• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovdje nema divljih svinja.. :)
A ovo s ureom bi moglo biti dobro, mada budem se prvo raspital koliko bi kostalo da se to povadi s bagerom, barem ovi panjevi od bagrema, ako bude previse budem trazil neku alternativu..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Totalac djeluje ako se sječe u adekvatno vrijeme vegetacije i odmah po sječi dobro zalije panj. Ali mislim datreba pričekati godinu nakon tretmana dana s vađenjem.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Izbuši rupu u panju i nalij nafte unutra. Posuši se
Ili još bolje, kad bi uspio dobiti sredstvo s kojim željezničari špricaju korov oko pruge !
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Željeznice baš i ne špricaju prugu jer ih je... zeleni, a dok se špricalo to je bio cidokor.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Decki Tordon je ZAKON za takve stvari,cijena je malo paprena ali je zakon sredstvo.Mislim da se prska kad mladice potjeraju iz panja,znači u proljeće...nakon 1 godine prskanja panjevi promjera 50 cm idu s "rukom" van.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kad se Zeko upne..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MmFFwJweaxk[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Decki Tordon je ZAKON za takve stvari,cijena je malo paprena ali je zakon sredstvo.Mislim da se prska kad mladice potjeraju iz panja,znači u proljeće...nakon 1 godine prskanja panjevi promjera 50 cm idu s "rukom" van.

Gdje ima toga za kupiti i koja je cijena?
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Još malo krčenja od nas..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LahshDEwzJ0[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Compy, dobar lanac. Koliko je to mm kad dura cukanje s tolikim traktorom?
Imali smo mi se 7mm sumski, ali taj to nebi izdrzao..
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Nije puno korišten pa je dobar... hehe
Morao bi izmjeriti kolika je debljina... Prošle godine je jedan bogami pucao kad smo čupali orase... Mislim da bi i ovdje puko, samo da smo vezali niže na panj ili višlje na traktoru... Vidi se, da se dosta diže traktoru zadnji kraj pa nemože iskoristiti svu svoju snagu... ;)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Gdje ima toga za kupiti i koja je cijena?

Chromos agro dila tordon ,lani je bilo 0,2l 135 kn veleprodaja , potraži po apotekama .Dobar je ak treba usahnuti kakvo nezgodno drvce, jedan ubod čavlom, šprica i ide.....
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene je sat rovokopača 200kn općenito sad ne znam za dalje i jel ista cijena za vađenje panjeva.

I ja ću imati cca. pola hektara šipražja i bagremika za čistiti jer mi lokalna stoka ispušta cisterne iz septičke na taj dio njive i sve mi se sljeva na ovaj dio koji obrađujem. Pa smo sad ja i stari kontali na proljeće unajmiti bager i da počistimo taj dio ili minirati haha
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Bager je zakon. Ja sam kod sebe prvo popilao sve, posjekao pa zapalio. Nakon toga počupao bagerom panjeve. Poslje je bilo kopanje drenažnog kanala preko 1 m dubine. Onda Prekopavanjem bagerom čitave ledine u prosjeku 70 cm. Povađeno kamena ko u priči. Sade se sada masline i voćke ali ima još posla za bager po krajevima parcele.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam danas na jednoj parceli koju sam kupio zatrpao jednu baru koja je bila i oko nje počupao neko drveće koje se počelo tu formirati.
Počupao sa mojim bagerčićom , nije mu baš drago ali za svoje potrebe može polako.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni je s JCB-om radil šumski put. Ja sam htel prije porušiti drva ali je strojar rekel da je njemu lakše srušiti drvo skupa s panjem nego izvaditit samo panj. U to sam se i uvjeril. Zagrabil je nekoliko puta oko drveta i onda ga na visini koju može dohvatiti ruka samo prevrnul i gurnul u stranu. Jedino je kasnije malo zeznuto odvajati panjeve od stabla jer se nakupi zemlje pa se lanac brže zatupi, ali zato strojar izgubi dosta manje vremena i manje treba platiti uslugu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh