• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova sezona ispaše

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Za Ratarka
Par slika naših travnjaka i pašnjaka.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Grad iza krava je Kranj.
 
R

Ratarko

Guest
Kada vidim ovakve travnate površine odmah ih želim poorati :) i posijati šečernu repu ili pšenicu 8)

Moram priznati da se i kod nas sve više razvija stočarstvo tako da če biti takvih travnatih površina i ovdje.
Mislim da nečemo imati toliko krava na vani na ispaši nego če one biti u štalama a travnjaci če služiti za proizvodnju sijena , silaže ... koje če se odvoziti strojevima kuči.

Osobno bih mogao raditi taj dio posla na pripremi hrane u polju ali ne volim štale i kontakt sa kravama , bojim ih se na neki način .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tine, dali je to ta farma na kojoj radiš? Å to radi ovaj s Fendt- om?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
To je to. S Fendtom i Tehnostrojevim rasturačem vozi travnu silažu, koju se silira samohodnim kombajnom.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e jel imaš kavih slika s brdskih pašnjaka?jel ima i tamo krava?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
krava ima, a slika nemam.
imam još nekih starih negativa, pa se spremam da ih dam digitalizirat. Onda ih bude, ako ne, slikam kad idem ljeti u šetnju iznad kuče.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Početkom prošlog tijedna stoka je išla van. Slike prvog dana.
Slike nisu najbolje, pošto je bilo slabo vrijeme i u žurbi i nisam ni primijetio da trebam zamijenit baterije.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e lijepo..vidim da imaš električnog pastira,jel to akumulatorski ili 220 voltni?
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , beeeeeeeee :lol:

Daj uslikaj jednu malo bliže iduči puta , kod nas u selu nitko nema bleeejke ... :shock:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
lijepo...
ovo se stvarno sve rjeđe i rjeđe viđa na našim pašnjacima...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
abrkili kaže:
e jel imaš kavih slika s brdskih pašnjaka?jel ima i tamo krava?

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Mala Poljana 1325 m
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zakon...jel to sve krave pasu?ili ima i neke sitne stoke,ovaca ili koza?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Kod nas

TINE- koliku nosivost ima prikolica za razbacivanje stajnjaka na 4 slici? Da li ste izvadili sa prikolice uređaj za razbacivanje ili pomoču njega istovarujete?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: Kod nas

Mašina je Megafex 2200. Koriste se valjci i njima se izbaci masa ravnomerno po dužini silosa. Tim imaš tanku plast, koju ne trebaš razvlačiti i samo se gazi.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Kod nas

TINE

Koliko je širok silos? Za koliko minuta isprazni prikolicu?
 
B

branko

Guest
Re: Kod nas

bobo bas u trenutku kad sam ih ja krenuo ispravljati to si ti napravio , tonxy probaj koristiti photobucket po meni je bolji od imageshacka evo ti copy/paste mojeg posta doka sam ga isprobaval "ovako kako za sad izgleda da je prva liga, jer ima neke korisne mogucnosti - odmah za tri slike ali klikom na add more daje trake za linkanje 20slika. daje cetiri linka (koju se mogu izabrati po zelji) i to za mail, web stranicu, forum - IMG (odmah u pravoj formi) i direktni link na sliku a dovoljno je samo kliknuti na traku sa zeljenom formom linka i on je automatski kopiran u clipboard (znaci netreba oznacavati cijeli link pa desni klik/copy i na zeljenom mjestu u postu napraviti desni click i paste ili samo ctrl v) . postoji mogucnost hostanja i videa ali to su probati kasnije. prostor koji dobivaju free korisnici je 1 gb i na kraju evo linka http://photobucket.com/ "
 
Na vrh