• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Fascinantno mi vidjeti kak taj case koji objektivno nije prejak traktor melje tu sikaru, ili to samo krivi dojam zbog uskih guma?!:icon_scratch:
U svakom slucaju lijep posel!
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Kak to dalje pripremaš za sjetvu ?

Svakako.. Najčešće tanjuračom,dosta toga i podrivačem,a nešto i plugom. Sve zavisi o zapuštenosti zemlje.

@ ibosilj - ide dobro samo treba brzinu uskladiti,ako ideš duboko u zemlju tu bi se i traktor sa 200+ konja patio.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Da, super spore i drzat ga na skijama pa ide sasvim ok vidim, vjerujem da je najveci problem zalaufat to cudo, dok se zavrti vec melje ko od sale..
A kak se case ponasa ako slucajno pogodis neki veci panj koji ne primjetis u sikari? Mislim, to nije malcer od 300 kila da poskoci i prijede preko...
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Zalaufa ga relativno dobro... Dobro si primjetio da nije lagan (ima 1600kg). Nema poskakivanja,nego jednostavno smanji okretaje ili čak i ugasi traktor. Terali smo ga i sa claasom 195 konja pa ga zna ugasiti ako naletiš naglo.

 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Zajeban je to stroj.... Ima fiksne čekiće i zato je težak za terati i kad zapne,neko mora popustiti.
Jedna slika dok je bio još nekorišten.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
to ti se zove fiksni noz on ne ne pusta ili melje Ili gasi traktor ili puca kardan
evo compy je prije mene opisao nisam skuzio
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
massey 595 točno to.. ;)

Evo jedan video sa claasom kolega je snimao...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VJqwwkH2gIM[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Odličan posao :). Ja bi mogao tako krčiti preko cijele godine da imam vremena heheheh. Imam dosta parcela gdje ne radim do kraja upravo zbog šikare.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Lepo bome, nego zakaj nisi i te tri šibice posekel, tak ti budu smetale za 3 godine...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Lepo kolega, da je meni takvoga posla napraviti na ovoj livadi uz asvalt, bilo bi milina za gledati, ali nemam volje, a nemam ni s kim..
Ali budem jedanput zapel i nema stajanja dok ne bude gotovo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki moji i ovo malo se je otegnulo 3 mjeseca.

Počeli smo negde u 1. mjesecu, pa snijeg, pa kiše, pa drugog posla i tek danas se je završilo, radili smo na momente dok se stiglo.
Danas sam to moral izorati da se posije zob, pa je moralo biti iskrčeno do kraja.

Stabla su ostala zbog ptica, okolina se bude prskala s cidokorom i nebude više šikare, ali mora se održavati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh