• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Koja je širina malčera 200 ili 220 cm, i u kojoj brzini malčiraš ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tehnos je 220cm, brzina na videu je 4 spora. Danas je to uzorano :). A zvučnici su dobri mora se muzika dobro čuti :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kako ne bi odradjivao, može i brže, ali neravno je :). I nije on bučan u kabini kad sve zatvorim ne moram jako radio pojačati, a sve čujem :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Jedini problem gusto saće na kileru pa kad nakupi prašine hoće dići temperaturu.. Ovu zimu ćemo i taj problem rješiti :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Još koja slika od krčenja.. 5 godina nije radjeno i već je izrastao bagrem.
ce24940f395580c9b156569692a1378b.jpg


d0b9d6c71856fd55eccdf73db3885d50.jpg


I pogled na cijelu parcelu
c9dad97ec13bdbcc38909b6c0d63b4c1.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Cistim neko zapusteno zemljiste i ima preko 20 panjeva od bagrema, onako dosta velikih, a ima i puno malih 5-10 cm promjera od svakakvog drveca, a sve je podrezavano tik do zemlje..
Kako se sad najlakse rijesiti tih panjeva i urediti zemljiste da se moze normalno kositi?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
To da nije do zemlje podrezivano moglo se veoma lahko pocupati sa traktorom.

Ovako ako već ne možeš vezati lancem, najlakše rovokopacem povaditi, ili ih malo odkopati pa odsjeci sa motornom pilom ako misliš to samo kositi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Cistim neko zapusteno zemljiste i ima preko 20 panjeva od bagrema, onako dosta velikih, a ima i puno malih 5-10 cm promjera od svakakvog drveca, a sve je podrezavano tik do zemlje..
Kako se sad najlakse rijesiti tih panjeva i urediti zemljiste da se moze normalno kositi?
Mi to sve plugom rješavamo, mali panjevi bez brige. Znači oboremo sa svake strane polako iz daljega dok se sve žile ne sasjeku. I onda ga samo sa strane uhvatim i cupam. Sad u zadnje vrijeme samo smo dobro oborali sajla okolo i iščupali. Naravno da je najbolje bagerom, ali treba se snaći..

Čupali smo jedan panj jedva su ga proxima i 6245 zajedno iščupali, polomio sam lanac i bolcn na plugu, sa dvije tenkovske sajle smo na kraju čupali..
31a4d50ce8405032ca512ddf9c5cbe62.jpg


dac8c4627aeca0b5ec844cd7e9697d28.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Dongfeng, moralo se podrezivati do zemlje, jer je sve bilo zarasceno sa kupinom i nebi se moglo sve spaliti i ocistiti..
Zao mi je sto nemam ni jednu sliku da vidite kako je to izgledalo..

A bas mi je danas kolega Sanana govorio da postoji nekakav premaz s kojim se premazuju panjevi i da oni onda istrunu, jel zna tko sta o tome?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Čul sam da je dobro nasipati uree na panj i da ga pojede preko zime. Nisam probal jer nisam imal potrebe.
Jedan mi je pričal da je znal zakopati kukuruz u zrnu oko panja i da ga divljaci otkopaju bolje nego bager.
 

Najnoviji postovi

Na vrh