• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Skracen do kraja kolko je moglo na onom dijelu di idu klinovi za pomicanje!!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
oblik daske prerađen, lameši pod manjim kutom i nadovarena feder plata,
poslje su još nadovarena povišenja na dasku.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ovdje se vidi kak zaore kukuruzovinu izmalčiranu, nije moje oranje ali tak ide,
i sa prerađenim daskama ide dublje, kod tih dasaka je problem kaj imaju prevelik kut i previše su polegnute,
VIDEO
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ovdje se vidi kak zaore kukuruzovinu izmalčiranu, nije moje oranje ali tak ide,
i sa prerađenim daskama ide dublje, kod tih dasaka je problem kaj imaju prevelik kut i previše su polegnute,
VIDEO
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pomalo Štef evo je,

PRVO NAPOMENA ja sam ga tak složil i slike oranja ste vidli, radite na svoju odgovornost, jel ak kaj zeznete kod rezanja i varenja da nebi me se ko setil da sam ga zahebo.

Dakle idemo redom, da je lakše izvuč klinove i skinut dio di ga kopčaš,
lakše je manevrirat bez njega.

1.Rezat ga di je označen žutom. ovaj dio ostavit od žute do naranđaste,
jel ak odrežeš di buš stavil prvo crtalo.

2.Spojit znači varit ali samo priheftat na mjestu di je označeno naranđastom

3. gledat da dio označen bijelim krugom pada prema plavoj crti na vrhu lameša,
kad pogledaš na boljim plugovima svima kopčanje pada u taj dio označen plavom,
(slika 2).

4. daska: gledaj crvenu crtu, možda i malo manje odrezat taj dio , jel lakše poslje još skinu ako bude trebalo.
Zašto to rezat?
jednostavno odi do pluga i prođi rukom po bijeloj crti i budeš videl kak je tanka daska tu jel daska cijelo vrijeme struže po brazdi i diže plug iz zemlje tak da je jako teško orat na dubini 20cm, obično je to od 15-18cm.

5. da ovog dijela iznad zelene crte nema ako je olt 10cola 2.25 al nek te ne buni ide i bez toga, ili nekaj nadovariš na dasku, naprimjer od stare daske odrežeš i zavariš al gledaj da kad variš da ti ne stoji okomito nego nagnuto prema traktoru.

6. e ali treba i lameše napravit kak treba jel ovi nevaljaju, zašto pogledaj si lameš na svom plugu kak izgleda previše je polegnut i na sredini ima udubljenej.
j sam riješio tak da sam ga u tom pregibu na sredini odrezal i zavaril federplatu da je više okomita, nju kad buš brusil to je valjda največi posao jel mora imat jako mali kut, dakle bez dobre flexserice zaboravi i dobrih šajbi.
Isto tka kad pogledaš po dužini treba ga tak napravit da ide u širinu prema špici,
znači ako je feder plata široka 5cm u vrhu nek ostane tih 5cm a prama kraju da je 3,5-4cm. vidi se na slici 2 kak izgleda lameš nemora bit toliko u špicu al čim više da je.
I ukratko to je to.
I jedna bitna stavka treba ga i naštelat da to ljepo izgleda,
pišem to zato kaj sam vidio masu ljudi da neznaju naštelat plug ili ga ne naštelaju dobro.

i oreš kao na slici 3 na dubini 25-27cm. 1 brza na 1400-1600 obrtaja motora.
xhqr.jpg

jm6y.jpg

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto, vec je pocelo rezanje i varenje !! Tak sam si i mislil da bude !! Ajd jvite ljudi jel tak preradjen bolji od originala !!
Ak je danielsu . . . ne mora biti svima
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@daniels,eto prva faza gotova;skracivanje izmedu zute i narandaste(mala sala),ako bude islo do 20 cm bolje nego do sad tu stajem ako ne ,,,dalje..
http://imageshack.com/i/0x1qj5j
http://imageshack.com/i/eu8hqhj

daske budeš moral rezat ako očeš 25-27cm dubine, jel daska ga ne pusti da ide dublje, i nagni ga čim više ljevo gledajuči odzada, skrati na ručki polugu.
Ak nebu išel zovi i mora ič.

Eto, vec je pocelo rezanje i varenje !! Tak sam si i mislil da bude !! Ajd jvite ljudi jel tak preradjen bolji od originala !!
Ak je danielsu . . . ne mora biti svima

Ma uvjeren sam da mora ak se sve napravi kak sam i sam napravil, ovo na slici je jedna od težih zemlja, imam zemlju kaj je kao pjesak tam sade krumpir, imam osječaj da bi u drugoj brzoj išel.
A kod Stjepana na bregu je lagana zemlja koliko mi poznato.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Evo slika lameša:
Znači di je crvena tu je on spigan da je ravan super bi bilo,al to se riješi kad ga nadovaruješ ferder platom,
a treba ga brusit kak je bijela crta.

JHbg moram ić pratim napredak na putu sam cjel tjedan.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
@daniels,Ne ostane li daska pre slaba i preuska nakraju kad je izrezes kak si iscrtal.

@daniels,ako sam svatio lemes bi trebao biti kao na slici ,kad ga rezes otprilike di je mala crta.ili na tvojoj slici crvena crta?
http://imageshack.com/i/4jbetnj
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Pise u postu ispred tvog novi nosac crtala za plug pto2.25,pomaknuto napred ispred lemesa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
skuzil sam malo kasnije ! Malo je nejasna slika ... preblizu si to poslikal malo.... cekam tvojju objavu kako radi taj preuredjeni plug !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tam sam nekad delal u vojarni.... steta kaj nisam jos pa da vidim plug na djelu !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh