• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
E Vogel M1020, to je moja želja! Točno takav, lako za povišice brazdi, barem toga ima za kupiti.

Koliko je taj 1020 visok i koji mu je razmak između brazdi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Koliko se sjećam, oznaka pluga je razmak između brazdi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
prije bi rekao da je ovo 950 kao i moj

Pa nemre to biti 950, pogledaj mu piramidu za kopčanje!!

Ovo je 950:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-voogel-noot-950-oglas-10604295
I za taj plug čujem od ljudi da im se štopa u kukuruzovini!!

A ovo je 1020: isti ko i onaj s tvog linka oglasa!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-vogel-noot-m1020-oglas-11957266
Za to čujem samo riječi hvale. Puno jači i masivniji plug od 950, višlji i duži, taj sigurno ne štopa:icon_pray:


I kakav imaš ti nakraju??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Postoji m950 i m1020. Sve isto osim 7 cm razmaka izmedju tijela.
l950 je nizi 10 cm od ova dva uz sve ostale razlike...
Moj je m950 i nemam problema s kukuruzovinom iako adapter ne usitni nesto posebno.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Kakva su mišljenja o OLT Slavonac 3.35 (3x14")??

Preporučaju mi taj plug, da je bolji i jači od IMT-a 757.30 (3x14")

Pa si sve nekako razmišljam dal to kupiti?!?


Evo par primjeraka:
Ovaj je novi, ali nema sva 3 crtala, cjena relativno pristupačna za takav velik i na oko lijep plug, moram priznati da mi se sviđa!
Al pazi lika...plug 3 brazde 16 cola...hehe, a oznaka Slavonac 3.35, a svi znamo da je to 3x14", al on izgleda ne!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-olt-3-brazde-16-cola-oglas-11909796

I ovaj ne izgleda tako loše...1000€, ako je u "voznom" stanju i nije previše!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-olt-3-brazde-14-oglas-10976858

A ovaj ga je nahvalio, a vidi gdje je parkiran...svakakvih ljudi ima..ccc
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-oglas-12016375


E sad...kakva su vaša iskustva s tim 14" OLT plugovima??

radio sam s oltom posavcom 12 cola i plug odlično zaorava,ne štopa se
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Pitanje za sve koji su voljni pomoć ,htio bi staviti kotač na slavonca al neznam kam bi ga del evo slike da vam olakšam
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako ti neće smetat, ispred drugog crtala. btw, to je jedna od prvih serija slavonaca, muzejski primjerak ;)
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Nekak mi se čini da možda nebum uspio staviti ispred drugog crtala,a to da je muzejski primjerak to znam jer još doma imam jednobraznog slavonca koji ima ručicu sa strane.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Sad tek vidim da je isti kao i od mog susjeda ali mu je skinuo zadnju brazdu jer nemre orati sa 2 brazde i IMT 533.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to nisi trebao reći :D:

@dugan, imam i ja takvog doma, za razliku od onih što su kasnije rađeni, te prve serije su imale dvije pločice, jednu s znakom olt-a, drugu s znakom massey harris fergusona i nosači su ima lijevani s kanalima, u formi H-profila i oznakom MHF i serijskim brojem na sredini.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ovaj moj nije zakopčan od '74, ali mislim da ne, plitak je previše. to je plug za laka tla. nađi si pto, u toj kategoriji plugova, mislim da će ti ga biti lakše za vući, a okretat će bolje sigurno.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Imam pomičnog doma tj.od suseda al je kod mene već dva leta on ga ne koristi ,a kad ga pitam da ga proda onda mi veli da samo orem .Pa sam ovo ljeto od prijatelja kupil slavonca za 200 kn(išo sam s tom računicom da i ako ne valja mogu ga prodat v staro željezo) i sad si razmišljam dal da ulažem u pomičnog (znači raonici i sl.) ,jer sam s pomičnim zadovoljan samo kaj nejde preduboko , jer imam teške zemlje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Stavil bi deflektore na slavonca...di ima za kupit tog al da nisu plasticni ni skupi previse :icon_e_confused:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
mislim da su ti raonici za pomični 130 kn. ja sam jedan reparirao, a jedan ću si pravit, samo dok uhvatim vremena. bolje ti okreće pomični u teškim zemljama nego slavonac. zavisi koliko bi čovjek htio duboko orati, jbg, bolje ti je da kupiš dobar jednobražnjak onda.

@tino, napravi ih sam, to ti je najlakše.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@dugan napravi nosac koji ces prisarafit s ona dva sarafa koji ti ujedno drze i zadnju brazdu malo ga izvuci van i stavi kotac onak kak ima kolega @Zetorproxima na svom posavcu sta je stavio sliku!!
 
Na vrh