• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@daniels,Ne ostane li daska pre slaba i preuska nakraju kad je izrezes kak si iscrtal.

@daniels,ako sam svatio lemes bi trebao biti kao na slici ,kad ga rezes otprilike di je mala crta.ili na tvojoj slici crvena crta?
http://imageshack.com/i/4jbetnj

Bil sam na put pa ti nis odgovoril.
Nego jesi ti njega više probal?

nije preslaba jel ne skineš ju previše a tih par cm ne igra ulogu u čvrstoči daske.
rezat di je crvena crta u tom pregibu.
ili ga zagrijat i izravnat.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Iso probat,balavo,mokro. Nisam sliko budem,bilo mracno iso je 23cm i solidno radi,moram na kraju daske pera stavit,lemes nisam nis diral samo skracivanj i puno bolje traktor vuce.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Eto zaboravil napomenut,
ako si oreš za vrt ili vinograd di u principu ne oreš duboko nemoj daske dirat.
Lameše si predelaj lakše ide u zemlju.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Budem stavil pera na kraj daske,gledam slike tvoje nevidim jes to imao.
Pitanje,zadnji lug koji drzi plug ti je bio sa ljeve ili desne strane na rami? Na nekim slikama vidim da he desno ali to ne hvata 10"
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Gledaj bolje :icon_e_ugeek: (šala)

kad gledaš sa zadnje strane
prvi je desno
zadnji je ljevo
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
7693.jpg


pw28.jpg


cpa9.jpg



Evoga ovak napraviš i ne treba crtalo. Odreže se komad od starog lemeša i zavari na lemeš. Brazda izgleda savršeno i orem tako 30 cm, ali slabo slaže brazdu onda ako je velika trava. Na 25 cm ore bez problema i dobro slaže. Definitivno kad sam se naučio naštelat plug i zavario lemeše da režu okomito brazdu orem bez lagano problema. Htio sam isto skračivat plug, al sad nemam potrebe. Ako probate i velite da se stvarno dobi nešto sa skračivanjem ja ga skratim za pol sata. Ako budete varili onda varite kako je kod mene , možda da ga još malo nakosite kad već varite ispočetka. Ja sam zavario da reže do 25 cm. Definitivno je dobra stvar, kad se sjetim onih njegovih crtala muka mi je odma.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Visinu si sam odredi dok budeš rezao lemeš. Ja sam napravio od dna plaza do vrha noža 25 cm i super je pa možeš i ti tako. Bitno ti je da odrežeš stari lemeš tako da kad ga zavariš dio koji reže nije ravan več nakošen. Pogledaj kak moj stoji i da napred ti ostane špica da može plug u zemlju. Sutra ti izmjerim pera .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
KRESO .... ovakve nastavke sam vidjao na plugovima koji rade na pjeskovitim tlima .... Malo mi je cudno za nase podrucje i zemlju kakva je kod nas da to dobro radi !? Ali, ako ti tak velis, nema razloga ne vjerovati !! Ja imam namjeru staviti veca crtala pa cu vidjeti kak bu to funkcioniralo !??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i moj Olt dobio petu buduci da je stara bila u koma stanju ne iskoristiva za nista osim za na otpad pa smo mu stavili solidnu Imt-ovu koju je kolega Oficir skinuo s svog i stavio novu!!


I u potraznji sam za daskom ako je ko mijenjo ili ima kakvu doma nek se javi da se dog jer moje fali malo poderala se pa bi to pokrpo i izradio si deflektor od nje!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidim da si ju ljepo pripasal,pazi samo če ti možda malo sporije ulazit u zemlju radi dužine pete al bitno da ne baca u stranu i da mirno ore.
Prvo probaj orat bez deflektora pa buš vidio jel ti bude opče trebal.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da nije mokro vec bi danas bio probo lako se komad zeljeza pririkta odrezes privaris i to je to samo je ovo bilo malo teze varit u potrazi sam za daskom pa cemo vidit kak ce proc to a sta se tice ulaska u zemlju vidit cemo i to neznam dal pomazu kod ulaska u zemlju spice na lemesu dal plug ulazi brze u zemlju nadam se da ce mi neko od forumasa koji imaju takve lemese moc odgovorit na to pitanje!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Buco .... A kaj nije taj cijeli plaz trebel biti malo vislji od spice lemesa ? Tak je bar na drugim plugovima .....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Je kolega vislji je samo nemozes skuzit po slici i vara te beton dole al uglavno vise je min 0.5cm od spice lemesa!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh