• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ja imam slavončeka u ispravnom stanju, crtalo, kotač, i ursusa 355 i verji mi da mu nekad v ilovači nije bajno a ilovača mi je 99% zemlje i to one prave masne dok oraš se reže kaj špek nema rasipanja.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Bogami ja jos nisam dozivel da se koja brazda rasipava za menom...srednje teska zemlja
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaj bum ti lagal, tu kod nas 90% ferci ore z slavončekaj ili z pto jer se to nudilo za bagatelu uz novi imt.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Imal sam i pto...doduse prije neg sam ja pocel orat...s razlogom ga je slavonac zamjenil...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Slavonac more kod nas progutati z fercom do nekih 20cm max ali dublje niti sa šperom. Pajdo ima same tiger 105ks, 3 glave okretača sa rešetkastim daskama na 14cola i rekel je da konstantno ore pod blokadom sa prednjom vučom jer inače ništa od posla.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
a bogami i ja tak delam ove godine...ide dublje traktor ne mrda z mjesta..zlo kolko je zbijeno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jel mozes staviti neku sliku? To bi i ja sebi trebao napraviti, 6245 bi morao vući 2X14. Na koji način si ga povisio?
Dal sam izrezati komade s kojim sam produljil nosače brazde (lukove, s gornje strane), te za zavaril za postojeće i izbušil nove rupe. Plug je bil 2x10 niski.
Raširen i razmaknute brazde su ubacivanjem cijevi u postojeću kosu cijev, zamijenjena je lijeva uzdužna greda novom, duljom, dodana je još jedna uzdužna upora do zadnje brazde, kao i dodana još jedna vertikalna štanga za kvačenje treće točke. Naknadno je još i povišena za dvije rupe.
Nemam slike izrade, ali bum poiskal da vidiš kak sad izgleda.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,226
Bas me zanima to.. ako.mogu urediti svog Olta što ne bi.. i 6245 bi moral vući 2X14
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Planiram uzet jednobrazni plug za svoj imt542,dosad sam vecinom bio usredotocen na imt 610 ili 752 medjutim slucajno sam naletio na jednog olta 14 cola u podosta solidnom stanju a covijek ni netrazi puno love,1200kn s tim da bi vjerovatno iso i za 1000.Ima crtalo, daske i raonici su jako dobri....naizgled sasvim ok
Pa pitanje kakva su vam iskustva s ovim plugom i jel taj imt stvarno tolko bolji jer su mu cijene na njuskalo skoro pa duplo.....???
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Danas gledo deflektore u Panex-u...140 kn!!! kaj su od zlata??
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Planiram uzet jednobrazni plug za svoj imt542,dosad sam vecinom bio usredotocen na imt 610 ili 752 medjutim slucajno sam naletio na jednog olta 14 cola u podosta solidnom stanju a covijek ni netrazi puno love,1200kn s tim da bi vjerovatno iso i za 1000.Ima crtalo, daske i raonici su jako dobri....naizgled sasvim ok
Pa pitanje kakva su vam iskustva s ovim plugom i jel taj imt stvarno tolko bolji jer su mu cijene na njuskalo skoro pa duplo.....???

Ma samo uzmi olta. Nije on nista losiji. Imt u su cijene prenapuhane. Kazu da je olt imao najkvalitetnije materijale od svih exyu proizvođača.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
olt je zakon, pusti priče. olt je u nekim elementima i bolji, što je i logično, jer prave plugove od 1860 u kontinuitetu (naziv olt je iz 1912, jer je tada počela ozbiljnija proizvodnja). ima nekih caka, položaj mu je malo drugčiji, pa treba malo više raspustiti toplink i malo više desnu ruku hidraulike podići nego kod imt-a, ali kad ga našteluješ, zaoro bi i panjeve bez problema. po meni, samo tvornički deflektor na olt-u vrijedi ko pola imt-a.
a koji je točno plug u pitanju?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Za kvalitetu znam samo iz priča tak da se ne bi upuštao koji je kvalitetniji. OLT ima spiralnu dasku i kak veli itp deflektor za pet, a IMT samo naslanja i deflektor je samo da je. Iza IMT-a ostaje kukuruzovine dosta vani. Koristio sam od susjeda IMT-a, pa sam si sad kupio OLT-a upravo radi te njegove spiralne daske i deflektora. Vele da IMT lakše vuč ja to nisam primjetio isti bog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mioj je proširen na 34cm i povišen na oko 70+ cm, a povećan mu je razmak brazdi.
Uglavnom se ne štopa, ni bez crtala. Nabavil sam par novih od IMTpluga, fi 400 za naprijed i fi 450 za otraga, pa bumo vidli jel bu još bolje.

Jel mozes staviti neku sliku? To bi i ja sebi trebao napraviti, 6245 bi morao vući 2X14. Na koji način si ga povisio?
Eto ti par slika:
Netom nakon obnove:
88e5c337.jpg


f3876113.jpg


f49db563.jpg


u radu:
f43e3b63.jpg


fcf6fb84.jpg


s produženim polugama za treću točku:
4a97c774.jpg


Slika095_zps5481f27c.jpg


Kak vidiš, ima još modifikacija na tom plugu. Skraćen je, tj.prva brazda je pomaknuta naprijed, napravljen je plaz i na prvoj brazdi, čela daski su navarena kromom, orna željeza 10", u originalu sa špicom, zamijenjena su običnima 12", modificirana je desna strana ove Z poluge, kasnije je dodan bolcn Cat 2 (ovdje još nije na slici), modificirana je ručka za zamicanje pluga, pofarban je autolakom...

Na prvim se slikama vidi i moj neprežaljeni berač T35. Ovo pokriveno bijelom kutijom je multiplikator kardana (tak da na njemu postoje dva izvoda, 540 i 540E).
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Moral sam kupiti samo novu ovu lijevu štangu. Ostalo se našlo doma.
Malo...zanemarivo, možda 100-tinjak kn.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Danas gledo deflektore u Panex-u...140 kn!!! kaj su od zlata??

Ne Tino nisu od zlata nego ih ceniju kaj suho zlato a običan lim 5ica. Ja sam frajeru u Čakovcu na sajnu rekel da ne vrede nitu 2 kn po kili a iskal je 100 kn po komadu pa me štel biti. To more prodavati nekome ko ne pozna železo, a meni sigurno nebude.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imam problem sa uparivanjem OLT Alkara 12 Coli sa MF265.. Koliko god mu vratim polugu nazad (odbrazdim ga) prva brada je velika.. ako ga stegnem na spaneru ka desnoj gumi onda toplink stoji uzasno ukoso i tesko se ore, uzasno. Poluga (po kojoj se plug pomijera) je pomjerena maksimalno u lijevo ali ne mogu nikako postelati. Sa TD48 se sredi to, uzi traktor, s ovim .......
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh