• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma, samo 20 godina iskustva iza sebe, budem valjda za još 20 i naučio raditi kak spada :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nebi preporučio nikom IMT plug

Kolega pa sad si me totalno razočaral. Nakon onakvog oranja da plug ne valja. :(
Jel pašu daske OLT-a na IMT-a ? Kaki bi to bio hibrid:(:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mislim da bi bila dobra kombinacija jer ako se ne varam imt ima veći razmak između brazdi, a olt ljepše okreče ali vele znalci da ima slabiju ramu. Mislim na imt ramu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Rama i nije tolikk slaba slabe su one spojne ploce sto vezu nosac glave za ramu.
Ja sam to na nekoliko plugova zamjenio sa plocama debljine 15mm.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovisi i kaj je za matrijal, ako je roba bude i 8mm držalo ako je repa i 20mm je premalo.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I ono sto je orginal nije neki matrijal zato se i dogadja da se uvija pa cak i puca.
Inace ja to napravim od matrijala S 355.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam, malo se šalim, prođe meni toga sra... kroz ruke na tone, več ga u noči sanjam.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mato gdje radiš, bauštela ili pogon? Mi radimo kotlove trafostanične za končar, simens i kompaniju.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Radim vecinom u pogonu a po potrebi i na terenu tako je u ovoj firmi gdje sam sad zadnjih 6g.
A prije toga je bilo najvise terena i remonta bio sam u djuri djakovicu pa je najvise i bilo terenskog rada.
Nekad znam na crno ic kod privatnika radit koji radi za koncar ali u zadnje vrijeme sve manje!!!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije dva-tri tjedna uzeo OLT-Alkara jednobraznog,16 coli.....dosad poorao nekih 10 kj. i moram reć da sam prezadovoljan.Najviše me impresionirao kad sam zaoravao kuružnjak koji je još bio i obilno nagnojem stajskim,a uvijeti baš i nisu bili idealni, sredina parcele je niža od ostatka,tlo mekano i tu uvijek ima problema ako se nepoore na vrijeme....Kuružnjak je zaoran da se skoro pa i nevidi,a osim malo proklizavanja skoro pa da i nije bilo nekih problema....
Inače imam IMT542 i dosad sam radio sa plugom imt 755nk ,dve brazde s kojim je uvijek bilo borbe u zimskoj,u pvoj brzoj ako idem neku normalnu dubinu nije ga mogao vuć,onda treća-četvrta spora pa ide al je to sve u svemu katastrofa....
Najbolja mi se razlika vidila između jednog i drugog kad sam sa imt-om 755 išao izvlačit jarke,općenito zemlja je prevlažna i mislim da u ovim uvijetima s imt-om nebi imo šta tražit....,iako mi nijedna njiva nija provaljena beračom ,kombajnom il bilo kojim drugim strojem....
S OLT-om orem u prvoj brzoj,s IMT-om sam u 3-4 sporoj i gledajući vremenski skoro pa da i nema razlike između jednog i drugog,a kvaliteta oranja neuporediva....na mjestima sam izbacivao " plavu" zemlju,znači onu koja nikad nije bila taknuta....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A vidiš ŠANANA ja se na svoj IMT plug ne mogu požaliti, okreće brazdu nema šta! Mana mu je teška zemlja jer je slab.

Imaš 2x12" predpostavlajm??

Kod 755 i 756 ide još nekako, deflektori su im postavljeni pod boljim kutem, brazda je manja i samim time ju bolje okreče, kod 757 14" je priča malo drugačija dok je zemlja jako vlažna i sabita.

Kolega pa sad si me totalno razočaral. Nakon onakvog oranja da plug ne valja. :(
Jel pašu daske OLT-a na IMT-a ? Kaki bi to bio hibrid:(:
Razočaral ili ne, to je činjenica u lošim godinama, odnosno uvjetima.
Slike onog oranja su bile drugačije, čista zemlja, manje vlažna i odmah je puno, puno bolje.
Da ne govorim kak ore u normalnim uvjetima, fenomenalno, uostalom vidjeli ste slike iz predhodnih gocdina.

Kod OLT-a mi se bolje sviđa daska, neznam zakaj več kovači malo ne uoptrebe maštu i naprave spiralnu dasku za IMT plugove, to bi bio preporod. Trebalo bi baciti bubice Srpskim kovačima, ipak su oni najjajči na tom polju.

Kak je da je, imamo 4 IMT pluga i nekad oru fenomenalno, nekad ne, sve je do zemlje i uvjeta.
Lani sam oral zimsku brazdu s 565 i 2x14" bez frke, ove godine ide sa 1x16" kakvi su uvjeti.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nisi ti mene razočaral. Samo se šalim. Uvjeti su takvi kakvi jesu. Ako se vrijeme ne popravi ništa od oranja do proljeća. Da i izorem bojim se da bi moglo biti kao neke godine kad se je jesenska brazda preoravala da bi se moglo posijati.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imaš 2x12" predpostavlajm??

Kod 755 i 756 ide još nekako, deflektori su im postavljeni pod boljim kutem, brazda je manja i samim time ju bolje okreče, kod 757 14" je priča malo drugačija dok je zemlja jako vlažna i sabita.


Razočaral ili ne, to je činjenica u lošim godinama, odnosno uvjetima.
Slike onog oranja su bile drugačije, čista zemlja, manje vlažna i odmah je puno, puno bolje.
Da ne govorim kak ore u normalnim uvjetima, fenomenalno, uostalom vidjeli ste slike iz predhodnih gocdina.

Kod OLT-a mi se bolje sviđa daska, neznam zakaj več kovači malo ne uoptrebe maštu i naprave spiralnu dasku za IMT plugove, to bi bio preporod. Trebalo bi baciti bubice Srpskim kovačima, ipak su oni najjajči na tom polju.

Kak je da je, imamo 4 IMT pluga i nekad oru fenomenalno, nekad ne, sve je do zemlje i uvjeta.
Lani sam oral zimsku brazdu s 565 i 2x14" bez frke, ove godine ide sa 1x16" kakvi su uvjeti.

Ja sam nedavno dao praviti lemese kod kovaca i on upravo radi to daske na imt plugovima vise zaobli!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Je 2x12" po papiru, u brazdi je skoro i 14", ja sam na njega stavio deflektore od olt pluga što imam i oni rade super. Samo u teškoj zemlji ne mogu orati s njim! Dali se vogel lakše vuče od imt-a?
 

Najnoviji postovi

Na vrh