• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Radio je jedan kolega..Cijenu neznam trebalo bi to sve skupa zračunat..Gradnja je dugo trajala,kak je on imao vremena tak je radio..

Budem slikao više slika..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ajde poslikaj taj objekt sa svih strana i daj neke dimenzije, baš mi zanimljivo izgleda, možda nešto prekopiram od tebe :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

a2ah.jpg

nogf.jpg

1lpf.jpg

4jfc.jpg

avhv.jpg

07a8.jpg

a8g3.jpg

e8ci.jpg
Iza kuče mi bio neiskorišten plac pa sam se odlučio za izradu šupe za pripremu drva,varenje,piljenje i slično što u radioni ne mogu radit.Ovaj donji betonski dio če dobit drvenu nadgradnju i zatvoreno sa tri strane.Moguče da če se i TV i labinac selit ovdje.Zadnja slika je moj kraj,ja sam pri vrhu brda a sa leve je viadukt avto puta prema ZG. L.P.:drink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

1lpf.jpg

/QUOTE]

Majstore svaka čast, ovu sliku ću spremiti:icon_super:...samo nemoj poslije da ti nešto prifali.:icon_rofl:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

samoutovarna ti znači više netreba
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

@abarth822 lijepo se gradi svaka cast bit ce to lijepa supa na kraju al imam jedno pitanje sta netreba nikakve papire za tu gradevinu??
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Samoutovarna je bila nabavljena za delove koje sam upotrebio za izradu kiperke,cirkulara ijoš nekih stvari.To su ostanci koje se nije isplatio prodat u staro železo(0,14 centi kila) a ovde su dobro došli,sa malo elektroda nastala mreža.Za pare koje bi dao za mrežu nabavil se cement.Kad se razmontira samoutovarka je robe dosta od profila,lanaca,špage,colarica a najviše vredi osovina sa točkovima ak su dobre gume.Ja sam imo sreču pa našo prikolicu bez rđe ali je bio reduktor i vilice s.ebane jer je pokupila komad železa i za mene je bila prava.Ostale su mi još pločevine i nešto manjih delova pa polako ču se i toga rešit.Papire za jednostavan drveni objekat do 15 kvadrata ne treba,ovaj je par kvadrata veči ali se ne sekiram jer susedi imaju puno veče na crno bez suglasica i papira.Gradnja se zbog vručine malo zaustavila ali do zime valda če bit gotovo. Lep pozdrav.:drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

@abarth822 znaci do 15 kvadrata nema potrebe za papirima to je super hvala ti na odg!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako sve tako radi kao armaturu u betonu , ne bi ja bio ispod te terase :lol:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kad popuca ta ploča, kolega, nemoj se pitati zašto. Trebao si to željezo prodati, doložiti koliko treba i kupiti mrežu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Sumnjam da će išta popucati, pogledaj malo bolje to je sve živa stijena okolo.:icon_eek: to je kao da lijepiš pločice na deku:icon_weed:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kad popuca ta ploča, kolega, nemoj se pitati zašto. Trebao si to željezo prodati, doložiti koliko treba i kupiti mrežu.

općenito kad ideš uzimat takve stvari od strojeva u mom kraju traže za njih suho zlato, a na kraju radije prodaju u staro željezo ili zabetoniraju negdje u nešta
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

xdlv.jpg
Trupci su pripremljeni za odvoz do pilane.Iz ovih če bit gradja i daske za šupu.Iz crvenih gradja i ostanci daske a zeleni samo daske tak da robe če bit i viška.L.P.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

kolega kaj bude to neka veča šupa (garaža) ili manja? trupci lijepo i ravno izgledaju,pa bude lijepih dasaka i greda...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Šupa če bit manja 4,3x4,3 m i visina oko 2,8 m.Ulaz če bit 2,6m.Šupa mi uglavnom treba za cepanje drva,švasanje,rezanje sa fleksom,hoblanje i takve radove za koje mi je šteta gornje radione jer nastane previše svinjarije i prašine.Obijena če bit sa tri strane i još malo kod ulazne a dobit če i trofaznu struju i vodu da se može umit,ohladit komade od varenja pa i priklopit štrajfix.L.P.:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Abarth, kak je pri vas s dozvolama za takve objekte?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Od 9 3 2013 pod jednostavan objekt ide konstrukcijsko nezahtevan objekt koji ne treba statičnog i gradbeno tehničkog provjeravanja.Da nije namjenjen stanu i nema utjecaj na okolinu.Šupe,drvarnice inadstrešice za auto spadaju pod jednostavan objekt za kojeg nije potrebno pridobit gradbenu dozvolu.Dozvoljeno je do bruto 30 kv. m tlorisne površine i vrh krova do 3,5m.Objekt ne smije bit priklopljen na javnu infrastrukturu i materiali ne smiju odstupat od okoline i ostalih zgrada.Ja mislim da i kod vas mora bit slično.L.P.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kod nas je puno gorje.
SVE treba papire i samogradnja je zabranjena. Pametnome dosta...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako se radi na drvene nosive stupove,površine krova do 30 kvadrata i mora biti otvoreno sa jedne strane može i kod nas,rade ljudi masovno bez problema,jedino su problem veliki temelji od betona,čak i za obični betonski silos treba dozvola,jedino ako koja lokalna samouprava nije krvnik svojim stanovnicima pa zakomplicira bez veze na nekim stavkama
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dosta zavisi od susedov jer nekima svaka dlaka smeta pa i zavist pa odma na inspekciju.L.P.
 

Najnoviji postovi

Na vrh