• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Pošto nešto ove godine moram riješiti za traktor. Gledao sam one montažne metalne garaže.

Znam sve probleme oko kondenzacije lima.

Ali jel ima netko rješenje? Kako izolirati garažu iznutra?

U slučaju da ju kupim mislio sam između profila staviti 3-5 cm stiradura i fiksirati pu pjenom. I preko toga osb ploču ili knauf ili osb ploču.

Ideje? Mišljenja? Savijeti?

Radio bi sam, ali puno vremena mi uzme i kad izračunam sve. Ovo montažno me čak i jeftinije izađe 🤣.

7 širine, 5 dubine.

Dupla vrata od 3 širine, 2.5 visine. Unutarnja visina 2.8-2.3. Pad prema natrag.

Bez boje 2700 eura, s bojom 3300 eura..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ma nije mi samo do kondenzacije. Htjeo bi webasto i neku pećicu unutra ubaciti da mogu nešto preko zime i raditi u njoj. Ofarbati, šarafati i tako.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ne mogu kupiti šta hoću. Oni imaju gotove proizvode, a i trenutne financije diktiraju cijenu.

Jedino ako ju kupim ostaje naknadna izolacija.

Ima netko iskustva?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Nije baš... Ja da kupujem lim. To je oko 1000e. Dvoja vrata moram dati nekom napraviti. To mi je barem 500e.

Kostur na koji ću staviti lim. Kubik drveta je 500e. Računam barem kubik, kubik i pol drveta.

Drvocid + lazur.

Šarafi, ekseri, I sitnice...

Oko 3000 eura... Sad. Vjerujem da bi se svega našlo jeftinije. Nešto i imam.

Ali ispod 2500e tako nešto nema šanse da bi napravio. Barem ja.

I uracunaj u to vrijeme potrošeno. Pa zovi ekipu. Pa ti fali jedan za podroznjacu.

Ovako dođe u 9 gotovih panela i 2 osobe i traktor za popodne to sastave.

I još prijavim na natječaj od grada. I grad mi vrati 1000e.

Znači konačna investicija za tu garažu 7x5x2.8 bi me izašla oko 2300e... + izolacija. A nju i tako kod sebe nisam računao..
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,257
Sendvic paneli na metalnu knstrukciju. Ima i rabljenih dosta.
Ali vec si bacio matematiku i povrat sredstava tak da...kak meni stari cesto puta zna reci kad bi se ruke bojale ko oci nikad nis ne bi napravio...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ma radit ću ja sam nadstrešnicu za mehanizaciju preko puta garaže. U garaži bi držao atomizer, frezu pipalicu, malčer, rasipač. Traktor..

I hoću da bude zatvoreno da mogu preko zime farbati, mijenjati ulje i tako... A ne ko sada čekati ljeto da mogu raditi, a preko ljeta nemam vremena tako da sve stoji..

A kad već mogu dobiti povrat. Zanima me jel bi mogao to kako izolirati iznutra.. Ne znam jel bi išlo ljepljenje stiradura sa pu pjenom? Ili je bolje od krovnih letvi okvir pa ispuna stiradurom + parna brana + knauf..
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,257
Koliko razumijem, ne mislis iznamljivati to ili si radis gajbu kad te zene istera od doma....

Cemu knauf? Ako stavljas stiropor teba ga zatvoriti s ljepilom i mrezicom...i pokrecis i bude ko avion, knaf i stiropor nema smisla....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Zašto nema smisla?

Brže posarafam knauf nego što bacim 2 ruke gleta, mrežicu i pokrecim. A nisam ga mislio nešto obrađivati. A i jeftin je.

Imam svoju šupu punu parkside alata kad me žena izbaci 😂.. Tamo imam i fotelju i webasto grijanje 🤣.

A i ne znam tko bi iznajmio garažu u pol moje bašče. Do kojeg nema tvrdog puta 🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Osobno, za takve objekte iznutra jedino mi se sviđe OSB. Nikakav gips.
Vlagootporan je, nije osjetljiv na udarce, može "zabiti čavel i objesiti kaput"...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
I o tome sam razmišljao.. Imam nekih 3 kubika lipove daske. Čak sam i o tome razmišljao..

Osb mi je puno skuplji od knaufa.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,257
Ak stiropor ne zatvoris, on s vremenom nestane, ispari, izlapi...
Ak imas daske, nabavi vunu pa daske i nemas bolje, prirodno i bez zracenja... i jos najbitnije tesko zapaljivo u odnosu na stiropr i sendvic panele....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Ako nije zatvorena sa svih strani prijaviš kao spremište za hranu za domaće životinje i radiš. Treba ti 10€ biljega i zahtjev.
Gdje to piše, u kojem Zakonu ili Pravilniku?


@mladenko, to o nestajanju stiropora se priča već "stoljećima", imam na tavanu paket stiropora, blizu 20 god čeka da ga netko iskoristi, nije ni najmanje nestao. Ali goli stiropor je problem u svakom pogledu.
TAkođer, i vuna i samo daska preko nje nije neko rješenje, jer će ćestice vune ulaziti u prostor, i stalno ih udišeš. Također, šansa za kondenzaciju na spoju vune i lima je jako velika.
Zato treba parna brana između daske i vune.

I o tome sam razmišljao.. Imam nekih 3 kubika lipove daske. Čak sam i o tome razmišljao..

Osb mi je puno skuplji od knaufa.


Oblanjaj dasku s jedne strane, namaži nekom jeftinom bojom i uživaj
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ak si blizu mijenjam se za bilo koji drugi komad drveta 😂😂.

Znači zaključak je ne kupuj limenu garažu? Moram vidjeti s njima jel može onda obrnuto. Jel imaju nadstrešnicu u ponudi, a da si ja napravim garažu 🤣
 
Na vrh