• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
imam cca. 200 ha. šupa je gotova, sutra slikam pa postavim slikice, jedino moraju malo opšit limom oko elevatora jer je malo višlji nego šupa, i izlijat betonsku ploču dolje....
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
imam cca. 200 ha. šupa je gotova, sutra slikam pa postavim slikice, jedino moraju malo opšit limom oko elevatora jer je malo višlji nego šupa, i izlijat betonsku ploču dolje....

puno.....samo se poljoprivredom bavis ili???
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
evo šupa skoro gotova, još samo mali krović oko elevatora i to je to, a onda naknadno malo ju opšit sa limom da ne kisne unutra...




 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ako smiješ reč koliko dođe takva "hala" bez pokrova ?
Jel konstrukcija rogova od tubinga ?
Nisu nigdje stavili dijagonalne ukrute ..a valjda oni znaju;)
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
I ako smiješ reč koliko dođe takva "hala" bez pokrova ?
Jel konstrukcija rogova od tubinga ?
Nisu nigdje stavili dijagonalne ukrute ..a valjda oni znaju;)

Ako mislis na krov jesu pogledaj malo bolje sliku 1 i 2 sipke ili sajla (s spanerima vjerovatno) povezuju dijagonalne stupove.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
I ako smiješ reč koliko dođe takva "hala" bez pokrova ?
Jel konstrukcija rogova od tubinga ?
Nisu nigdje stavili dijagonalne ukrute ..a valjda oni znaju;)

cca 70.000 kn komplet, nemam pojima pošto je pokrov...
cijela konstrukcija je od tubinga, a ukrute su sajla 10mm i španeri.
Konstrukcija se ljuljala dok nisu stavili ukrute, sad se ni ne mrdne....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
cca 70.000 kn komplet, nemam pojima pošto je pokrov...
cijela konstrukcija je od tubinga, a ukrute su sajla 10mm i španeri.
Konstrukcija se ljuljala dok nisu stavili ukrute, sad se ni ne mrdne....

a koje su dimenzije dxšxv,kakav ti je to bazen desno
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
20x8x4.5 visine sa jedne strane, a sa druge 6 metara...
a bazen su temelji za silose....

to ih budeš sam slagao ,mislim na one pocinčane ima u oglasima od 3 pa do 600t ili ima neki 200kn/m3
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
to ih budeš sam slagao ,mislim na one pocinčane ima u oglasima od 3 pa do 600t ili ima neki 200kn/m3

da budu pocinčani, več su doma, neznam još tko ih bude sastavljal, nije to baš tak jednostavno...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

pozdrav,sa čime budete zatvarali sa strane tu šupu i kako se zove ta firma ,jer malo konkurencije ne smeta i dali oni rade od temelja pa do zadnjeg pokrova?:drinkers:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
pozdrav,sa čime budete zatvarali sa strane tu šupu i kako se zove ta firma ,jer malo konkurencije ne smeta i dali oni rade od temelja pa do zadnjeg pokrova?:drinkers:
budemo ju zatvorili sa limom do usipnog koša, a sa druge strane bude vjerojatno mrežica... kasnije bi se trebala ta nadstršnica produžiti još 20 metara... firma je Metal-servis Donji miholjac, ja sam samo napravio stope, oni su mi dali anker ploče, i došli i postavili šupu za 3 radna dana...

je li taj bazen šalovan sa daskama i ako je super je ispao

da, šalovan je sa daskama, napravili su remenate i šalovali okomito sa uskim daskama....
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
svaka čast majstoru ja sam imao jednog koji je mi je zidao šupu i to je napravio da ne povjeruješ nigdjje nemožeš naći malter osim između cigli nema da je cigla zamazana od maltera ali je i dobro naplatio
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Daniel2354, dali su stupovi ubetonirani ili su vijcima spojeni na anker pločice koje strše iz temelja?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
cca 70.000 kn komplet, nemam pojima pošto je pokrov...
cijela konstrukcija je od tubinga, a ukrute su sajla 10mm i španeri.
Konstrukcija se ljuljala dok nisu stavili ukrute, sad se ni ne mrdne....

Varijanta sa betonskim stupovima i drvenom krovnom konstrukcijom, jeli to jeftinije.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Daniel2354, dali su stupovi ubetonirani ili su vijcima spojeni na anker pločice koje strše iz temelja?

vareni su za anker ploče koje su ubetonire u stope.

Varijanta sa betonskim stupovima i drvenom krovnom konstrukcijom, jeli to jeftinije.

nemam ti pojima, nisam ni pital.... al mislim da je jeftinije željezni stupovi, jer kubik betona je barem 500 kn, a cijeli stup željezni je oko 1500, a betonski moraš još i šalovat i zajebavat, a ovog samo zavariš....
 

Najnoviji postovi

Na vrh