• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Super si to složio. I ja sam jučer kupio deflektore za njega. Ima jedan mali ali. Stavi si na kraj daske obavezno ona pera. Ova crtala od tog pluga su koma i ak budeš orao sa njima ne budu ti sigurno trebali deflektori. Nađi negdje veča crtala i pomakni nosače prema gore da ih možeš montirat. Onda budu imala smisla, dok sa ovima a joj. Možda tebi bude dobro radilo. Ja sam ih izvadio i navario okomito komad lemeša na lemeš i tako riješio svar rezanja brazde. Ta njegova crtala rade sve drugo samo ne rezanje brazde. A o štopanju kad oreš nešto di ima malo trave ili nečeg drugog da ne pričam.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hvala @Kreso...
Ovo jesu veca crtala ! Orao sa m sa njegovim originalnim i stvarno ne vrijede pisljiva boba ... Upravo tak kak si napisal ! A pera cu, izfleda, morati nekak sam napraviti jer ih nemrem naci ( ili ne znam ). Ima na sajmu, ali ne pasu mi ....
Vidio sam ta okomito navarena pera. Bila je i ta ideja, ali sam uspio doci do vecih crtala pa bum videl kak to sad ide !?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja nemam crtala a necu ni da nabavljam upravo zbog stopanja. samo noz da zavarim na raonike da sece brazdu i milina. a imam istroseniju moticicu od hondine freze. taman ce da legnu samo ih ispravin malo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U Sesvetama na sajmu 80 kn komad. Toliko su i pera, al mi ne pasu ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo stigla prinova , ALKAR

Zanima me vaša iskustva sa ovim plugom ?
Te dali su lemeši isti kao i od slavonca jer kako vidim po jednom starom lemešu da je sličan ako ne i isti
Dali bi ovaj plug bio naporan vladimircu ? Mislio sam da ga malo skupim prebacivanjem ove ploče na prvoj brazdi , može se sužiti za 20mm
 

Prilozi

  • Photo0308.jpg
    Photo0308.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 170

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
dobar plug,neka te dugo sluzi,lamesi su koliko se ja sjecam isti kao od slavonca,ja imam slavonca ali su mu dovareni novi lamesi...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
alkar jedan od bas dobrih plugova samo savo dal nebude malo povelik za vlatka. ako je teska zemlja bome ce biti povuci potegni. za njega je jednobrazni alkar 16col mama. ja imam pto2 to je 2x10 col i bogami tesko vuce. mada je on plitki za oranje do 15-18cm predvidjen. za strnjiku i bastu sam ga sredio a za duboko imam jednobrazni imt-olt
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj ursus nije bio sretan sa tim plugom... Predugacak je. Nisam ga mogao dici vise od razine zemlje kad je traktor bio u brazdi. Vec sam pisao o tome.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma za vladimirca visina podizanja je najmanji problem , mislio sam ga suziti malo tako da bi došao na negdje oko 11 cola zahvata , mislim da bi to umnogome olakšalo vučenje
U krajnjem slučaju iako bude pretežak za vlatka onda bi bio kompatibilan sa T40 , njemu bi bio taman

Imam ja jednobrazac ali mi treba manji dvobrazac za manji traktor pretežno za garenje i vrtove , tu i ne treba duboko da se ide tako da mislim da bi vlatko trebao to da tegli
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
malo je savo problem kod ugare jer se plice ore a plug za duboko oranje namenjen i siri zahvat. nije bas lepo oranje. bolje za t40 i ima da se igra. ali mozes probati da skupis na kolenastoj osovini prednju brazdu i najverovatnije na tockovima na najuzu meru po sirini. e sad zadnju jedino na gredi pa probas smaknuti. da mozes pto2 naci oltov on je plitki za strnjiku idealan i najlepse pakuje brazdu. imas tu sliku mojeg pto2.ali probaj i sa tim i to najbolje odmah negde probaj zaori pa vidi koliko zahvata i kako mu je vuci. ali iskreno mislim da je to ipak previse
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Savo ja imam takav plug i zadovoljan sam s njegovim radom najprije vidi kak ce se ponasat ti traktor s njim a ako ce mu bit tesko ga vuc onda kemijaj po njemu ako je plug ok i kad se dobro nastela ide on bez greske!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja ga vucem s 542 na dubinu oko 25cm i kod mene je dosta teska zemlja ilovaca i na brdovitom sam terenu i ide bolje s njim nego sta je prije iso s batuje 2x10"
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Evo par slika od mog novog, nije slavonac, posavac je, ima 2 kriična mjesta za riješiti španer i ručku, sve u svemu nije loše, plug je 2006. godina
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
odjsekao sam ručku i taj dio van izbacio, pa budem novi komad flaha stavio.. nije strašno.. eno je celi raskopan u garaži, u remontu sam :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
na mom posavcu daska ishrđa čim ga otkopčam i to me strašno ljuti :icon_axe: tim više što na imt-u ne ishrđa do iduće sezone. ali, i dalje ore i to je najvažnije. dobro da si ga kupio, neće ih više bit, izgleda...
stjepane, bit će sutra :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh