• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
6mm,tako su otprilike i moje. Mislio sam da su moje tanke ,dosta se pigaju kod oranja.Na jednobraznom su puno deblje.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Što je to sa OLT-om ? Pa kaj se mora kod nas baš sve i jedna firma uništit. Ne mogu više vjerovat.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nemoj se cuditi @kreso tome kaj propada, vec tome kak vec do sada nije propala sa nasim stilom vrlog gospodarenja .... Nedugo sam skinul njihov cjenik.... Da se smrznes od cifri..... Primjer : kotac za regulaciju dubine P-35 - 3087,50 kn sa PDV-om ..... Pa koji vrag u njemu vrijedi toliko ??????
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne propada, nego je ciljano unistavanje na djelu. Olt je na atraktivnoj lokaciji i to je jedini problem. I tako nam i treba. Kad dozvoljavamo. Sutra ce i nas zatvorit...

Daske ti se savijaju zato sto su spiralne, pa vecom povrsinom prolazi masa zemlje. Nece im nista bit, elasticne su dosta.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Pa ne bi rekao da je cijenik u usporedbi sa ovime što uvoze veći. Točno koliko vrijedi nasprem nekih renomiranih marki je i jeftiniji. Ne želim nikog uvrijediti, ali nešto je skuplji od nama susjednih marki i rekao bi da je toliko i bolji. Što se tiče dijelova stvarno su skupi, ali opet kad gledam neke talijanske dijelove onda je to tak. Kotač za talijanski plug u Massisu je preko 4000 kn. Nemoj uspoređivat lemeš kupljen u OLT-u i u Gorici na sajmu. Ta firma izvozi dosta u naše susjedne zemlje i čini mi se da je trebala i u Afriku neki posao odraditi. Ne znam zašto je bolje da ode u k...c i ljudi na teret države, nego da su i dalje nastavili raditi. Al kad malo bolje pogledaš svi ovi silni ljudi koji su otišli na teret države nisu na teretu ovih koji ju vode. Njima kad fali za nešto dignu samo trošarine par lipa na nešto i evo ti i dalje im život teče. Ove obitelji iz OLT-a budete Vi hranili dalje. Inače kupujem samo naše stvari upravo iz tog razloga da neko ne ostane bez posla, a ne zato kaj glumim hrvatinu. Sad sam baš uzel lemeš za jenobrazni od njih bez obzira kaj sam mogao za 100 kn kupit jeftinijeg. Isto tako sam kupovao samo od Herbosa erbicide al đaba ode i to. Dvije godine špricam sa Lumaxom, jer nema Radazina i mogu reč da se ne može mjeriti sa Radazinom. Al bolje da dam 139 kn za Lumax nego 75 kn za Radazin. Nisam probao ni jednu drugu kukuruzu osim BC-a, al vidim ljudi i kod mene pljuju po njoj i favoriziraju Pioneer, a siju ko i ja na malo. Agrotehnika im je takva da siju svemirsku kukuruzu ne bi im pomoglo. Bitno da je tuđe bolje. To se ne odnosi na ljude koji siju puno i od tog žive. To je ko da si za vreme juge kupil trabanta, jer nečeš vozit ono naše sranje od jugića.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Krivo gledate na cjene kotaca,to je dodatna oprema i bez njega moze orat.
Kao naprimjer senzori kise i biksenon svjetla na autu su dodatna oprema i nih cete masno platiti...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Neznam, olt ko moj novi 2x14, 16, 17 hiljada, a u sekri novi vogel dodje 12 hiljada kn, 4, 5 tis u današnje vrijeme nije malo, da je neznam de napravljen a i imt 2x14 lani u gudovcu se isto tak vrtio s cjenom oko 12000..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Ja kad budem sebi uzimao plug za proximu obavezno bude Olt 3X12 i novi dodje oko 18 tkn i tezak je preko 500 kg tako da u masivnost ne sumljam :).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
sumnjam da ćeš novi, ako ovako nastavi. moj pradjed je orao s njihovim zaprežnim plugom, djed je orao s njihovim prvim traktorskim plugom, kupili posavca novog prije rata... 4 generacije oremo s njihovim plugovima i sad će se zbog nekih mlatimudana i rodijaka uništit 102 godine tradicije i ponosa. i to firme koja prodaje svoje proizvode od rusije do mađarske. pa to je za streljat. ili ih sve optužit za ratni zločin, možda odu odakle su i došli, izgleda da to funkcionira. ovo više nema smisla, prešlo je sve granice. treba stati na kraj toj bandi dok ne postanemo stranci u vlastitoj zemlji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Plug je gotov :) sreća kaj u oltu ima doslovno sve za kupiti za pristojnu cijenu :)

Kad veliki malog pojede :)
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Odlično sređen plug :). Dobro bi mi došao jedan takav od 14" u jesenskom zaoravanju kukuruzovine.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
mislim da nisu. slavonac je rađen po licenci mf i daske su više spiralne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
99% sam siguran da su iste, samo je rama drugačija.
U vrijeme nastanka Alkara, OLT je prešal samo dva tipa (male) daske: Slavonac i PTO2.

Nisam siguran za orno željezo jel isto ili nije.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Molim malu pomoć. Imam dvobrazni plug OLT Posavac piše na pločici ovako : Posavac 2,25 P
1983
101 - 0417
Da li mi netko može pojasniti ove oznake sa pločice pluga i eventualno postaviti koju fotografiju jer sam ga rastavljao i prefarbao pa mi se čini da crtala nisam dobro okrenuo, tj. sada gledaju naprijed znači kao na guranje a po mojoj logici bi trebala gledati unazad.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh