• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nemogu ga naštelati nikak da su brazde jednake, uvjek je zadnja višija od prve, jel guma gazi zbog širine traga kotača, ali plug kao plug radi perfektno, i zejo se igra s njim, 10 litri mi proguta na ral, šta mi je ok.
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ovako po slici mi se čini da prva hvata uže,probaj pomaknuti plug po osovini u lijevo da dobiješ isti zahvat obe brazde.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nehvata prva uže, nego guma zadnju zgazi jel je sama širina gume šira nego kanal, i i prvu kad nagrne na drugu, prva izgleda uvjek manja od druge. Zato sam i išao uzimati ovaj drugi da radim kak spada, a ono drek još veći na kraju.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Meni ide 18,4 guma u kanal iza pluga 14 " pa ne gazi i bude ravno iza pluga.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je jarak oko 30cm a guma 37cm i ok mi je ne gazi al vjerujem ovo kaj zetorboy veli i sigurno je koma.
Al 10"" nije za tvoj traktor,ili 12'ili14'
Mislim da bi tebi imt 757 vk kakvog sanana ima bil idealan za tvog zeku.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Meni i prvi kotač ide skoro u knap unutra, zadnja je duplo šira od prvog.
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Guma 18.4 je siroka nesto manje od 47cm.a zahvat na plugu od 14"je 35cm. po brazdi tako da mislim da to bas i nije da tocak negazi dio brazde?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ne ovisi sto posto ali je to priblizno tako.
Prva brazda moze hvatat vise ili manje od nazivne colaze ali druga brazda ima zahvat onoliko koliko je plug cola!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I ja imam na Zetoru 16.9 gume. Takvih problema sa oltovim 10" nisam imao problema, kažem ti da je on kao plug 12" po daskama i lemešima, samo je rama uža.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozda su njemu lemesi kratki mislim na zadnji kraj pa nemogu dovoljno odrezat da bi daska okrenila zemlju i ostavila jarak za sobom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi preporučio nikom IMT plug, pogotovo ne za ovakve katastrofalne uvjete. Nevalja ništa, dok je zemlja normalne vlažnosti jako fino rade, ali u ovim uvjetim ne, strašno sam razočaran.
Trebalo bi preraditi deflektore skupa s nosačima i daska bi morala biti barem malo spiralna, to bi onda bila druga priča.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To sam ja jednom prilikom isto rekao aono ko da sam u osinje gnjezdo dirnijo!!!
Kod mene u selu je covjek mjesto obicnih deflektora stavio one diskove(tanjure) i mogu ti rec da sasvim dobro rade!!1
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A vidiš ŠANANA ja se na svoj IMT plug ne mogu požaliti, okreće brazdu nema šta! Mana mu je teška zemlja jer je slab.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam na proljeće sa prijateljevim posavcem 10" zaoraval stari kukuruz, doslovce sam ga siloval, spuštal sam ga do grede sa ursusom 355 tak kaj je traktor tulil, mislil sam da sam ga cjelog popigal. Poslje dođem na pokošenu livadu, plug radi ko curica, a kod mene je j... ilovača, ulicu dalje od moje su nekad radili zemleni cigel, sam da si dočarate kvalitetu žutulje, a 2km od mene je ciglana eko Međimurje.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nemogu ga naštelati nikak da su brazde jednake, uvjek je zadnja višija od prve, jel guma gazi zbog širine traga kotača, ali plug kao plug radi perfektno, i zejo se igra s njim, 10 litri mi proguta na ral, šta mi je ok.

Pa ja orem sa same i ne gazi mi ništa brazdu, a guma 16". Plug je pomaknut skroz u lijevo na gredi. A i kad sam orao sa 4340 nisam imao kikakvih problema brazde bile jednake
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislim da je onda kod mene jedini problem u tome da nemam 3 čiste o oranju i poslu koji delam :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A nemoj tako oštro prema sebi. Tudi čorava kura zrno najde! :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh