• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi URSUS

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle, jučer na Viro-Expu sam ga vidio i baš me se dojmio, šteta samo pa nije bilo nijednog trgovca da pitam za cijenu...

Dakle, izložen je bio URSUS 11024 s prednjim utovarivačem.
Sve u svemu ovo kaj sam viodio mi baš fino izgleda, 110 ks 4 cil, turbo Perkins motor 1104D euro IIIA
Ima 2 para hidrauličnih priključnica, jednokružni i dvokružni zračni priključak, gornju i donju vuču, duple radne farove na kabini napred i straga, gume TAURUS straga 16.9R34 (480/70R34) i prednje 13.6R24 (380/70R24), u opciji ide i klima te prednji hidraulik sa kardanom.

Evo i slika.

Slika2513.jpg


Slika2512.jpg


Slika2511.jpg


Slika2510.jpg


Slika2509.jpg


Slika2508.jpg


Slika2507.jpg


Da čujem vaša mišljenja, dal se netko možda već raspitivao u vezi tih novih Ursusa??
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
zanimljiv traktor, po izgledu vuce na zetora ali me iznenadil ovaj podatak za motor. e sad kakva je getriba po kvaliteti, ali traktor bi na prvi pogled mogao biti ok. a znamo da ursusi i nisu tolko losi traktori, bar kolko ja imam iskustva s njima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni se strašno svidio, samo ja bi umjesto prednjeg utovarivača uzeo PVH i za broj šire prednje gume i klimu obavezno!

Meni su se oduvjek sviđale one serije 4514 i 5314, takvog bi jednog poželio s prednjim utovarivačem.

Ove stare serije C 335, 355, 360, te ne volim i nebi ga nikad htio imati u dvorištu, u toj klasi je IMT zakon ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
i ja sam ga gledo jucer na sajmu sto se tiče mehaničkog djela traktora neznam kakvo je stanje jer me nije zanimalo kad sam vidio neke nedostatke koji kodmene neprolaze, preglednost iz kabine nikakva, plastična hauba, zadnji blatobrani plasticni na kojima su nosači vec bili popucani a nije još ni bio upolju a još su i pre blizu točkova pa to kad namotas blata pola traktora polomiš tako da po mom ukusu neprolazi nikako, pa da je i cijena neznam kakva :finga:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a zgleda da nema ni brzu getribu kad mora imati ovog nesretnog trokuta...:scratch:finga:
inače ovak na prvu dost solidno zgleda,pogotovo kaj se tiče opreme...samo opet ostaje pitanje same kvalitete materijala i izrade...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nevidi se jel ima euro kopčanje,ili je ko novi Zetor Major bez ičega
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a zgleda da nema ni brzu getribu kad mora imati ovog nesretnog trokuta...:scratch:finga:
inače ovak na prvu dost solidno zgleda,pogotovo kaj se tiče opreme...samo opet ostaje pitanje same kvalitete materijala i izrade...

Iz ovog kaj sam vidio je mjenjač 12+12 i ide 40 km/h, znači da je brza getriba, a kaj se trokuta tiće, vjerojatno je stavljen od strane naših trgovaca da se poštuje zakon :)

Nevidi se jel ima euro kopčanje,ili je ko novi Zetor Major bez ičega
Ovaj izloženi model ima na sebi euro kopčanje kategorije II. Samo mi se mrvicu čine slabe poluge za 110 ks traktor, ali ajd, progledat ću mu kroz prste :)

a cijena izlozen modela je?
Pojma nemam, nije bilo trgovca tamo ni za lijek, 20 min sam se motal oko traktora, niko živa da se pojavi da ga pitam sve kaj me interesira.
Htio sam tražit da me pusti u kabinu i da ga kresnem da čujem kak Perkins radi, ali niko da se pojavi od trgovaca!
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ovaj traktor nema ni najmanje veze sa zetorom.
ursus i mf već preko 20 tak godina nešto mute i proizvode, a ovaj traktor je kopija nekog starijeg mf-a, tj kombinacija neke starije getribe i novijeg motora ,pošto je euro 3.
traktor bi mogao odgovarati nekom mf-u iz serije 300(375, 395,) ili landini 8880 .
kao što je i ursus 5314.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad sam vidio zadnje trube i bočne reduktore, odmah mi je pao na um MF iz serije 500 i IMT 577-580, da ne kažem da je toliko slično, gotovo jednako.
A i kladio bi se da zadnje felge s ovog ursusa pašu na imt 560/577 i obrnuto ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Cijena prava sitnica 39 000€ samo nez dali je sa PDV-om ili još PDV gore
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cijena prava sitnica 39 000€ samo nez dali je sa PDV-om ili još PDV gore

Pošto je to 110 ks, u toj klasi može biti samo još +PDV ;)
A to ispada onda prepuno i mislim da se taj traktor treba prvo dokazati, a onda mu cijenu staviti u nebo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolega Šanana je napisao u prvom postu da je to 4cil motor.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=zdUK8SnqoSE[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
dobro veče svim forumašima,evo da se i ja malo dovežem na ove nove ursušćiće,ja sam prije dva dana zvao firmu danijel u PŽ i informirao sam se malo,bit će i manjih traktora od 50 ks a cijena je 20000 eur +PDV to je model URSUS 5044 motor perkins 3cil carraro pogon traktor je odličan za manje gospodarstvo kao moje,rekli su mi da nazovem za mjesec dana
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
taj ursus 11024 je bio na sajmu u bijeljini sa utovarivacem
cjena bez utovarivaca kad se odbije poticaj je oko 43500 km a ako je neko u sistemu pdva 17%onda je oko 32500 km
nema elektronike i mislim da nema fino podesavanje
zvuk motora mu nije los
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
zastupnik je bobar otvorio firmu dan uoci izbora trebali su da se sklapaju od 50 110 i 140 konja
mada izgleda su nam ukinuli posticaje na poljoprivredne masine pa se bobar boji ko ce ih kupovat...... jer placat 60 000 za traktor koji neznas kakav je tesko....
izgleda ce napravit da ce ursus biti domaci traktor u bih ....
 
Na vrh