• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Tako i bude na kraju, a bude i par vecih panjeva od bagrema, tu budem morao pozvati bagera..
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Ako misliš orat onda neki plug koji ti ne treba pustiš u zemlju i to počupaš van,tak sam barem ja sa svojim jednobraznim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Samo da si malo duze ostavio panjeve, lanac i traktor i to sve leti vani kao klimav zub.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma to je samo par prvih kvadrata iskrceno, nismo jos ni poceli pravo.. Budem ostavljao duze i pomalo s traktorom cupao..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam jel prava tema ako nije neka moderatori prebace u bolju oprostite i hvala unaprijed radi se o sljedecem susjed ima u planu prodat zemlju ja sam zainteresiran radi se o praceli od nekih oko 3.5 hektara u komadu sikara malo veca al lako bi se ocistilo al najveci problem je sto je zemlja podjeljena na pola pola mu je na mami a pola na pokojnom ocu kak rijesit papire da je to cisto na mene i to je parcela koja ima 8 manjih parcela cestica dal bi ja to mogo kasnije prebacit da je jedna cestica??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ako je polovica na mami i ako je mama voljna potpisati,to ne bi trebao biti problem,a ovaj očev dio je netko nasljedio nakon smrti i on bi trebao biti vlasnik.Ako dogovoriš prodaju i napravite kupoprodajni ugovor ,ovo sa česticama se riješi ako je sve jedna parcela.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne plačaj parcelu ako svi suvlasnici ne potpišu privremeni kupoprodajni ugovor u kojem se mogu izjasniti tko će biti ovlašten za preuzimanje novaca. Suvlasnik ne mora biti voljan prodati, a i ne mora priznati isplatu ako je nije dobio na ruke..Onaj kojem ti daš novce ne mora isti prosljediti ostalima, i to ti ispadne kao da suvlasnike nisi isplatio.
Danas imaš svega i svačega, i prije nego budeš imao ovjerene ppotpise na kupoprodajnom ugovoru, osim kapare ne isplačuj parcelu suvlasnicima.
A objedinjenje parcele je jednostavno, neznam sad jel se plača jedno šesto kuna ili dvije i pol tisuće.
Ja sam radila prenamjenu parcela, bilo nešto sitno, u cijeni jedne bilo njih četiri - pet, jer su bile na jednom zahtjevu. Za okrupnjavanje ne znam, sklona sam mišljenju da je oko dvije i pol tisuće, nešto mi lebdi u sjećanju, ali nisam sigurna.

Ne znam kako pola parcele može gruntovno stajati na pokojnika, po sili zakona u tri mjeseca nakon smrti se provodi ostavinska rasprava, tako da je to moralo otići na nasljednike.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nema potrebe prebacivati sve čestice u jednu, bitno da ti postaneš vlasnik svega, a broj čestica je nevažan. Mislim da je cifra približna tome što je Johabica rekla, oko 2000 kn, ali to ti je posve nepotrebno jer se u arkod-u i onako vodi prema tome tko je obrađuje, a ne tko je vlasnik ili koliko je čestica.
Možeš i sam provjeriti tko je vlasnik koje čestice, u katastru ti izbace, mislim da je nešto bzvz, 5 kn po primjerku, ali to ti je samo informacija, nije službeni dokument. I to sve provjeri prije, ja sam za jednu parcelu što sam dobio u najam ove godine našao neke lijeve vlasnike, nitko nema pojma tko je. Da ti se ne dogodi da ti uvale mačka u vreći, a sve se može vidjeti. Sve ima u kompjuteru.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sin bi prodo jer je sve zivo rasprodo mama mu je u domu ona ce potpisat to nema problema meni je vise za taj dio koji je na pokojnika znaci pola parcela je na njoj pola na njemu to je komad od oko 3.5 hektara koji je kupnjom manjih parcela doso do tak velike parcele a razlog zasto je pola na njoj a pola na pokojniku jer on se prizenio kod nje i njena zemlja od njenih pokojnih roditelja je njoj pripalo sve a pokojni muz kad se prizenio zemlju sta su kupili je isla na njega!!
Neznam jesu oni poslje pokojnikove smrti isli rijesavat tu zemlju al gledo sam u katastru jos se jedan dio vodi na njemu moro bi s brojem cestica otic u katastar i tamo bas provjerit!!
Samo da sve uspijem sredit a da prebacujem u jednu parcelu bezveze mi placat ja sam mislio da je neka simbolicna cifra moze ostat i ovaj broj parcela!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E, sad si ga ti objasnio - pokojnik je pokojnik, i ukoliko dok je bio živ nisu imali zajednoičke djece, njegovu imovinu naslijeđuje žena i njegov djeca, ili ukoliko ih nije imao, njegova braća.Ako oporučno nije drugačije određeno.
A po novom zakonu, sve stečeno u braku je zajedničko, bez obzira na koga gruntovno stoji, tako da bi žena trebala biti suvlasnik polovine njegove zemlje.
Pogledaj si malo na koga stoji, pitaj, napamet možemo samo filozofirati.
Ali novce ne daj nikome dok ne budeš na čisto što je i kako je.
Miji prijatelji su kupili zemlju od "nasljednice" dok su joj roditelji još bili živi, nisu radili prijenos vlasništva i nakon deset godina su morali platiti još jednom jer je zemlju ostavinski dobila druga sestra i tražila je novce.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imali su zajednicke djece dva sina jedan je poginuo u ratu drugi je ziv drugog nemaju vise nikog ovaj zivi sin sve prodaje jer dao otkaz u firmi pokupio otpremninu zapio prodo 10rali sume zapio sad bi zemlju prodo da se opet festa al ja pitam prije da znam na cemu sam jer hocu odmah papirnato rijesit ako se dogovorimo dobije kaparu i odmah papiri kad se papiri rijese onda ostatk novca!!
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ozbiljne posle nemožes riješiti preko foruma. Vlasništvo se vidi u zemljišno knjižnom odjelu a ne katastru. Ako nemaš iskustva uzmi odvjetnika.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Neznam jesu oni poslje pokojnikove smrti isli rijesavat tu zemlju al gledo sam u katastru jos se jedan dio vodi na njemu moro bi s brojem cestica otic u katastar i tamo bas provjerit!!


