• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Treba ti netko tko če sa gornje strane držati da se sve to ne okreće. Sa donje strane skineš remenicu pa nosač remenice pa onda maticu koja je kontra navoj. Onda sa gornje strane sve to izvučeš van pazeći da ti ne poispadaju neke pločice i ležaj na stranu jer onda moraš baš sve raskopati. Onda mjenjaš pločicu koju drže tri šarafića. Kad vačaš pazi da ti se poklopi štift na onoj crnoj plastici sa rupom na ovom djelu gdje ti je pločica. Valjda budeš skužio.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Da li ima gdje za kupiti diskove za Olt Gamu 14,par komada je strunulo od stajanja pa bi zamjenili?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ima jedan u Gunji dosta za prodati, pa ako te zanima javi se u privatnu poruku i dat ću ti kontakt.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Ima jedan u Gunji dosta za prodati, pa ako te zanima javi se u privatnu poruku i dat ću ti kontakt.
Budemo se čuli ovih dana,malo sam u gužvi kod kuće,sijačica nije moja tako da ja ne odlučujem,ja sam samo posrednik.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mislio sam ako je netko probao..... Onda ću morati sam probati, pa što bude
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Treba posijati oko 110-120kg soje po hektaru...... Napraviti ću probu, sipati sjeme i okrenuti točak 33 puta, i pomnožiti dobivenu količinu sa 100, to je količina posijanog sjemena na hektar....... Bojim se da nije krupno sjeme, pa da neće prolaziti kroz onaj zasun.....
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Pozdrav. Da li se Olt Gama 14 da prosiriti s dva dodatna diska? Htio bih sa svake strane staviti po jos jedan disk tako da sirina sijacice bude 2 m (jer su mi straznje gume traktora siroke 195 cm).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nemaš za dva dodatna diska gdje prikopčati crijeva. Raširi ju ovako kako je. Ja sam gamu 18 sa 225 cm raširio na 250 cm da mi paše na rd.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
@dado6340 Da, to bi bio najveci problem. Danas sam malo gledao sijacicu i nije problem prisrafiti jos dva diska, ali nema mjesta za crijeva ispod spremnika sjemena. Razmisljao sam i o sirenju razmaka izmedju diskova kako kazes. U tom slucaju bi razmak izmjedju diskova trebalo prosiriti za cca. 1.5 cm, tj. sa 12.5 na cca. 14 cm. Nece li tako sklop biti prerijedak? Ili bi u tom slucaju trebalo malo povecati kolicinu sjemena po hektaru?
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Tj. povecati otvor na sijacici da dodje ista kolicina sjemena na hektar.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ja smijem tako već par godina i sve štima. Ima na yt video jedne nove ogromne žitne sijačicekoja ima razmak između redova 15 cm i ništa ne fali. Ovo za količinu sjemena, valjda se bude javio neko pametniji. Ja ako imam vremena vrtom kotač i vagnem doma isto kao i kad je bila uža. Ali po meni to ti je sve relativno. Ja nikad nisam uspio doma vagnuti i da li na tom broju posije kak treba. Niti prije niti sad kad je proširena. Sve štima sa sjetvenim aparatom tak da neko nebi pomislio da nešta drugo ne štima.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Da, mislim da bi tako bilo najjednostavnije i tako cu vjerojatno i napraviti. Hvala!
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
89
Kada si gore napisao žito,mislio si na pšenicu??Ja kada sam pročitao mislio sam da je u pitanju kukuruz.Što da ne bi mogao sijati pšenicu,pa s njom možeš maltene sve sijati :p IMT 539 može ovu sijačicu(OLT GAMA 14) vući bez problema,jer fergo ima 28,7 kw,a potrebna snaga za vuču ove sijačice je 18 kw.
 

Najnoviji postovi

Na vrh