• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ce bit nijansu bolji nego do sad meni ce bit odlican ja sam bio zadovoljan kako je do sad oro tak da kolko me je sve kostalo na otpadu mogu vratit si novce:(giggle)::(giggle):
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Otpeljaj taj višak železa na otpad. Dobil buš 450-500 kn. i kupi si posavca jednobraznog 16" i imal buš pravi plug za svoj traktor. Imaš ih po njuškalu za 700-1000 kn. Danas sam oral kukuružinje sa njim radi ko singerica. Sve zaorava i niš se ne štopa
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma ja cu ga slagat iz gusta a orat ce mami za vrta i susjedima isto na nekom brdu vrt tak da kolko ce se koristit nije mi potrebno nista bolje zasada jedino ako dode kakva jaca masina onda ce i drugi plugovi!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Ovakav se proda je na Njuskalu ID broj 8799971 ..... ali je prefarban u crvenu boju pa mi je bio malo cudan.... Jel je to na Njuskalu takav plug kao tvoj Posavac ?
Ovo je pitanje za Zetorproxima90

Ne znam trebalo bi pogledati. Ali ako je posavac onda je OLT jer IMT nije 100%.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Vidim da u ovoj temi ima ljudi iz mojeg kraja. Pitanje nije za temu. Da li netko zna kovača u Zagrebu i okolici da kuje (klepa) lemeše ? Promjenio sam na IMT-ovom jednobraznom lemeš. Ovom starom fali špica, ali cijeli lemeš nije potrošen skoro ništa. pa mi ga je žao bacit.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ima i u Mraclinu. Samo ti se ne isplati. Jeftiniji ti je novi a i bolji. Imas za kupiti po trgovinama bas od kovaca gotov lemes.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kak se krecu cijene novih, ali dobrih lemesa ? A kakve cijene kovaci imaju za klepanje ?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ispod 100 kn. ti nece nitko klepati, a za 130-150 kupis dobar novi. Ja obrađujem 12 rali i sad su trecu sezonu novi lemesi na plugu i nisu se poderali skoro nista.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Slazem se s tobom Turopolec ! Novo je novo, a klepanjem se izduzuje, ali i stanji vrh tako da ..... U kojim trgovinama ima za kupiti ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim da u ovoj temi ima ljudi iz mojeg kraja. Pitanje nije za temu. Da li netko zna kovača u Zagrebu i okolici da kuje (klepa) lemeše ? Promjenio sam na IMT-ovom jednobraznom lemeš. Ovom starom fali špica, ali cijeli lemeš nije potrošen skoro ništa. pa mi ga je žao bacit.
Ako ti fali špic, a lemeš je još dobar sve se može riješiti u kućnoj radinosti :)

Evo kak sam ja riješil špic na 14" lemešu. Evo sad bude drugu sezonu oral na zadnjoj brazdi na 2x14" IMT plugu,a bil je skoro za baciti. Iskoristim ga maximalno, a komade uzimam od potrošenih starih lemeša.




Stari potrošeni špic se izvadi van i novi se zavari unutra. provjereno, ne puca niti se krivi.
Baš sam neki dan tak napravil na mom IMT jednobražnjaku 16", isti lemeš, budem ove jeseni kukuruzinje zaoraval s njime.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Za 16 cola lemeš košta 240 kn. Kao što rekoh žao mi ga je bacit. Ovo sa navarivanjem špice je dosta interesantna zamisao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Šanana, još ga zavari elektrodom EZ Krom 30, te mu s njom i potegni čelo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
List od stare lisnate opruge isto može jako dobro poslužiti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel to " podomací " federplata ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja, ja federplate jako dobra stvar!:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj danas zavrsen dokraja rucka smontirana bilo je u planu nesto i porat al premokro bilo brzo sam se vratio doma!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Bravo bučo !!
Vidim neke poznate mi dijelove haha
Dobar je
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da tebi poznati dijelovi samo na ploci rucke zavarene stare rupe i izbusene nove jer mi nisu odgovarale i malo smo fiksirali rucku da nema lufta a kad vremena ulovim slozim jednobrazni, pofarbam ih i kad bi mogo nac jos dva crtala i onda je to to:(nod)::(nod):
 

Najnoviji postovi

Na vrh