• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dobro bu to.
Meni je zakon kad se metne red betona na tanko, gore mreža i onda završni sloj betona.
I tak redom.....
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Prvo sam mislio da muha piše o nekoj torti, ali onda sam vidio beton je, nije fila.

Dobar ti je zakon. :(y):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dobro bu to.
Meni je zakon kad se metne red betona na tanko, gore mreža i onda završni sloj betona.
I tak redom.....

Naravno, može i tako, radili smo i tako...

@Torpedo, još se jednom ispričavam ak si se našel uvrijeđen.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Juče dve fure i još jedna danas.Sad je sva drvena roba za šupu doma tak da se može počet sa izradom.Građa je sva a ima i dasaka za zatvorit okolo.L.P.
rgli.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Prvo su na redu glavne grede pa stubovi da dobiju pravi oblik.Ja ove čepove bušim dok pravi majstori to sve odrade sa motorkom.U utore če doč stubovi koji če nosit celu konstrukciju a za glavnu povezavu če bit daske kojim če bit obijena.Puno če bit i ukruta od železnih profila.
4u2x.jpg

6s7z.jpg
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Netreba ti železo za ukrute.Sve se napravi sa drvom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Znam ja to ali one drvene ruke su za mene viša matematika,lakše mi fiksirat sa železom to mi lakše ide.Prave mi moji dobi majstora ali ja NE oču sam.Takav sam pa je.i ga.:icon_e_wink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Počelo sklapanje i sad se več drugčije vidi kolika če bit.Malo po malo pa ču je zmontirat.Najviše vremena ide za merenje da bi sve klapalo.L.P.
8as9.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Evo ti slika jedne od mojih ukruta u mojoj supi za drva inace je 12x11m,cjela konstrukcija je drvena a gore je bjeli lim od 1mm debljine.
Sory kaj je slika kontra nekaj me hebe fotic.



Jel sad na pravu stranu?
Muha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Juče bila kiša pa se radilo v radioni tak da se srezalo špirovce (rogove) na meru i uradile glave i utori da sednu na gredu.Danas fina obrada brušenje i farbanje te na kraju postavljeni na grede.Sutra ide raspodjela na meru i šrafanje sa torxima,sve do sad su sami torxi bolje neg cvekovi.Umjesto hobl mašine se brusilo sa fleksom ploča sa komadima šmirgla.Probo sa hoblericom ali friško drvo i ne ide baš ali flex super.Samo se brzo preleti da skine dlake ali bilo je dosta gladko napiljeno.L.P.
6o1s.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

kolega svaka čast ! bude to lijepa šupa/garaža nastala :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Špirovci(rogovi) fiksirani prišrafani sad je konstrukcija i sa daskama okolo puno pojačana.Na krov sam privremeno položio daske i foliju tak da se može sad več u šupi radit priprema i obrada daski.Kad završim donji dio ide gore pravi krov od salonit ploča ak me zima ne zaustavi.
tfsd.jpg


czpo.jpg
ve0y.jpg


:icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

@abarth822 super izgleda bit ce to lijepa i funkcionalna garazica daj mi reci kaj se kod vas smiju jos koristit salonit ploce??
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Stare su bile sa azbestom ali nove nemaju primjesi azbesta imaju neka druga vlakna u sebi na pogled su iste.Kod nas ak se očeš rešit starih sa azbestom je cela procedura od skidanja sa krova pa spakovat na paletu,omotat u foliju,prevoz na odpad,tamo pregled da je spakovano kak treba i platit da preuzmu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kod nas su đabe skidali i odvozili azbestne ploce. Neznam kako je sada.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

kod nas ljudi koji prekrivaju tj.uzimaju dolje azbestne ploče,i zamjenjuju ih crijepom,onda ih daš u taj dučan i dobiješ popust na crijep
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

plaća se 1 kuna po kilogramu ploča,lani je bilo oko 1.70 kuna...ja ove godine rješavao svoje....
to Nexe ima akciju....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Zato i pitam jer ja imam jos jedan mali dio tih ploca na krovistu znam da bi ih trebalo zamijenit ali suska je problem!!
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dali je moguče sam graditi halu/skladište ili treba biti neka firma koja je atestirana za to..???
 

Najnoviji postovi

Na vrh