• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova sezona ispaše

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712
Za Ratarka
Par slika naših travnjaka i pašnjaka.

Grad iza krava je Kranj.

R

Ratarko

Guest
Kada vidim ovakve travnate površine odmah ih želim poorati :) i posijati šeæernu repu ili pšenicu 8)

Moram priznati da se i kod nas sve više razvija stoèarstvo tako da æe biti takvih travnatih površina i ovdje.
Mislim da neæemo imati toliko krava na vani na ispaši nego æe one biti u štalama a travnjaci æe služiti za proizvodnju sijena , silaže ... koje æe se odvoziti strojevima kuæi.

Osobno bih mogao raditi taj dio posla na pripremi hrane u polju ali ne volim štale i kontakt sa kravama , bojim ih se na neki naèin .

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Tine, dali je to ta farma na kojoj radiš? Što radi ovaj s Fendt- om?

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712
To je to. S Fendtom i Tehnostrojevim rasturaèem vozi travnu silažu, koju se silira samohodnim kombajnom.

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
e jel imaš kavih slika s brdskih pašnjaka?jel ima i tamo krava?

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712
krava ima, a slika nemam.
imam još nekih starih negativa, pa se spremam da ih dam digitalizirat. Onda ih bude, ako ne, slikam kad idem ljeti u šetnju iznad kuæe.

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712
Poèetkom prošlog tijedna stoka je išla van. Slike prvog dana.
Slike nisu najbolje, pošto je bilo slabo vrijeme i u žurbi i nisam ni primijetio da trebam zamijenit baterije.

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
e lijepo..vidim da imaš elektriènog pastira,jel to akumulatorski ili 220 voltni?

R

Ratarko

Guest
Hehe , beeeeeeeee :lol:

Daj uslikaj jednu malo bliže iduæi puta , kod nas u selu nitko nema bleeejke ... :shock:

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
lijepo...
ovo se stvarno sve rjeðe i rjeðe viða na našim pašnjacima...

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712
abrkili kaže:
e jel imaš kavih slika s brdskih pašnjaka?jel ima i tamo krava?

Mala Poljana 1325 m

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
zakon...jel to sve krave pasu?ili ima i neke sitne stoke,ovaca ili koza?

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Re: Kod nas

TINE- koliku nosivost ima prikolica za razbacivanje stajnjaka na 4 slici? Da li ste izvadili sa prikolice uređaj za razbacivanje ili pomoču njega istovarujete?

tine

Član
Pridružen(a)
10 Pro 2006
Poruka
712

Mašina je Megafex 2200. Koriste se valjci i njima se izbaci masa ravnomerno po dužini silosa. Tim imaš tanku plast, koju ne trebaš razvlačiti i samo se gazi.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095

TINE

Koliko je Å¡irok silos? Za koliko minuta isprazni prikolicu?

T

Tonxy

Guest

evo kod mene slike nekih travnatih površina iza moje kuće!!

kako se to radilo prije! - neki još i sad rade to tako kao ovi ljudi!! :roll: :roll: ;)

a ovako neki veći stočari to rade! -mehanizacija! he :) :) he

Nauci se stavljati slike... Bas moram sto prije napisati nove upute za postavljanje... :evil:

Bozic je, pa sam ih ispravio, inace bi bilo brisanja

;) ;)

B

branko

Guest

bobo bas u trenutku kad sam ih ja krenuo ispravljati to si ti napravio , tonxy probaj koristiti photobucket po meni je bolji od imageshacka evo ti copy/paste mojeg posta doka sam ga isprobaval "ovako kako za sad izgleda da je prva liga, jer ima neke korisne mogucnosti - odmah za tri slike ali klikom na add more daje trake za linkanje 20slika. daje cetiri linka (koju se mogu izabrati po zelji) i to za mail, web stranicu, forum - IMG (odmah u pravoj formi) i direktni link na sliku a dovoljno je samo kliknuti na traku sa zeljenom formom linka i on je automatski kopiran u clipboard (znaci netreba oznacavati cijeli link pa desni klik/copy i na zeljenom mjestu u postu napraviti desni click i paste ili samo ctrl v) . postoji mogucnost hostanja i videa ali to su probati kasnije. prostor koji dobivaju free korisnici je 1 gb i na kraju evo linka http://photobucket.com/ "

Na vrh