• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ovo rješenje sa varenjem stupa na anker ploču mi nije baš najdraže (iskeno, prvi put i čujem da se tako radi), jer se u svim profesionalnim konstrukcijama izbjegava variti na gradilištu, vareni spojevi u radionici a pri montaži na gradilištu uglavnom spojevi vijcima.

Dali betonski ili željezni stup: kažeš da je tvoj željezni 1500kn. betonski stup dimenzija 40x40cm, visok 5 m bi koštao 0,4x0,4x5x600=480kn+armatura i oplata, tako da je to dosta manje ako sam radiš. jedino su čelični elegantniji, pa manje mjesta zauzimaju.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa ako sam radi mislim da ga m3 ispadne manje od 600 kn
mi kad smo zadnje radili ispadalo je oko 400 kn .
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ovisi kolko cementa staviš:D
a za stup ako ručno mješaš bar 1:4 ili 1:3,5, ne manje
a za stup 40x40cm imaš puno posla dok ga namješaš, tako da se za ozbiljniji objekt ne isplati doma mješati. i obavezno vibrator, i distanceri za armaturu na 2,5cm
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Ovisi kolko cementa staviš:D
a za stup ako ručno mješaš bar 1:4 ili 1:3,5, ne manje
a za stup 40x40cm imaš puno posla dok ga namješaš, tako da se za ozbiljniji objekt ne isplati doma mješati. i obavezno vibrator, i distanceri za armaturu na 2,5cm

i posla za popizdit, ovak stup metalni staviš i gotovo, šupa gotova za 3 dana, a ovak imaš samo kaj 3 dana šalovat, pa onda mora beton odstajat bar 2-3 tjedna prije nego staviš konstrukciju na njega, a i skela mora biti 5 metara bar da možeš puniti 6-meterne stupove... i onda nedaj bože da se nije lijepo zalio stup.....
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
istina ali ako znaš imaš alat i vremena to je bolja opcija .
svako se treba prilagoditi svojim mogučnostima .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je tak je bez alata i dobre volje nema posla :toimonster:ali bit svakog tipa građenja bit če namjena tog objekta i njegova cijena koštanja tako dok se sve zbroji nezna se što je povoljnije jer i željezu je porasla cijena a beton nije jeftin i kada betonu dodamo šalovanje ,armaturu ,samo dobar izračun može pokazati što je povoljnije:madmana:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
je tak je bez alata i dobre volje nema posla :toimonster:ali bit svakog tipa građenja bit če namjena tog objekta i njegova cijena koštanja tako dok se sve zbroji nezna se što je povoljnije jer i željezu je porasla cijena a beton nije jeftin i kada betonu dodamo šalovanje ,armaturu ,samo dobar izračun može pokazati što je povoljnije:madmana:

slažem se, ovisi o namjeni, i o tome koliko možeš sam napraviti. i naravno dali neki materijal možeš "povoljnije" dobiti (iz bilo kojeg izvora)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Evo moje hale.

DSC00018Kopiraj.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepa hala nema se ča reč,,,svaka čast..:prayer:
Još da se dobro napuni,,i to je to...........:mrgreen:
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
stvarno...hala je odlicna...moze koja slika sa strojevima??
 
D

DOMAGOJ9

Guest
Poz,
ja sam ove jeseni pravio garažu, od hrastove građe, kupio 10 kubika klada,
cijena 2600 kn sa prijevozom, krajčenje platio 2000 kn, dobio sam cca 6 kubika vijenaca i rogova, 1,5 kubika dasaka, ostalo za ogrijev.
dimenzije su 22 x 5,5m, 12 nosečih stupova, krajnji su tubinzi, a ostali 16x16cm stupovi hrastovi, takvih su dimenzija i vijenci, na 2 vode ide garaža,4m i 2m, rogovi su 14x10, razmak između rogova cca 65cm. gore je lim pocinčani(bojani), on je bio najskuplja investicija :D
ukupna cijena:
građa - 4600 kn
limeni pokrov - 6500 kn
cement,šljunak.... 500 kn
štafla jelova(250m) - 1500 kn
ostalo cca. 1000 kn
4 tubinga(4m) -cca 1500 kn (njih sam imao)
sve skupa oko 15000kn za 110 m2, mišljenja sam da sam dobro prošao.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Poz,
ja sam ove jeseni pravio garažu, od hrastove građe, kupio 10 kubika klada,
cijena 2600 kn sa prijevozom, krajčenje platio 2000 kn, dobio sam cca 6 kubika vijenaca i rogova, 1,5 kubika dasaka, ostalo za ogrijev.
dimenzije su 22 x 5,5m, 12 nosečih stupova, krajnji su tubinzi, a ostali 16x16cm stupovi hrastovi, takvih su dimenzija i vijenci, na 2 vode ide garaža,4m i 2m, rogovi su 14x10, razmak između rogova cca 65cm. gore je lim pocinčani(bojani), on je bio najskuplja investicija :D
ukupna cijena:
građa - 4600 kn
limeni pokrov - 6500 kn
cement,šljunak.... 500 kn
štafla jelova(250m) - 1500 kn
ostalo cca. 1000 kn
4 tubinga(4m) -cca 1500 kn (njih sam imao)
sve skupa oko 15000kn za 110 m2, mišljenja sam da sam dobro prošao.

svaka čast na određenom poslu,čekam slike,zalaganje sjedi 5
 
D

DOMAGOJ9

Guest
domagoje nisi stavi u kalkulaciju građevinsku dozvolu

Pa nisam ju stavio kad ju nisam ni izdao :D
nije zatvorena sa strana, više je kao hangar, možda ju u skoroj budučnosti zatvorim.
mislim da nije potrebna dozvola ako je samo natkriveno,ili ?:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh