• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prekjuče i danas akcija krčenja , osim malo kiše nije bilo problema.

Morao sam da okrčim kompletnu dužinu sa jedne strane imanja u dužini preko 200 metara , jedan međnik je odavno otišao sa tog imanja i niko ga ne održava , naslijedio ga je čovjek kojeg ni ne interesuje gdje se to nalazi a kamoli da se krči i održava.
Drugi međnik je taj dio naplatio od rudnika a rudnik nema nikakve interese da to održava tako da me i to muči.
Još sam na jednom mjestu morao da okrčim cijeli put koji je vodio između mene i komšije (koji održava svoje) ali taj put je zarastao i ulazi i njemu i meni pa sam i njega kompletnog sredio u nekoj dužini od 80tak metara.
Isto rudnik oduzeo imanje i taj put pa ljudi digli ruke od toga , sve zaraslo.

Velike muke mi pravi taj rudnik i termo elektrana , veliki dio oko mene ekspropisan i ljudi jednostavno više tu ne ordiniraju a moja imovina i ostatak sela obezvrijeđen do maksimuma a ja nemam srca da pustim da to zarasta.

Eto , nas 5toro radilo skoro sva puna dana , nije to tako ni jeftino.
Jedina dobra stvar je da smo izvadili skoro prikolicu drva od toga :(giggle):
 

Prilozi

  • IMG00210.jpg
    IMG00210.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 261
  • IMG00211.jpg
    IMG00211.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 259

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E Savoris,kod nas je došlo vrijeme da se sve što je drveno posprema i vozi na hrpu,koliko propisa i kriminala oko naših šuma ,za to ti treba načitani pravnik,ali naj žalosnije je što stotine kubika drveta propada,jer su negdje pogubljeni između propisa i zakona
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moj jedini propis je da je ovo privatni posjed i svi drugi su NEdobrodošli , važi i za policiju i za inspektore , samo sudski nalog priznajem svi ostali aut.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Čistijo si granje, koje su virile van sa šume na travnjak koliko vidim. Isto sam ja ove godine radijo dotad, ko nije došla veča par dana duga kiša. Sad je gotovo za mijesec dana. Evo i moju sličico:

