• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Poz,
ja sam ove jeseni pravio garažu, od hrastove građe, kupio 10 kubika klada,
cijena 2600 kn sa prijevozom, krajčenje platio 2000 kn, dobio sam cca 6 kubika vijenaca i rogova, 1,5 kubika dasaka, ostalo za ogrijev.
.

Uh, da bar kod mene ima građe po tim cijenama. kod mene je jelovina po 1800kn premija.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Pa nisam ju stavio kad ju nisam ni izdao :D
nije zatvorena sa strana, više je kao hangar, možda ju u skoroj budučnosti zatvorim.
mislim da nije potrebna dozvola ako je samo natkriveno,ili ?:scratch

Ovisno o lokalinim (općinskim) propisima. inače nemožeš ni poljski wc bez dozvole.
 
D

DOMAGOJ9

Guest
Uh, da bar kod mene ima građe po tim cijenama. kod mene je jelovina po 1800kn premija.

to je cijena gotove građe, takva je i kod nas cca 1600 kn/m3.
vjerujam da ima i kod vas klada po toj cijeni, provjeri u šumariji koja je blizu.
krajčili smo 5-6h tih 10m3, tako da me je izašla građa cca. 700kn/m3.
naravno ne računam svoj rad.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
da, izašlo te 70kn/m3 al si još dobio i 4m3 za ogrijev.
ja sam u dalmaciji, tu nema puno šume. tj ima državne borove, tu bi se našlo stabala za grede praviti, al ne znam koji je uopće postupak kod šumarije za kupnju? kako se kupuje od šumarije?
A ni ne znam gdje bi to raspilao u grede.
 
D

DOMAGOJ9

Guest
da, izašlo te 70kn/m3 al si još dobio i 4m3 za ogrijev.
ja sam u dalmaciji, tu nema puno šume. tj ima državne borove, tu bi se našlo stabala za grede praviti, al ne znam koji je uopće postupak kod šumarije za kupnju? kako se kupuje od šumarije?
A ni ne znam gdje bi to raspilao u grede.

neznam točno odakle si, evo ti njihov link:
http://portal.hrsume.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=58
to je popis njihovih središta.
kod nas se daju parcele u zakup, dosta ljudi pravi drva, ali najbolje je nači nekoga tko radi u šumariji i snjim riješit.
ali za dalmaciju neznam, moraš ih osobno pitat.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Misliš da se bu zrušila bez toga papira???

sama ne ali milanović možda
ja sam napravio tako nastrešnicu, sve je bilo dobro do jednog dana ja dođem kući a ono u dvorištu auto sa naljepnicom državni inspektorat RH, e onda belaja:madmana:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
sama ne ali milanović možda
ja sam napravio tako nastrešnicu, sve je bilo dobro do jednog dana ja dođem kući a ono u dvorištu auto sa naljepnicom državni inspektorat RH, e onda belaja:madmana:

i?
oćemo detalje
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
i priča je prevelika 4 godine mi je trebalo da dobijem papire, potrošeno puno više živaca nego novac, moj savijet svima koji gradite nešto napravite papire jer posle je to puno teže i skuplje, velika razlika je u komunalnoj naknadi za već izgrađeni obijekat, eto toliko
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Poz,
ja sam ove jeseni pravio garažu, od hrastove građe, kupio 10 kubika klada,
cijena 2600 kn sa prijevozom, krajčenje platio 2000 kn, dobio sam cca 6 kubika vijenaca i rogova, 1,5 kubika dasaka, ostalo za ogrijev.
dimenzije su 22 x 5,5m, 12 nosečih stupova, krajnji su tubinzi, a ostali 16x16cm stupovi hrastovi, takvih su dimenzija i vijenci, na 2 vode ide garaža,4m i 2m, rogovi su 14x10, razmak između rogova cca 65cm. gore je lim pocinčani(bojani), on je bio najskuplja investicija
dali imaš problema s kondenzacijom na limu .
slično sam i ja napravio ali morat ču nešto izmisliti jer mi kondenzat radi veliki problem stalno mi kapa po strojevima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
sama ne ali milanović možda
ja sam napravio tako nastrešnicu, sve je bilo dobro do jednog dana ja dođem kući a ono u dvorištu auto sa naljepnicom državni inspektorat RH, e onda belaja:madmana:
Za nekaj friško izgrađeno ili stari objekt?
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
došli nakon dvije godine kaj je napravljena
ja imam lim isto kapa treba napravit ventilirajeći krov
 
D

DOMAGOJ9

Guest
dali imaš problema s kondenzacijom na limu .
slično sam i ja napravio ali morat ču nešto izmisliti jer mi kondenzat radi veliki problem stalno mi kapa po strojevima

mogu ti reči da imam, baš sam neki dan primijetio da se stvara ispod lima, kaplje, ali u jako malim količinama, gotovo neprimjetno.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ako je dvostrešni krov onda je trebalo sljemenjak napraviti tako da ima protok zraka.Ako je jednostrešni onda je trebalo napraviti odzračnike tako da na svakih 20 m.kv.ide po jedan.odzračnici se stavljaju oko 1/2 metra prije sljemena krova.Isto tako ulaz zraka mora biti sa doljnje strane krova pa se na taj način dobije ventilirajuči krov.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Pozdrav.Zanima me da li postoji kakva supa i kak se mora graditi bez gradjevinske dozvole
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Poljoprivredni montažni objekat do 500m.kv.netreba građevinsku dozvolu več samo lokacijsku.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
i priča je prevelika 4 godine mi je trebalo da dobijem papire, potrošeno puno više živaca nego novac, moj savijet svima koji gradite nešto napravite papire jer posle je to puno teže i skuplje, velika razlika je u komunalnoj naknadi za već izgrađeni obijekat, eto toliko

to ti je baja neko poslao inspekciju,moš mislit kako oni znaju kud treba ici
Bratić mi radi u insektoratu pa mi je pričao,kako kad te neko prijavi idu direkt na adresu i prave zapisnik inače je i njima draze sjedit u uredu i piskarat papire ,plaća ide...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam u izradi jedne supe za strojeve ali neznam kako da napravim raspon od 4 metra izmedu stupova kazu mi da ce se jelova vjencanica 16X14 smotat neznam da stavim ispod nje jos tubing ,neda mi se radit i varit ona konzola od tubinga a drva imam hvala...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
ja sam u izradi jedne supe za strojeve ali neznam kako da napravim raspon od 4 metra izmedu stupova kazu mi da ce se jelova vjencanica 16X14 smotat neznam da stavim ispod nje jos tubing ,neda mi se radit i varit ona konzola od tubinga a drva imam hvala...

možda da staviš ispod te vjenčanice jastuk, tj, gredu ispod grede i ušerafiš jednu za drugu. ak ti je raspon nekih 4 m, da na svaki stup staviš gredu od nekih 2 m, smanjuješ opterečenje.. eto, jedan prijedlog:D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja sam u izradi jedne supe za strojeve ali neznam kako da napravim raspon od 4 metra izmedu stupova kazu mi da ce se jelova vjencanica 16X14 smotat neznam da stavim ispod nje jos tubing ,neda mi se radit i varit ona konzola od tubinga a drva imam hvala...

pa možda i neče ,zavisi kolika je dužina rogova a postoji varijanta da staviš gredu od hrasta :partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh