• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Za kawasakija


a6b143b0affee420854dfcce44f1bbad.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hvala Tino, nego jel se nemre okrenut tu di je zašrafana ručka, jl dovoljno jako drži taj šaraf pošto je osovina okrugla?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Mozes zarezat malo osovinu pa da rucka ima malo ravniju plohu za primit...princip kljuća i šrafa
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nesumnjam, i namjeraval sam sa fleksom malo pobrusiti da ljepše sjedne.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E to je vec puno prakticnije rucka je zakon.
Nedavno je moj kum kupio oltov plug "sremac" 2x12 visoki klirens za 600 kn.
Slucajno ga je naso na otpadu plug je u odlicnom stanju na daskama nema naznaka da su potrosene jedino nije imo lemese njih smo stavili od imt pluga samo smo te lemese morali zarezat po duzini i povit jer su stajali jako okomito.
Covjek da nepovjeruje sta sve ljudi bacaju!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Stari lemeši za klepanje, a ovi doma skupljali prašinu, reko da vidim je kaj valjaju :)



Kolega, kako te služi plug? Uzeo sam isti takav proljetos, samo s 1 crtalom, vrijeme mi ne dozvoljava da ga probam...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ovo su raonici za zahvatpluga 25-30cm a ovaj ako se ne varam je zahvat 2*36 tako da su siguro mali za ovaj plug ,ali to možda i nesmeta mnogo pošto se plastica okreće oko nepodsečenog dela jer su daske velike i dobro okreću plasticu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kolega, kako te služi plug? Uzeo sam isti takav proljetos, samo s 1 crtalom, vrijeme mi ne dozvoljava da ga probam...

Ok je plug jako dobro služi i jako je čvrst. Zadovoljan sa istim za sad :)

Ja mislim da su ti lemesi kratki za te daske?

Ovo su raonici za zahvatpluga 25-30cm a ovaj ako se ne varam je zahvat 2*36 tako da su siguro mali za ovaj plug ,ali to možda i nesmeta mnogo pošto se plastica okreće oko nepodsečenog dela jer su daske velike i dobro okreću plasticu
Nisu, takvih su dimenzija i originali na njemu bili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas je bio okršaj OLTova , IMT539-posavac vs. VLADIMIRAC-alkar
I više sam nego zadovoljan sa alkarom , obojica smo orali zajedno jedan za drugim i 539 mi nemože parirati
Oba pluga su i veoma dobrom stanju da ne kažem sito stanje , obojici su tek pokovani lemeši i obojica imaju samo zadnje crtalo
Znači kada pogledaš po oranju nemože se zaključiti koja je čija brazda , znači isto laganje imaju

Gume su u 539 osjetno bolje od mojih ali smo obojica imali lance na točkovima tako da se ova prednost skoro anulira
Prednost vladimirca je bolji izbor brzina a prednost IMTa je ''fina'' hidraulika koja podiže plugove pri većem opterećenju
Meni je manji nedostatak bio to što nisam mogao da nagnem pluugove prema desno jer mi oni vijci za štelovanje zapekli i nemožem da ih pomijeram ali i ovako je bilo dobro

Rezime , oba pluga su dobri i skoro istu radnju rade
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Svidja mi se ovo 539 nemoze parirat vladimircu.
Svaka cast IMT-u na hidraulici.
A i oltovi plugovi su sasvim OK.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Vučna sila kod vladimirca je veća to nema dileme , nailaskom na težu zemlju njegovi plugovi se povuku na gore i prođe a kod mene malo prokliza i zastenje ali provuče ih na istoj dubini
Znači sve vrijeme sam orao u plivajućoj hidraulici bez ikakvog graničnika za dubinu oranja osim dužine toplinka , baš bi volio da vidim kako bi ona orao sa skroz spuštenim ručicama hidraulike
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Savo svaka čast za usporedbu ,vlatko je čudo jeste li orali sa jendobraznim ili dvobraznim plugovima
 

Najnoviji postovi

Na vrh