• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

B

Bobo

Guest
Podesivi zahvat sam vidio u rucnoj izvedbi koji je takodjer kontinuiran... Princip kao toplink poluga...

Jednostavno na polugi stelas radni zahvat i kad postelas po svojoj volji, dotegnes kontramaticu da se ne odvrce sama...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo samim tim se gubi smisao vario pluga. Bit je ne izlaziti iz kabine i u toku rada promjeniti zahvat pluga sa obzirom na trenutnu težinu oranja. Ako se to tako štela mehanički onda mi dođe na isto kao i obično štelanje na 12-14-16 cola koje svaki bolji plug ima samo eto za to ipak treba više vremena za napraviti. Po meni ili vario ili ovo 12-14-16 cola štelanje kod kuče.
 
B

Bobo

Guest
Nisi shvatio bit...

3 500€dati za nesto sto sam napravis za par tisuca Kn... O tome ja pricam. I ja mislim da je to glupo kad moras vrtiti polugu ko budala, pa umjesto nje stavis cilindar i deri!
 
R

Ratarko

Guest
Nije to baš tako ima tu i memory cilindar .
Dođi vidi moj plug , ako to netko napravi kod kuče da tako dobro radi kao original - svaka mu dala .
 
B

Bobo

Guest
Cuj, za 3 500€ mi ne bi bio nikakav problem malo malo "prestelati" plug...


Mozda je vecim poljoprivrednicima lakse nadoplatiti tolike novce, ali kad plug kosta 15 000€i onda jos za "to" dati 3 500€... Ja bih dvaput razmislio prije ikakve doplate :(
 
R

Ratarko

Guest
Ok ajde da završimo , ne slažem se sa tobom ili original tvornički vario plug ili obični to je moje mišljenje.
 
R

robert

Guest
tako je.sile su strasne,ili tvornicki ili obicni.to ne mozes sam napravit,a da sljaka dobro.ako nisi ljen kao ja ne treba ti vario... :wink:
''jednostavnost'' varia-
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
OoOoOo , slke su dobre ali jesi ih izokretao brate mili , vrat me zabolio :shock: :lol:
 
R

robert

Guest
to sam na brzaka usliko... :)
tu je suzen na 9'' da mi sto manje mjesta zauzme...
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
to sam na brzaka usliko... :)
tu je suzen na 9'' da mi sto manje mjesta zauzme...

Da ti zauzme što manje mjesta kažeš , hmmm...
Ipak si ga krivo skladištio , pravi način je onda uspravan položaj , imaš viljuškar zar ne :wink: :lol:
Objesi ga za gredu od krova , kao kobasicu :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Ma sve pet dečki NISAM ja ni spominjo vario plug...takav plug je puno i teži a volio bih da bude proširiv na što veči zahvat danas sutra nikad se nezna ne kupuje se plug svaki dan...a ja se toplo nadam da ču s tim plugom moči orat strno i sa svojim 577.. :wink:..bobo hidrauličnu toplink polugu dobivam s traktorom
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ma sve pet dečki NISAM ja ni spominjo vario plug...takav plug je puno i teži a volio bih da bude proširiv na što veči zahvat danas sutra nikad se nezna ne kupuje se plug svaki dan...a ja se toplo nadam da ču s tim plugom moči orat strno i sa svojim 577.. :wink:..bobo hidrauličnu toplink polugu dobivam s traktorom

Pametna odluka po pitanju vario pluga , bacanje novaca u tvojem slučaju.
Vario plugovi se kupuju za malo više hektara godišnje odnosno za malo bijesnije strojeve od 200 KS i slično , onda se to isplati. Naravno da je za 100 KS traktor najbolje uzeti 12-14-16 cola proširivi plug ali ne vario nego da ga ti sam sa alatom proširiš prebacivanjem i zakretanjem radnih tijela u druge za to predviđene rupe. Uostalom za traktor od 100 KS nije preporučeno imati 1000 kg težak plug , to nikako . Bez obtira što se plug pusti na zemlju pa onda vuče ipak je traktoru lakše iči naprijed ako vuče kroz zemlju 500-600 kg za razliku od 1000 kg.
 
K

krx pozega

Guest
Sve mi je jasno prijatelju..ne bojim se ja za taj traktor zbog snage,od prvog trenutka su mene kile patile ali tu smo "bre da se savetujemo"...kad budem išao iz vrbovca stajem negdje po plug..e ako ga doveze kuči na hidrauliku onda je pravi..mislim traktor..he..he(ratarko i taj "obični" 12,14,16colni ti ima 1000kg)
 
R

Ratarko

Guest
Nema baš 1000 kg , jedino ako ga opet opremiš sa koječim što ti u pravilu i ne treba.
Mislim da si rekao d ati se sviđa Pottinger , on ti je lakši od 750 kg u tri brazdnoj izvedbi , nemoj sada na njega staviti hidraulične okidače na brazdama jer to je perverzija za HR uvjete . Ustvari nadam se da kod tebe nema kamenja u zemlji , kod nas nema ni K o kamena.
 
B

Bobo

Guest
Sto se toplink poluge tice, nisam na nju mislio, ali je odlicna stvar za imati...

Ja sam pricao o necemu sasvim desetom, no ne znam preko foruma objasniti (ne mogu rukama mahati okolo) tako da nema ni veze...

Kod nas je plug ko plug... Evo Ursus 160KS vuce 4x16", MF 95KS vuce 3x14", IMT 577 vuce 3x12" Tako da je kod nes zemlja dosta lagana... Ako tu i tamo naletim na koji "kamen" on nije veci od sake, i ja ga samo prebacim na susjedovu njivu, kad ga on nadje on ga prebaci kod mene i tako u krug ;)

Kad pocne sezona radova, ja cu se vozati oko "tehnica" da te ne bi ugledao pa da malo poslikam stroja u radu ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko ti nisi izgleda ni vidio...imaš na drugoj podstranici ove teme "novi plugovi" ponudu za Kuhna što sam dobio de pogledaj malo pa mi reci..a i dosta je težak
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko ti nisi izgleda ni vidio...imaš na drugoj podstranici ove teme "novi plugovi" ponudu za Kuhna što sam dobio de pogledaj malo pa mi reci..a i dosta je težak

Misliš na onu cijenu od 6700 € ?
Teško mi je bilo što reči odnosno ne mogu kada si nam dao samo cijenu pluga.
Koji je to plug , standard ili multi-master ?
Daj nam model te napiši koju opremu ima , sve je bitno , koliko crtala ima , koji kotač , sve ...
Od koje firme si dobio tu ponudu ?

Ovako ti baš i ne možemo pomoči a tražio si nas da pomognemo .
 
K

krx pozega

Guest
Ja drumom ti šumom...stvio sam karakteristike Kuhnovog pluga na ovu temu a ti izgleda nisi to vidio ili te ne zanima :cry:(pri dnu druge stranice ove teme)
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ja drumom ti šumom...stvio sam karakteristike Kuhnovog pluga na ovu temu a ti izgleda nisi to vidio ili te ne zanima :cry:(pri dnu druge stranice ove teme)

A sori , razvulko se kao kobasica pa sam zaboravio da sam to pročito.

Da li je to ovaj plug ?
Odakle si uzeo ponudu za plug , koja firma ?

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh