• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimer kosilica - paljenje na bušilicu i svašta još

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,923
Zna li netko ima li nešto slično kupiti kod nas, mislim na ovaj adapter u videu (od druge minute).
Htio bi složiti paljenje kosilice aku bušilicom, ovakav nastavak šarafi u smjeru kazaljke na satu, a kad motor primi onda se ponaša kao gedora jer u tom trenutku ključ vrti u lijevo jer je mašina brža...tako da se može bušilica laganini izvaditi bez opasnosti da mi zvrti zglob.
Ovaj adapter ima za podesiti lijevo desno, meni bi bil čak i bolji ako postoji fiksno da šarafi desno, a pušta u lijevo.

 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,923
Pa popravil sam, samo bi umjesto paljenja užetom palio aku bušilicom.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,923
Domaća radinost?

Kineska račna, otfikariti dršku, naći centar, navariti prihvat za akicu i to je to, imaš "stezanje" u desno, a u lijevo propušta...
Kužim, al izvan mojih mogućnosti, ne varim. 🙂
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
domaća radionst

ili na one ukošene kajle kao na kurbli za na frezama starim autima itd

ili jednosmjerni ležaj pa doradit
 

Prilozi

  • Freilauf_TS_TFS.jpg
    Freilauf_TS_TFS.jpg
    5.8 KB · Pregleda: 9

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Pa popravil sam, samo bi umjesto paljenja užetom palio aku bušilicom.
Onda moraš i izbaciti uže iz startera i provrtiti rupu u poklopcu startera da bi došao do matice?
Ima na youtubu kako čovjek pali, mislim da, da sam stavio video na temi samohodna kosilica. On direktno pali, bez ikakve račne......
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,923
Onda moraš i izbaciti uže iz startera i provrtiti rupu u poklopcu startera da bi došao do matice?
Ima na youtubu kako čovjek pali, mislim da, da sam stavio video na temi samohodna kosilica. On direktno pali, bez ikakve račne......
Ne treba vaditi uže niti bušiti bilo što, matica rotora mi je taman na vrhu mašine.
Stavit ću i ja video danas ili sutra.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
A mora ostati kućište startera radi boljeg uvlačenja i usmjeravanja zraka na rashladna rebra.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nije to rješenje za trajni rad, to je kad se servisira kosilica kad se proba upaliti da se nemora stavljati starter......
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
@zaja ja nemam pojma gdje bi se mogao kupiti takav adapter, ali razmisli da za izradu upotrijebiš jedan najmanji bendiks, od malog anlasera. On isto ima funkciju paljenja motora, a kad motor prihvati i brži je od anlasera valjci unutar bendiksa isključe pogon. Ti trebaš istu funkciju. Malo se poigraš i imaš takav adapter.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
@zaja i moj prijedlog broj 2. Sjeti se kako je izgledalo paljenje motora s kurblom. Istokari šalicu, odreži kosine. Uzmi komad okrugle šipke, probuši ugradi štift. To stegneš u bušilicu. Šalicu zašarafi ispod matice na ventilator, zamašnjak i zavrti motor. Dok motor primi, kosina izbaci tvoj nastanak bušilice, kao nekad kurblu i to ti je to.
Evo i brza ružna skica:
IMG_20230620_213011.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
A i dobra akica treba biti da ga okrene.
Za početak probaj dali je tvoja dovoljno snažna za taj zahvat i riskiraj da te okrene ili ti gedora odleti u glavu....
Ja za takve zahvate imam jedan istokareni nastavak koji ima rupu da mogu staviti udarnu gedoru sa štiftom. I naravno moja aku bušilica nema života da okrene motor na dovoljan broj okretaja za paljenje pa koristim normalnu na 220V
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Normalna na 220 v pali sa običnim gedorom,samo ga treba zalijepiti izolir trakom,ili zavariti da ne ostane ključ na motoru
caka je u tome da bušilica 220 v nema kočnicu pa se bez problema vrti
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,923
Hvala svima na odgovorima, na žalost probao jučer s aku i nema snage zavrtiti.
Probat ću s 220v danas.

No trenutno me zajebaje veći problem, ne mogu uopće kresnuti kosilicu, na fergazeru mi curi benzin. Ustvari kresnem je, zavrti jako i zagasi se.
Sve sam promijenio ...remenje, sajle , svjećicu, ulje u getribi, očistio, pofarbao i sad me jebe karburator. Zvao servise, nitko ne želi primiti.
Lud sam već. :oops: 🙂

Ako netko od vas iskusnih hoće pogledati dopeljam mu kosilicu i naravno sve plaćam.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Možda je do plovka i iglice
I kod mene aku nema snage,ali 220 v vrti bez problema,samo si fiksiraj ključ gedora na adapter da ti ne ostane na kosilici kad zavrti
 

Najnoviji postovi

Na vrh