• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

tu si u pravu,ja nemam niti jednog problematičnog,najveći mi je problem financije,kod nas još ima prvoklasne hrastove robe,samo majstora tesara jako malo i skrivaju se od liničevih pasa,kod nas tko ima više love rade metalne montažne garaže to im nekako jednostavije jer je većina vična aparatu za varenje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ako se radi na drvene nosive stupove,površine krova do 30 kvadrata i mora biti otvoreno sa jedne strane može i kod nas,rade ljudi masovno bez problema,jedino su problem veliki temelji od betona,čak i za obični betonski silos treba dozvola,jedino ako koja lokalna samouprava nije krvnik svojim stanovnicima pa zakomplicira bez veze na nekim stavkama

čak i za ogradu višu od 1.5 m trebaš dozvolu,barem je tako bilo..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Onda fino napraviš više komada os 30 kvadrata i trljaš ruke
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Bilo je riječi nek sa kao svi sada malo strpe s kojekakvim gradnjama dok ne prođe malo ta sva halabuka oko legalizacije, a kasnije opet lagano bude sve manje više po starom...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Istina, 30.6 prošao, niti traga niti glasa više o legalizaciji, i svatko kog znam da je predao, nitko još ni da bi nazvao iz tih ureda... to je bilo samo da se lova pokupi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Sad traje obrada i kroz dvije godine če se to rješit.
Evo danas sam vidio ministricu Anku Mrak Taritaš u Bauerovoj u ZG vozi se u novom genšeru sama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Nakon par godina od izgradnje ove građevine uspjeli smo izbetonirati kod ujaka i ovaj vozni dio šupe koji ujedino bude služio i kao 3. pomočni silos za silažu.
Pa evo par slika od tog poduhvata!
Glavni majstor moj stari, ipak čovjek sa iskustvom da napravi kak se spada.
Ujak na mješalici, ja vozim. Jedan dan priprema i drugi dan smo zalili ploču i to je to!



















 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Lijepo je to ispalo vidim covijek zna ankeri za visinu i sve ravno:icon_super::icon_super:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ovdje je najveća prednost kada bude snijeg i blato nema rovanja i grebanja ,sve je pod krovom,ali ipak Šanana ti si trebao malo uzeti žlicu i poravnati beton,ipak si mlađi ali stari je ipak iskusniji,bude to odlično:drink::drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ma stari je maher...ja sam samo tačkal, bez brige i pameti :)

Lijepo je to ispalo vidim covijek zna ankeri za visinu i sve ravno:icon_super::icon_super:
Ma čovjek je školovani armirač u sloveniji, radio bolnice od temelja, autosalone, trgovačke centre, spremišta za vode i vodocrpilišta i ostale nisko i visoko-gradnje, ovo mu je mačji kašalj :)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Čelična mreža u vlačnoj zoni, da. No ovako utonula u teren (podlogu), i nema neku svrhu..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Kak nema,kod potonuča terena ili velikog tereta dolazi do puknuča betona a mreža drži da nebi oscilirala po visini ili ti da jedan dio potone a drugi dio ostane.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Pa celicna mreza se postavi tako na zemlju i onda postepeno kako se sipa beton podize se sa rukama i ostaje negdje na sredini betonske ploce, barem mi tak radimo.. a ima i onih nekakvih stalaka plasticnih za mrezu koji se stavljaju ispod ali to je bezveze jer je onda po tome tesko voziti tacke..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Pa celicna mreza se postavi tako na zemlju i onda postepeno kako se sipa beton podize se sa rukama i ostaje negdje na sredini betonske ploce, barem mi tak radimo.. a ima i onih nekakvih stalaka plasticnih za mrezu koji se stavljaju ispod ali to je bezveze jer je onda po tome tesko voziti tacke..

To je OK, iako ne baš sredina, nego vlačni pojas, ali ajde, razumijemo se, valjda.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Meni se cini da je @Šananin tata stavljao ciglu ispod mreze tak mi se cini po slikama!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

To je OK, iako ne baš sredina, nego vlačni pojas, ali ajde, razumijemo se, valjda.

Razumijemo se, inace ja sam pleo mreze rucno od 6-tice zice koju sam prvo natezao s traktorom (bila je u kolutovima) za nekih cca 150 kvadrata, dok smo betonirali dvoriste.. spleo sam 7 mreza, svaka je bila 7 m dugacka i 2.80 siroka, a oni kvadratici su bili 15x15 cm.. sipke, drot, klijesta i uzgi.. :icon_kidra:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Čelična mreža u vlačnoj zoni, da. No ovako utonula u teren (podlogu), i nema neku svrhu..

Jel to neiskustvo govori iz tebe ili kaj???
Majstori znaju kak se postupa s mrežim prilikom zalijevanja ploče, kak ide ako se radi s jednom mrežom ili s dvije.
Ovo kaj sam pročital mi izgleda tak koda nisi ništ betoniral s mrežim, no nemora značiti da sad tu previše ne filozofiramo.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Jel to neiskustvo govori iz tebe ili kaj???
Majstori znaju kak se postupa s mrežim prilikom zalijevanja ploče, kak ide ako se radi s jednom mrežom ili s dvije.
Ovo kaj sam pročital mi izgleda tak koda nisi ništ betoniral s mrežim, no nemora značiti da sad tu previše ne filozofiramo.

Ja sam, na suprotan način, bez osobnog vrijeđanja dao savjet s argumentom, zašto tako savjetujem.

No, po želji.

Meni se cini da je @Šananin tata stavljao ciglu ispod mreze tak mi se cini po slikama!!

Vidio sam ja to, i komadi crijepa, to je sve OK, ali isto to nisam vidio na ulaznom dijelu, gdje je beton već ugrađen, a mreža je ostala na podlozi. Također, kada smo tako ponosni, valjao bi pripaziti i na spojeve mreža. No to je moje neiskustvo pa eto.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Nije mi bila namjera vrijeđati, pa eto...

Ovaj prednji dio je bez mreže, tu je samo završetak mreže pritisnut u beton jer smo to betonirali dan radnije, a i tu je išao dosta tanak završetak betona pa da mreža nebude visoko.
Sve je podmetano komadima crijepa i još ručno poslagivano kako se je dio po dio betonirao.
Spojevi mreža su napravljeni tako kako je ispalo jer nije bilo mreže za cjelu površinu pa je "škrtareno" na spojevima, no to je ploča na tvrdoj podlozi, a ne neka ploča na kući pa se može malo sfušariti, razumijemo se, neee!

Imam plastičnih distencera doma kakvih god hoćeš, ali nismo ih ubacivali jer prilikom voženja i gaženja po mreži bi vjerojatno propradali u zemlju, pa tako su sačuvani za mjesta gdje se bez problema mogu iskoristiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh