• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ja plaćam 18t bager 350kn/h i on ti to rješi u sat vremena, max dva sa ravnanjem i skupljanjem panejva na hrpe.
Kod tebe je dovoz bitna stavka, jer nema puno posla. Možda bi ti to i kombinirka odradila za sat vremena više, ali bi manje koštao dovoz, ako je negdje relativno blizu. Bager mora na labudicu.
 

Antonov

Novi član
Tu od
15 Sij 2018
Poruka
24
...Bager mora na labudicu.
Ne mora, ako je točkaš.

Sat vremena za 30 panjeva oraha, starih 25 godina?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Bager od 18 tona jasno gusjeničar, točkaši nisu najbolji izborza takve poslove, kod mene su negdje bili i stari orasi, hrast, bagrem, kesteni, agacija svašta...
Takav bager rijetko kad nešto ne izvadi odmah, kombinirka možda treba malo okopavati, ali za 5 do 10 minuta on izvuče koji kubik zemlje van, a kamoli neće panj. Računaj još da se bager ne treba puno pomicati, ako su panjevi relativno blizu.

Ne mora, ako je točkaš.

Sat vremena za 30 panjeva oraha, starih 25 godina?
Sretno sa potragom nekoga tko se voljan voziti u bageru, da bi odradio posao od kojeg sata.
Ako je netko u blizini, znači par kilometara još ok, ali ako treba ići desetak+ kilometara na kotačima to će čovjek naplatiti kao da radi.
Malo se raspitaj, pa javi kako je prošlo. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
74
Pozdrav... planiram izorati parcele koje su se koristile kao livade prije 10,15 godina, pošto je potražnja za livadama slaba sad su polako zarasle u sitno grmlje, cmiljak (neznam književni naziv za taj korov, obično raste na svim zapuštenim zamljištima) i na jednom djelu raste trstika. To sam mislio izmalčirati i iskrčiti. E sad, stariji mještani su mi rekli da kod obilnih kiša se zadržava voda na jednom djelu tog zemljišta. Pa me zanima da li je dobro sad proći podrivačem, prije zimskog oranja, ili je bolje posijati jari ječam pa podrivati strnište?

Zemlja je plodna crnica, prilično teška za obradu, u dubljim slojevima i na mjestima ilovača.
259741966_420548646274540_2979990124656692851_n.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nebudeš prve godine mogao podrivati jer ti se bude taj gornji sloj ko tepih motal,probal sam ja već. Pomalčiraj,izori,u proljeće kuruzu kao prvu kulturu i kaj bude bude. E onda pomalčiraj kukuruzovinu pa probaj podrivat.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja ti imam oko 35 rali takve zemlje i isto tak je izgledala, rodne su da je to čudo,ali ak bude kišna i mokra godina onda bus vidio di i kolko stoji voda ako bude neka sušna kao ova imat ćeš najbolju kuruzu jer ta zemlja super drži vlagu. Oko mene svi na lakšim i 'boljim zemljama' posijali do 15.5.i imali prinose do 4 tone ral,a ja sijal od 1.do 16.6.i nemam manji prinos na toj zemlji od 6.5 tona,negdje čak i preko 7. Al ak ju nisi izorao da izmrzne, na proljeće pomaže samo drobilica za kamen.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ja bas takvu jednu parcelu cistim ovih dana nije radena vec 10ak godina bilo je i sitnijih drveca… pomalcirao sam kaj se dalo poslje bager i cupaj korjenje. Planiram sad izorat bacit uree pa kak bu bog dal
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
74
I ja sam ih vec nekiliko ocistil, al nigdje nisam imal problema s zadrzavanjem vode, pa da vidim savjete iskusnijih... al 99% da ide zimska brazda, i kukuruz u proljece pa kak bude.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ja sam mislil posijati buce na proljece al se bojim da bu jako puno draca… bumo probali ak se bude dalo ljepo pripremiti pa kak bude
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nova parcela u igri, ima još za krčiti puno da bi to bilo kako spada, s druge strane medje je moje.
 

Prilozi

  • IMG_20230403_142901.jpg
    IMG_20230403_142901.jpg
    97.7 KB · Pregleda: 86
  • IMG_20230403_145851.jpg
    IMG_20230403_145851.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 84
  • IMG_20230403_142853.jpg
    IMG_20230403_142853.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 83

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
73
Evo od mene par slika i odmah proba novog malčera ..

E
Jel ovo Kralj-ING RM 160/180 malčer?
Ovaj post sa slikama:

Imam pitanje kao novajlija u krčenju i poljoprivredi vezano za čupanje panjeva sa traktorom.
Na koji način to radite, kojim brzinama traktora i koja metoda?
Ovako nešto.
Da li je bolje koristiti vitlo ako je moguće?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li je bolje koristiti vitlo ako je moguće?
jedan srednji traktor na dobroj podlozi ima vučnu siliu oko 2 tone a vitla ispod 4 tone gotovo da nema ..ako je imaš , znaš kako i čemu služi pomočna kolutura od početne 4 napravi 8 tona ..oho ..vidi junaka
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Iz mog srednje velikog off road iskustva.

Uvijek je bolje koristiti vitlo.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Zašto bi rekao da je bolje bagerom nego čupati?

(nemam nikakvo iskustvo ni mišljenje, samo me zanima)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Bolje žile izvadi... Ne moraš kidati traktor na gluposti...

Ja traktorom ili vitlom samo kad ima 1-2 panja...

Ostalo bager...

3 ha sam krcio sa kombinirkom i dozerom . To je bilo milina za gledati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh