum prvog posta

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
ooo da to je to

imam neku ideju da bi sijaćicu ubacil na tanjuraču i među diskove spustil cijevi i tako direkt u kukuruzište

imam pokusno 2ha pšenice posijano tako odnosno rasipačem bacena i potanjurano s dravom36
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Dobar stroj ima svoju cijenu, kad ga imaš koristiš njegove prednosti ali kad ga nemaš i to ima svoju cijenu !
Sijaćica za žito se da kupiti za cca 12-15 t€ a može u sezoni sijati 200-300 ha bez problema.
Može ju koristiti 10 opg-ova ako su mudri da se udruže . Kod nas je mišljenje da je bolje imati svoju drkalicu nego zajedničku pravu stvar. Poznanik mi kupio novi plug pa pitao za mišljenje : ja mu rekao da je to drlja , a on pa novi je, a ja drlja je drlja nova ili stara.
SAD kad treba nešto zahtjevnije orati dođe kod nas pa iznajmi naš plug .
Udružiti se i kupiti prave sijačice, prskalice i rasipače a ostalo kakvo se ima.
 
Na vrh