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Sa druge strane nije šuma , i tamo je bila oranica , nekada davno dok nije zaraslo.
Sa moje strane je pšenica.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Jel možda vlasnik termoelektrane Kinez,,,možeš ti i dublje sa pilom i sajlom do debljih komada,,,ako nikom nije u interesu,,preduvjete si napravio,,,kaj čekaš,,pitam se...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Da je to meni i interesu nebi mi trebala sajla , ali pošto je to vlasništvo pojedinca to poštujem.
Da pojasnim , kada se zemlja oduzme i sve što bude na toj imovini bude isplaćeno ali stari vlasnik uživa tu zemlju i ono što je na njoj sve dok rudniku ne zatreba.
Pa tako nije strana situacija da je ljudima isplaćena zemlja a oni je i dalje siju ili kuća o oni i dalje žive u njoj.
Ili recimo šuma , sijeku je kako oni žele , sve dok rudniku ne zatreba ta parcela , onda rudnik pošalje dopis da ulaze u posjed i daju ti neki rok da skloniš sve što želiš i možeš.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Tako je kod nas s ciglanom, imaju površinski kop, ljudima isplate, a oni koriste dok ne dođu do toga. Al sad ih je jedan što živi na salašu s*ebo, došli su do njegove zemlje i nema dalje, neće im prodat. Nudili mu ljudi sve živo, on reko da oće isti takav salaš negdje na selu, al što god su našli nije mu se svidilo i mauna. A ima jedna jako dobra stvar što oni rade, sade hrast na povšine koje su iskoristili, ne ostaje jalova zemlja iza njih.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovi iza sebe imaju državu koja sve parcele proglašava opštim državnim interesom i to nemože da se desi.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Mojem kolegi se kroz godine zakomplicirala situacija za zemljom i ciglanom .
Otkup je bio po sili zakona još za Yu , ali zbog mizerne cijene uspio dogovotiti da mu nakon iskorištavanja vrate istu površinu na tom dijelu -bilo je to brdo koje su polako kopali i ravnali .Drugi susjedi su prodali . Pa je sva ta zemlja postala društvena i sve parcele su objednili .Onda je došla privatizacija i ciglana je prodana prvi put . Pa drugi put . Pa treči put . Onda se uspio dogovoriti sa vlasnicima da mu vrate njgovu zemlju , napravili novu česticu i upisali u zemljišne knjige.
A onda došla revizija privatizacije pa je ispalo da u procjenu vrijednosti ciglane nije uopće bila uključena zemlja , i država se opet upisala na zemljište i proslijedila ga Hrvatskim šumama .. Novi vlasnici ciglane ni na kraj pameti nemaju da od države kupe zemlju koja im više ne treba.
A kolega ima njivu koja je sad na ravnici , ali u vlasništvu RH.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ima ugovor s ciglanom u kojem je naveden povrat zemlje nakon iskorištavanja, možda ima neke šanse, a ako nema, teško da si bu mogel pomoći.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pravo povrata ,zemljišta,ili nekretnine-kuća i sl. oduzeto u YU,,imaju pravo samo oni koji nisu primili nikakav novac ili bilo kakvu drugu zamjenu i sl.Svi ostali nemaju apsolutno nikakva prava,,jer su pravno gledajuči prodali,nekretninu.No ako je u interesu šire zajednice-društva-države,tada postoji zakon o izvlaštenju,,jer nemože doč autocesta 500 Km i tu bu stala jer ,ja nedam svoj komad vrta,,,npr.! kaj je i logično,a to kaj Ti Savo veliš da ne želiš ,u redu ,no onda bi taj koji još uživa trebao prvo očistit uz tvoju među,,uostalom Bagrem ili Akacija čak nesmije ,bar kod nas ,biti ni blizu poljoprivrednog zemljišta,,po zakonu..A bilo je primjera gdje su ljudi dalje uživali ,rušili drvo na zemlji koju su davno prodali,,,pa su došle ogromne kazne ,,ipak je to tuđi posjed,,osim ako je tako napisano u ugovoru,,al ko na to misli -daj lovu i ..odo ja ionako je več potrošena..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Malo se i ja igral...

12803110_444742022390247_3594523230701731103_n.jpg


12795563_444741989056917_4197567865815764160_n.jpg


1798194_444742045723578_3764241182475738743_n.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino, nič ti ni žal ferca. Lance bi mogel deti i nekam drugam, a ne da ti poliraju prvi kraj.
Ako već nemaš kam, manja šteta bi ih bilo isto tak složiti na rolbar.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
@tino kakvo je to ulje oko filtera u kanisteru nije valjda da je postao ovisnik o ulju, :eek: treba njega u komunu da se ne bi navadio:icon_mrgreen:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ništa to, traktor ne troši kapi ulja :(blush):
To je od motorke :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas sam imao najteži rad od sada sa malčerom , obično sam ga koristio za voćnjak ali sada je morao da odradi jednu zaraslu parcelu od 1ha.

Po cijeloj površini je bilo zaraslo a na dva mjesta je bilo jako jako bisoko i gusto , pretežno ruževina , mrki trn i već drveće debljine i do par centimetara.
Okolo parcele pri krajevima je isto jako zaraslo i išao sam do debljeg drveća dalje nije moglo , čak sam išao i više nego što je razumno za ovaj malčer.

Sada ostaje da se okolo ručno dovrši ali to je dječija igra jer je ostalo jako malo za raditi naspram početnog stanja.
Na četvrtoj slici je ono sa treće slike , samo samljeveno.

Definitivno imam u planu nabavku nekog ozbiljnog teškog malčera.
 

Prilozi

  • IMG00241.jpg
    IMG00241.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 208
  • IMG00243.jpg
    IMG00243.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 222
  • IMG00242.jpg
    IMG00242.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 204
  • IMG00244.jpg
    IMG00244.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 190

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Savo, meni se ovo čini više nego odlično za helikopterski malčer. Ono na drugoj slici je zahtjevno i za profi čekičare.
 

Najnoviji postovi

Na vrh