• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ima deda takvog alkara samo jednobrazdnog. Meni djeluje poprilicno visoki. Jedino za razliku od ovog na slici ima ogromnu dasku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Alkar ti ima ramu poput PTO2, a dasku od Slavonca i nešto je viši od njega. Umjesto luka ima ravnu gredu koja nosi plužno tijelo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da oru oru, ali ni posavcu nema mane sem crtala da hoce zagusiti. radim sa njim cesto i veoma je dobar plug kao i vecina oltova. malo tezi za vuci ali lepo pakuju i zatrpavaju ostatke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jel taj alkar visoki ili niski plug, po oglasnicima piše svašta, a nema ga u mojoj okolici da vidim uživo.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Pa povisok je , u rangu je visine LEMNIDa kojeg sam pominjao
Mogu ti izmjeriti visinu ako ti treba podatak
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ako nađeš vremena izmjeri cuo sam da su dobri plugovi a nisu skupi. Nego daj mi reci jel ima nosače brazde iz jednog komada ili više segmenata poslaganih zajedno?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Visina od oštrice lemeša do donjeg dijela rama je 60cm , isto toliko je i na ovom mom lemindu
Jeftin jeste a i meni se čini kao solidan plug

Nosač brazde , vjerovatno misliš na ''nogu'' koja nosi glavu pluga ? Ona je slična kao na IMT , jedna debela gvožđušina koju sa ramom na okupu drže dvije ploče sa strane
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hvala na odgovoru, i nije tak niski. Nešt si mislim da nabavim jedan a pošto radim u bravariji dal bi mu odma zrezeti jedno 15cm duže te nosaće.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nikaj od zrezivanja iz repe (pločevine). To ti mora biti neki poboljšani materijal, inače se bu frkal ko lukovi na IMT plugu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kad sam ja modificiral plug, kupil sam šipku Č.1530. i od nje napravil novu gredu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A zašto bi ga toliko povisio ? Meni ne djeluje da ima potrebe , iza berača ide bez štopanja
Znači orao sam iza mog jednorednog berača koji ima tarup , e sad kako je orati iza berača koji ima roto sječke neznam
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Evo da se i ja malo pohvalim,danas se ponovio u "novi"(1982 god.):s: OLT Alkar 1A,jednobrazni,16 coli..
Kupljen za smiješne novce,a sve na njemu ok,lemeš novi,daska dobra,crtalo nazubljeno,plaz uredu,jedino nosač crtala nije original pa bi to trebo riješit....
Danas ga odmah i testirao u kukuruzovini i moram priznat za ovo malo što sam s njim radio da sam prezadovoljan ,iako je bilo dosta mokro jer protekla dva dana dobro se ispadalo,a mase kuružnjaka ima poprilično ,kad sam ga malo podesio moj IMT 542 se igra s njim,30 cm onako ulagano,bez da ga posebno osijeti a kuružnjak gotovo da se ni neprimjeti...
Jedino što je malo nezgodno kad podignem hidrauliku skroz gore on je na nekih 15 cm od zemlje pa treba malo pripazit u transportu,tako da @kawasaki nemoj ni pomišljat na bilo kakvo produženje jel je i ovako preglomazan:(nod):
Eto ljudi se hvale raznim skupocjenim zapadnjacima vogel/not,krone,rabewerk,kverneland,lemken.....okretačima,ovakvim,onakvim a ja jado i bjedo s ovom sirotinjom i tehnikom još iz Titinih vremena...
Al eto slavonac ostaje vijeran slavoncu ,nek posluži za moje skromne potrebe i ja zadovoljan :8):
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znaći nebi trebalo povisivati? Pa i ja mislim pomalčirano orati. Ako kupim ću vidjet kako radi jer mi je olt cjenovno najpristupačniji imt-i su fakat precjenjeni tu kod nas a slavonček bi tada dobil treču brazdu samo za ugar.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma lega dićeš to povisivat,pa i ovako je ogroman,kako bi to nosio,pogotovo što si reko još 15cm,izoro bi cijeli dvor,ulicu i selo dok bi došo do njive:mur: il bi moro ugradit na traktor one točkove sa stroja za siječu metlice na kukuruzu:confused: samo što bi te onda poslje karala i šupa za traktor,malo bi ti bila premala pa bi i nju morao povisivat :icon_weed:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kako onda lega oru ovi šta imaju visoke plugove od 70+ cm? :)

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
S takvim traktorom i plugom kako sa savine slike radi jedan daljnji rođak godinama, skoro od kad je traktor kupio, a kupio ga je novog. Sad radi 20 jutara. Neki dan sam mu gledao oranje u težoj zemlji, kukuružnjak, iza kombajna bez sječke, skoro pa ništa ne viri.
 

Najnoviji postovi

Na vrh