A cemu ici gubit vrijeme kad to mozes od doma,,,
ako je ista opcina kao sto ti pise u profilu samo klikni na link ako nije samo promjeni opcinu na kojoj se zemljiste nalazi,,,

http://katastar.hr/dgu/pretrazivac?mbrko=333697

upises samo broj katastarse cestice i prepises kod,,,


Nakon sto ti se otvori broj cestice klik na "broj posjedovnog lista" otvara ti sve cestice kkoje vlasnik posjeduje (u ovom slucaju u suvasnistvu)

klik na mapu (Plan + DOF) automatski otvara i obiljezava cesticu za koju se salje upit,,,

malo se poigraj mozda bude i zabavno,,,:(giggle):

edit;
Zemljisno knjizni odjel imas na linku ispod,,,

http://e-izvadak.pravosudje.hr/statistika-glavne-knjige.htm?sudId=26
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ekonomista nisam ni mislio rijesit preko foruma nego pitam jer sigurno se neko susreto s ovakvim problemima da mi se veli kakva je situacija ako ko zeli mi pomoc da sto lakse to rijesim!!
Bobic po katastru sam i gledo i imam popisane cestice koja je na njoj a koja na pokojniku i koji posedovni list je od kojeg!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nema ti kupnje ako je bilo šta na pokojniku. Bez ostavinske rasprave ti to ne bude ništa.
Ja sam pred dvadesetak godina kupila zemlju od nasljednika poslije ostavinske, ali su baš tu česticu ispustili, zaboravili je navesti, i nismo mogli napraviti kupoprodajni ugovor niti je uknjižiti kao svoje vlasništvo. Nasljednici moraju pokrenuti novu ostavinsku - troje brače - a nitko neće jer se radi o sedamstotinjak kvadratnih metara. Platili jemo, vlasnici nismo, jedino je u arkodu ucrtana ko cjelina jer je uz među naše.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bobić koliko je taj doma pregled točan imam zemlju koja je prenešena pred dvije godine a po tom doma pregledu je još na bivšu vlasnicu ?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Morat cu ja u katastar pa vidit tamo kakva je situacija s tom zemljom a onda vidit sta dalje!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić koliko je taj doma pregled točan imam zemlju koja je prenešena pred dvije godine a po tom doma pregledu je još na bivšu vlasnicu ?

To naravno ovisi o azurnosti ljudi koji tamo rade,,,
ja sam 2013. radio uknjizbu vlasnistva i nakon mjesec dana vec je bila vidljiva promjena vlasnistva,,,

al' jbg mi podravci smo vrijedni ljudi,,,:(giggle)::p:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ljudi vrijedni ali konobari spori pred desetak dana sam se načekal piča u Pitomači :drink::(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh