• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kad ste spomenuli ceradu..Planiram da zatvorim objekt...Dužina je oko 25m,i podjeljena na 3 polja,visina 5m mislim..

Kako bi se tu cerada pokazala ??
Planirao sam gore vodilicu cijelom dužinom,i na ceradu stavit neke kotače koji bi išli po vodilici a dolje napet sajlu i kroz zimu mislim da bi bilo dobro..

Ima tko kakvo iskustvo,savjet ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Bili su mi nedavno majstori mjerit prikolice za cerade pa su odma i dvije garaze izmjerili, nekih 12-14metara sve skupa, sa vodilicama, i svim dodatcima za kopcanje oko desetak tisuca kuna je bila ponuda. Za prikolice nisu bili skupi pa me ovo malo iznenadilo. Valjda su vodilice i ostali dodatci skupi.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Jel mi može tko reć gdje mogu kupit panele (sendvić lim) 5 cm ? Ja znam za Lim Mont, ali raspitao bih se jos negdje za cijenu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stric Google je izbacil:

Zovi koji su ti najbliži ili odakle imaš osiguran prijevoz.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Da, vec sam to pomalo istražil i zvao, moram i sutra.

Još bi u ove kriterije navel i da je niska cijena. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Spartak Zagreb ime relatovno dobre cijene za kraće mjere.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
onaj poslje njega u Buzinu ima još niže. 3cm 106km kvadrat. Ima i nekih ostataka od garažnih vrata po 80 kn
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Danas zvao Spartak, 5 cm 104 kn + pdv novi. To je prihvatljivo naspram 160 kn + pdv sto sam juce zvao.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Pozdrav. Evo i ja krenuo u izradu nadstrešnice metalne konstrukcije 6.4x6 m. Jedna strana krova pričvršćuje se na zgradu a druga na 3 stupa. Iskopao sam za plivajuću ploču, napeljao kamen i povaljao. E sad koliko bi trebao bit dobeo sloj betona?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Oko 12cm smo mi postavljali u štaglju, armirano s mrežom 7 mm, oka15x15cm
 
Posljednje uređivanje:

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Hvala na savjetu. Eto i sam mislim stavit 12-15 cm. Samo me brine onaj dio gdje će stupovi biti oslonjeni. Tu mogu ručno još iskopati babice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Iskopaj za babice prije i zabetoniraj ih na visinu kamene posteljice, postavi najlon na posteljicu i onda betoniraj ploču.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jesi li nekaj stavil protiv kondenzacije? Ako nisi, šteta. Inače, lijep objektić. Čestitam, tak se dobar gospodar odnosi prema mehanizaciji. (y)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Super je to izvedeno, jedina opaska bi bila kod ovog zida, sa te bočne stjene voda će se cijediti unutra.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Jesi li nekaj stavil protiv kondenzacije? Ako nisi, šteta. Inače, lijep objektić. Čestitam, tak se dobar gospodar odnosi prema mehanizaciji. (y)
Gore je lim sa filcom.

Gdje najpovoljnije nabaviti ovakve metalne stupove i koja je cijena...?

Stupovi su cijevi 10x10 i gore varen L profil i vijak u sredinu.

20644

Super je to izvedeno, jedina opaska bi bila kod ovog zida, sa te bočne stjene voda će se cijediti unutra.

Za sad koliko je kiše bilo s te strane nema vode baš ništa. Naravno da kada bude vjetar nosio na tu stranu da će biti, ali mislim da je to zanemarivo.
 
Na vrh