• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Na koji razmak si postavio nosače lima? Može koja slika krova? hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
417
Joj dobro. Sve ću radit sam. Sve. Kad me žena pita zašto. Uputit ću je na forum.
Najbolje je da radiš sam, imaš alata imaš vremena, ako radi drugi moraš ga platit
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
18b, to može proći pod to. Tak sam ja radil…
Nekih drugih ogranicenja osim napisanih nema? Bez poda, instalacija i tri strane zatvorene? Pretpostavljam da se treba drzat urbanistickog plana o postotku izgrađenosti i udaljenosti od susjeda.
Recimo ovako nesto, izbetonirat stope, celicna konstrukcija i okolo lim
2073.jpg
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
U "dućanu" sam kupio cijevi od skele i spojnice. Podaskao sam i gore pokrio valovitim limom. Služi svrsi!


Na koji razmak i raspon si stavio "letve" od cijevne skele?

Otac je napravio slično (i provizorno), cijevi nisu za tu namjenu bez dorade (tj ojačanja) jer se jako savijaju. A i spojnica strši i udara u lim...

Nekih drugih ogranicenja osim napisanih nema? Bez poda, instalacija i tri strane zatvorene? Pretpostavljam da se treba drzat urbanistickog plana o postotku izgrađenosti i udaljenosti od susjeda.
Recimo ovako nesto, izbetonirat stope, celicna konstrukcija i okolo lim
View attachment 70228


Ja ne znam kakva su ograničenja, ali da, pretpostavljam da se treba držati urbanističkog plana. I onda ako si u naselju gdje nije uobičajeno pored kuće imati nadstrešnicu za stočnu hranu, mogao bi imati problema.

Na stranu dozvole, za ovako nešto je definitivno pametno imati Projekt (što bi rekli "statiku") jer je čelik skup, a npr ova hala nema nigdje nijednu dijagonalu, što je loše.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Krenuo kuruzanu radit, slabo vremena, pa kak se stigne..visina kosa 2.55, krov na vodu ipo, duzina 11m, kuruzana sirine 85,+ 4.30 garazni prostor za andrljinje, ide temelj, deka, beton, vrata i sve do kljuca u bravu
 

Prilozi

  • 20240320_181905.jpg
    20240320_181905.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 63
  • 20240320_181925.jpg
    20240320_181925.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 62

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Postavi bar dvije ruke na prednji i zadnji stup (bilo bi bolje s obje strane svih stupova, ali vi iznutra vjerojatno smetale), da imaj kaj držati krov na uzdužno ljuljanje, kao i bar dvije-tri spojne grede između prednjih i srednjih stupova.
Isto tak, poveži dobro prednje stupove za pod i gore grede za njih (klanfama ili komadom flaha savijenog u U oblik, kak je skicirano, da ti to vjetar ne digne i odnese.
Ja bi još po sreditni ovih duljih rogova postavil Jednu gredicu, profila roga (bez kopanja zuba), samo zato da ujednači savijanje i vitoperenje rogova, ali to sam samo ja...

Nemoj ovo shvatiti ko prigovaranje, već kao dobronamjeran savjet ;)
20240428_184337.jpg
20240428_184138.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Znal sam da bu taj komentar čim sam sliku videl ;)
Ako sam ja dobro shvatil spominju se i neka vrata pa bu valjda objekat i ozidan i nejde to nikam.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Ma nema to kam, debeli stupovi fi 16 s armiranim betonom u spicu, prvi rog je poserafljen na 4 mjesta na zid+ jos zadnja bocna strana ima ubetonirane stupove za table zavrisit.
Ako bude trebalo jos lako se ukrute stave, i gradja je 16x14 i 14x12
Na malom polju prvom do zidanog smo stavili, sad nazad budem vidio, bude me hebalo za vrata za ulaz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Ide ide, jer je kukuružnjak otvoren...još gorje neg da je bez vrata.

Nema veze...važno da si ti zadovoljan. (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh