• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Kod takvih "neispravnih vlasništva " zemljišta, naj bolje je provjeriti prvo gruntovnicu, jer se vlasništvo za prijepis zemljišta priznaje samo ako je gruntovno. Onda gledaš tko je živ, a tko mrtav. U tvojem slučaju imaš mrtvog suvlasnika. Provjeri i katastar, ako su druge osobe upisane kao katastarski vlasnici, provjeri na osnovu čega su upisani. Sa živima potpiši kupoprodajni ugovor bez obzira da li su gruntovni ili katrastarski vlasnici s time da se odredi tko će provesti postupak ispravka zemljišnih knjiga.Ako suvlasnici, onda im plati kaparu, i u ugovoru navedi da ostatak dobijaju na kraju postupka. Ako ispravak radiš ti, to ti je trošak od oko 2300-2500 kn, plati kaparu i daj zahtjev općinskom sudu za ispravak zemljišnih knjiga. Zahtjev za ispravak ti može sastaviti i bilježnik. U svakom slučaju ne plačaj zemlju do kraja jer imaš "sumnjivog" prodavača.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala kolega budem ja otiso kad uspijem slobodan dan dobit u katastar i gruntovnu i vidit tocno kakva je situacija s tim cesticama i onda dogovarat kupovinu al nema isplate do kraja dok se papiri ne pocnu sredivat!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To cu ovaj tjedan rijesit bez brige kod mene se sume aktualne zemlja bas i nije svi se prebacuju na gospodu a ja sirim poljoprivredu:D::D:
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Još malo akcije.... :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=X9vKCinihoU[/YT]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh, sve je to lijepo, i sa ovim strojevima se to fino napravi, no sada se nameće slijedeće pitanje - koja je kvaliteta tako u funkciju dovedenog zemljišta. Tu ima brdo usitnjene drvene mase koja kada se raspadne daje kiselu reakciju. Trebalo bi vjerojatno usporedno sa malčiranjem napraviti poštenu kalcifikaciju, a i prihranu dušikom koji će potpomognuti razgradnju bio mase.

Tako mislim, zapravo, nameče mi se logički zaključak.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Johabica to stoji što si rekao.... Ali iz nekog iskustva pokazalo nam se vrlo dobro. Prinos bude isti ili malo manji nego na zemljama koje se normalno obrađuju. Dosta pomaže da se zemlja malo izrahli. Bilo bi najbolje zapaliti ali ako se krči ujesen ili preko zime nemoguće je da to sve izgori. Preko ljeta normalno nesmije se paliti pa nam ostaje ova solucija. Prve godine tanjuranje,druge podrivač i onda kasnije oranje... ;)

Zetorproxima90 - Hvala kolega... :)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
UU SVAKA ČAST,,ovo je posel ko v nNjemačkoj,,sad da se prije raspadne drvo baciš uree i zatanuraš,,neznam kaj planiraš sijat ,al mislim da bi ovdje zob u jesen posijana bila taman -ne treba joj bog zna kaj za rast ,zatvorila bi teren da se nemre raširit korov ,i dala bi vremena zemlji da se malo obradi-preprhne drvo i oživi gornji sloj,onda nekaj za zelenu gnojidbu i,drugo leto bu tu kukuruz kak šuma,,a ljep komad ,kak je samo doveden v onakvo stanje,,,?Još samo da dodam da bi paljenje bila najgora opcija,,ovo bu prorahlilo i dalo humusni sloj...ma 5+ !
 
Posljednje uređivanje:

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Hvala :)
To je radjeno proljetos,pa je odmah posijana soja.
Kad budem na kompu moram nabaciti sliku od soje. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Danas kosio malo na višljem terenu :(giggle):
Šteta kaj neam traktorsku kosu

IMG_20150819_114614_zpshlwmvyal.jpg~original


Kome još treba motorka???

IMG_20150819_121013_zpspye3gk17.jpg~original
 

Najnoviji postovi

Na vrh