• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebal si ga možda stavit na 2cm radi trošenja špice jer čim se malo potroši moral buš skračivati toplink i nebu dobro poštelan ili bu kočil traktor ili podrhtaval.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nebu taj plug puno radio tak da nece bit puno ni trosenja al ako se i potrosi i pocne zezat lako to rijesim fleks i malo elektroda i rijeseno:icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ranik sa spicem lakse zaranja u zemlju to je sigurno i ispitano. samo malo i otpor vuce pravi ali cuva dosta i vrh ranika od trosenja. ja opet kad hocu da ide plug odmah u zemlju prvo izvucem 1-2 poprecne brazde i posle plug mnogo lakse uranja i postignu dubinu u uvratinama. pogotovu kad su u pitanju krace parcele ili baste.tu dasku navari parce i miran si
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@vica dal mi je bolje izrezat dio lemesa pa nadovarit i napravit mu tak spicu ili navarit na lemes kako je samo spicu koje je bolje jesu bitne mijere te spice??
Daska ce bit nadovarena samo dok nabavim najlakse bi rijesio s starom daskom ako ju ne nadem onda cemo od flaha popigat i napravit!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad neznam sta bih ti rekao.netreba preterivati sa dimenzijama spica jer ipak to pravi onda veci otpor .po meni ako pravis posebno spic trebalo bi uzi da bude poput onih samoostrecih gde se vijcima pricvrsti. ja bih iskreno pre navario parce od lemesa[ranika] da neide duboko .da je nizi samo 3cm a da je duzine 7-8cm. tako bi sacuvao po meni bolje spic od habanja a nebi pravio prevelik otpor i zarivao bi plug bolje. to je moje misljenje. mislim da je sanana imao sliku kako je to upravo uradio na jednom .sad cu potraziti sliku. evo ti je slika na postu br 112 od sanane. ovako bih radio kad bih preradjivao. i to cu uraditi dok sredim prvo plug koji sam uvrnuo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nebi ja pretjerivo u dimenzijama jer ove godine se desavalo da di je malo vise gazeno malo teze plug iso u zemlju pa da mu malo pomogne!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sabila se zemlja dok je vlazno bilo a nista gore nema. i kod nas mnogi muku muce sa oranjem ove godine. po meni netreba samo u dubinu mnogo spic da ide jel onda cisto rovi jer prelazi ugao pod kojim je spic lemesa. to se i koristi za teza oranja i kad je tesko pobosti plug u zemlju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam da ce bit mali otpor kad dode spica al nema veze nece se to previse osjetit u mojij ilovaci ona je tvrda sama po sebi dali je dosta jako da od plaza ili pete neznam kak ko zove stavim za spicu imam jos jedan mi osto jedan sam stavio na jednobrazni plug na stranici prije!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Lani u proljeće sam uzeo jednu zemlju u zakup i išli orati ja sa novim imt 14 cola i šogor posudio olta 14 cola par god starog sa lemešima ( raonicima ) sa tvornički navarenim špicevima. Bilo je suho ko barut. Moj je na mjestima išao par centimetara u zemlju a olt ide koliko očeš. Valjda zbog tih špiceva.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja cu svom navarit spiceve zeznut nemogu nista samo poboljsat ulazak u zemlju bar malo ako bude i nijansu bolje nego prije ja zadovoljan dosta imam teske zemlje za obradu ove godine na uzvratinama je na mijestima bilo bas koma da plug ude u zemlju!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes i od plaza jer je i on prilicno celican.kad su uvratine tvrde probaj jednu dve brazde prvo povuci u uvratinama pa tek onda ori .mnogo pomogne da plug odmah uhvati dubinu a posle preores uvratine mnogo lakse i dublje.ja tako praktikujem jer retko gde da orano kako treba a uvratine ko beton.ovako su preorane ko i cela parcela cak i dublje sam namerno njih orao da neulaze i gaze po oranju.ima bar 40cm
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Evo kak reže PTO brazdu kad navariš okomito lemeš. Slike su loše jer mi je staklo puklo, al se vidi bar donekle.


fqa6.jpg

up8a.jpg

idaz.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kreso ako hoces daj poslikaj taj PTO2 jer isti imam i treba da ga sredjujem. da vidim sta si prepravio jer slika govori mnogo
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ima li netko posavac 2.25 da mi očita s pluga točnu težinu pluga?

zahvaljujem unaprijed.

jel moguće da je olt posavac 10 cola 2 brazde za čak 30 kila laši od imt-a 755, i 12 cola isto toliko od 756, pogledajte si po katalogu, eto malo mi čudno ali ti podaci mi ne drže vodu.

olt posavac 2.25 205 kila a pomični pto 215, što bi ispalo da je pto kudikamo teži.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako pto ima 215 kg, onda ili sam ja samson ili podatci nisu točni... a imam ih dva doma.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja imam pto2 .nema taj ni blizu 200kg. to je od najlaksih plugova .jednobrazni olt-imt je skoro njegove tezine . nemam podatke o tezinama ali 755 je sigurno dosta tezi , po meni bar 70-80kg, da negovorimo o 756 jer je jos tezi.evo podataka , IMT755NK/VK je 231-235kg a IMT756NK/VK je 245-251kg.tako da jedino ako nadjem za olt uporedimo.ovo su fabricki podaci
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
755 vk prijatelj i ja nemožemo na rukama nosit. možemo ga podić, ali ne ide daleko. a pto nosimo kud god treba (obojica sportaši, 185 visoki, 90 - 95 teški). pto ja sam podignem. jedan pto mi je rastavljen, probat ću se sjetit, pa da ga sutra izvažem. rekao bih da je cca 150 kg.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja imam dvije brošure na compu sa svim tehničkim podacima OLT plugova tak da ne znam o cemu vi pricate ??!!
Tvrdite li mozda da su tehnicki podaci lazni ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh