• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Dečki moji i ovo malo se je otegnulo 3 mjeseca.

Počeli smo negde u 1. mjesecu, pa snijeg, pa kiše, pa drugog posla i tek danas se je završilo, radili smo na momente dok se stiglo.
Danas sam to moral izorati da se posije zob, pa je moralo biti iskrčeno do kraja.

Stabla su ostala zbog ptica, okolina se bude prskala s cidokorom i nebude više šikare, ali mora se održavati.

Sve je lijepo napravljeno i tako bi i sam, jedino što bi zbog toga prema novoj ZPP i njenim pravilima mogao ostati bez poticaja.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Velku štetu buš radil prirodi ak buš špricav s cidokorom. Bolje 3x kroz ljeto pokositi s trimerom i gotovo. Zdravije, jeftinije i ekološki. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa dobro, niej cidokor nužan, može se i pokositi naravno.

U svakom slučaju za mene je bolje da je ovako čisto, al isa stablima nego da je sve u onakvoj šikari. Ni jedan zakon nemože protiv toga.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Moze li mi netko reci kakva je prosjecna kvaliteta zemlje koje je dosta vremena bilo pod sikarom, zapusteno, nesto tipa ovoga sa slike:

poljoprivredno-zemljiste-gvozd-50000-m2-slika-44182564.jpg


ugkpiwptjx9jpho3w4.jpg
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ak je mislis sa fergom orat bolje da nisi ni poceo tarupirat hahaha šala
Trebalo bi da je zemlja odmorna, a sad ako mislis da može bez gnojiva nema od toga ništa i dugo treba da istrunu ostaci sve u svemu patnja.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ak mislis na moje primjere slika to je sa neta. Ja tek trebam uzet zemlju pa da znam ak je dio zemlje ovakav dal da uzmem ili ne.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Razbacaj ureje i polako zatanjuraj ,,pazi i označi si veče panjeve,ak ih ima baš velikih daj izvaditi z kombinirkom,za mjesec dana zatanjuraj nekog sjemena za zelenu gnojidbu i opet zmalčiraš ,ak ti nije hitno da več ove godine imaš kukuruz...nije ti to loša zemlja..
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kimbinirka mi je uvijek bila super stroj. Sve se pitam jel moze posluzit umjesto traktora-)))
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Slika s malim ferkom je moja. Lani je na tome mjestu bio kukuruz i osim sto je gamad prorijedila sklop u nicanju, kukuruz je bio solidan. Cak nije bilo ni korova previse.
Rekao bih da kvaliteta zemlje vise ovisi o poziciji, o tome kakva je zemlja u okolici, a ne o tome dali je zemljiste zapusteno ili ne. Jedino sto je dovodjenje takvog zemljista u red skup i dugotrajan proces. Pogotovo ako nemas svu svoju mehanizaciju..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja sam krcio na jednoj parceli da mogu do kraja uzorati uzglavnicu:
536ce8c61ce593dbc6f813cb3ce0a822.jpg


45daa6c3756226b1310a06dc511e5066.jpg


652a89b2bb465c68a95f7b6dd5c2af7c.jpg


I onda sam morao povući 3511 jer je kotač od prikolice upao u jarak od oranja i trakor se počeo ukopavati:
1fe79f256e8e692cc76eea0da17403e5.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ma tu su bile kupine i par šljiva. Sljive smo pocupali i srezali u drva, a kupine i grane sam izmalcirao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kak se najlakse "rijesit" ovih malih strcaka, panjica?
Ima ih od sljiva, bazge, bagrema i jos nekih gluposti..
Sad bi htio urediti da se moze lijepo kositi traktorom, a mozda se nekad bude i oralo, pa bi trebalo sve pocistiti "do temelja"..
Toga ima nekih 300 kvadrata, mozda i vise..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Neznam ko bi to u nasoj okolici uopce imao..
Vec sam mislil da ostatak pilim na duze pa cupam traktorom, ali ima toga dosta..
Da je kakav sumski malcer koji bi isao i nekih 10, 15 cm u zemlju to bi bilo super..
 

Najnoviji postovi

Na vrh