• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovakvu teoriju još nisam čul da je problem široka greda.

Prijatelju, nije problem široka greda, nego je problem uski unutarnji trag kod Zetora!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ajmo reći da si u pravu.... al dojde na isto u suštini :D: Zato sam i rekao da to nije za to :) bar meni, možda neko može i tak delat.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma zezam se nego hoću da ti kažem da ako je preduga odneseš kod tokara i on ti napravi drugi prihvat odnosno skrati za onoliko koliko ti je viška
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zetorboy, kolika ti je širina od bolcna do bolcna? 820mm ili više?

Kak mi se čini, ti bi da je kategorije 1, a ovaj je kategorije 2.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ma kaže da je ta osovina napred široka preko 100 te da jedva ima lufta 5cm do guma. Mislim da bi okretanje felgi riješilo problem..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Radio sam sa 4340 i svojim 2x14 i nema nikakvih problema koliko znam...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod mene nevalja, a i godina je takva kakva je, ako i iduće sezone bude ovako bio kao sad, ide na panj definitivno.. Ja nemogu svakih pol sata gubiti po sat vremena na odštopavanje ili pigati blatobran
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zašto ti toliko štopa? De kada uhvatiš vremena uslikaj koliko ti je udaljeno od točkova i jedna i druga strana!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pa vam pišem zadnjih par postova, široka je greda za kačenje naprijed, ima je sigurno oko 100 između bolcni, i sa samim polugama i španerom kad je zakačen nema 5 cm lufta od gume do španera.... i guma čim prokliže, diže zemlju i štopa na španer i nosi u blatobran i onda ide između poteznica..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Isto tolko, španam ga u centar: Riješenje je kak je kolega proxima rekao, okrenuti felge, ali za 4,5 rali mi se to neda raditi. Sjetio sam se , i jače je od 100, autoprikolica s arnjevima je 106 unutarnja mjera i nije stao unutra, greda je vani bila.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
trebalo bi ga okrenuti onda na felgama, ali ove godine su takvi uvjeti da se baš ljepi zemlja, ja sam probao na jednoj parceli i napuni mi zemlju između blatobrana i gume i nakon jednog kruga sam odustao! Takva vrsta zemlje i sada čekam da smrzne da idem orati.
A kod tebe vidim da je tu trava tako da vjerujem da bi toga bilo i da je drugačiji plug.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, zato i kažem, budem još vidio kako bude nagodinu odradio, ak bude ko i ove, tražit ču manji od 12" ili takav od 14 ali s manjom gredom.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Najbolje bi ti bilo da skratis gredu a i vjerujem da se moze nac orginal da je kraca.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kažem ti i meni se to desi, imam IMT-ov plug 12" i ima dosta mjesta od guma i poluge ali zemlja opet pada tu, ne u toj mjeri kao kod tebe, ali kod mene nije bilo trave. Sada sam poorao sve lakše zemlje što ne ljepe toliko, ovo ostalo čekam da smrzne!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Jesi ga probao malo pomaknut bolje u desno tamo ne proklizava, valjda
 

Najnoviji postovi

Na vrh