• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Neće se srušiti, al 4 fi 8mm nebi nikome preopručio. minimum je 4fi 12 i vilice fi 6 ili 8 na 15cm.
Nedavno smo doma rušili šupu, i stup je bio 20x20cm, 4fi 12mm, i kombinirka JCB4 ga jednim zahvatom sruši, dvije vlačne šipke pukle ko žičice, kad je pao sa ostale dvije je bilo muke. Kod stupova je jako važno paziti da zaštitni sloj betona do armature bude bar 2,5cm da korozija ne sjebe armaturu.

kad smo vec kod snage,ono sto stup moze podnjet i žena na ledima su neobjasnjive sile

stavili smo fi 8,jer nije bilo vise love,krizna su vremena,vilica/uzengija je fi6 i na 15cm je siroko.
susjed ima slican objekt građen 70ih i stupovi su 16x16 i zeljeza minimalno,razmak stupova 3.70m i stoji sve.
ovo stari sto si napisao je točno al malo tko to moze financijski izdrzat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Škrti dvaput plaća...
Na željezu si malo uštedil, no posljedice su dugoročne.
Jasno mi je da svi oskudjevamo u mnogim stvarima, ali na nekim stvarima se jednostavno nesmije i nemože štedjeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovdje je veče bedara kaj stupovi nisu spojeni nekim temeljom ..no to ovisi o terenu na kojem se nalazi ...pa recimo da to zadovoljava .
I kao takvi samonosivi stupovi i nisu pretjerano male armamture .
Meni je veči bed kaj vidim da su ih zalili tekučim betonom(zaključujem to prema broju stega)..popizdim kad vidim rijetki beton .
Beton mora biti gotovo suh , obavezno vibrirati da popuni kalup .
S obzirom da je baštelac od struke volio bi da objsani puku da drugi put na uložen trud i muku ne upropasti beton sa viškom vode .
Svaka čast na kalupu , ljepo i elegantno ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ovdje je veče bedara kaj stupovi nisu spojeni nekim temeljom ..no to ovisi o terenu na kojem se nalazi ...pa recimo da to zadovoljava .
I kao takvi samonosivi stupovi i nisu pretjerano male armamture .
Meni je veči bed kaj vidim da su ih zalili tekučim betonom(zaključujem to prema broju stega)..popizdim kad vidim rijetki beton .
Beton mora biti gotovo suh , obavezno vibrirati da popuni kalup .
S obzirom da je baštelac od struke volio bi da objsani puku da drugi put na uložen trud i muku ne upropasti beton sa viškom vode .
Svaka čast na kalupu , ljepo i elegantno ..

E, kolega, kak da ja objasnim mojim šljakerima na mješalici da beton mora biti gotovo suh? Uvijek se svadim z njima, i dok okrenem leđa, već je 5 litri vode u mješalici "da se bolje razmješa, jer ja nemam pojma".
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
O suhom betonu imate pravo,to podržavam u potpunosti,ali kad se nekima neda lupati ko šalungu pa je lakše s ređim betonom delati.Železo je malo slabije,ali kaj sad.Buš videl kak bu pod snegom.Temelji su ok,makar su i "samci".I neke velike hale se delaju na "samcima" pa stoje.Jedini uvjet je da se naprave kvalitetno,nerijetko se buše piloti za takvu vrst temelja.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
evo slika od nedavno završene garaže, pa možda nekom posluži. Kad sam je tražio idejnu sliku
za gradnju, malo ih je na netu bilo.


Uploaded with ImageShack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo slike i moje strehe koju smo radili ovih dana:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18797091.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18797090.jpg


U planu je da se zatvori komplet cijela,ali to čemo vidjet kak bude treba.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,jako dobro napravljeno,,,nemam riječi,,odlično,,i funkcionalno,,,,.
A sovim ste nekome dali ideju,,pa možda nekome posluže slike,,da i kod sebe lakše zamisli,,,i napravi,neku suhotu za svoje ljubimce,,,i ostale mašinerije.....:supz::supz::supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Čini mi se da je to industrijski pod,,i radi se,,,ne kupuješ ga gotovog,,,,,ali je vrhunski napravljen,,,ovo je glađe i od pločice...........:supz::supz::supz:
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
to je industrijskki pod sa sivim kvarcom.normalno je izbetonirano kao i inace samo je prije stvđivanja otvoren sa rigljama i stavljen sivi kvarc pa onda zagletan.jako dobra stvar ali i malo skupa
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
to ja imam v radijoni svoji samo kaj je počel spucavati več i bil je prefarbani je pa nije više tak glatki,inače je to super jer se ulje opče ne lovi niti prašina nego dok zmetaš onda sve pometeš a ne kak na betonu kaj ti pol ostane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Vele da kad odemo u EU svi budu ovakve hangare imali :finga:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=uaBQ4IR79dw&feature=player_embedded[/YT]
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Drago mi je da vam se sviđa.
Pod je betonski naravno, samo smo ga jedno 6 sati nakon betoniranja prošli helikopterom, dok još nije stegnuo do kraja.
I to prolaženje je trajalo skoro cijelu noć.
Nakon toga Murexin impregnacija da ne izvlaći cementni prah i onda ovaj premaz koji se sad vidi, MUrexin LF podni premaz, to je u biti sad plastika, kapne ulje ,pobrišeš i ništa ne ostaje.
Kvarcni pijesak nisam stavljal, bilo bi stvarno pre skupo..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zar nije i ovo preskupo da se plug (i ostalo ) samo spusti na pod bez komada daske
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Drago mi je da vam se sviđa.
Pod je betonski naravno, samo smo ga jedno 6 sati nakon betoniranja prošli helikopterom, dok još nije stegnuo do kraja.
I to prolaženje je trajalo skoro cijelu noć.
Nakon toga Murexin impregnacija da ne izvlaći cementni prah i onda ovaj premaz koji se sad vidi, MUrexin LF podni premaz, to je u biti sad plastika, kapne ulje ,pobrišeš i ništa ne ostaje.
Kvarcni pijesak nisam stavljal, bilo bi stvarno pre skupo..
[/URL]

Stvarno prekrasno. Imam u planu i ja nadstrešnicu i napravio bi slično samo ipak nešto manje i jeftinije. Ovakav pod ide svakako :prayer: A kaj je to helikopter? Vjerojatno neka brusilica?
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Stvarno prekrasno. Imam u planu i ja nadstrešnicu i napravio bi slično samo ipak nešto manje i jeftinije. Ovakav pod ide svakako :prayer: A kaj je to helikopter? Vjerojatno neka brusilica?

http://www.google.hr/imgres?imgurl=...ndsp=19&ved=1t:429,r:8,s:160&biw=1366&bih=606

evo ti primjer helikoptera.imas sa 1 rotorom i sa dva. dolje na rotoru ti ima gletere (slične rucnim gleterima) koji se vrte u krug.kad se otvara beton stavlja se okrugli pleh na gletere s kojim otvoriš beton a kad zatvaraš beton onda se makne i ide se samo sa gleterima.(tak je barem za kvarc)
 

Najnoviji postovi

Na vrh