• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nemaš kuda, s lijeve strane bi dobio možda par cm a na drugoj bi guma strugala po španeru. Gledao sam maloprije, nemogu napraviti ni unutarnje kopčanje s lijeve strane jel nemožeš nataknuti polugu od ručke... baš banana.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Evo, predlažem da se mijenjamo. Meni nebu smetalo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nebudem mjenjao, ovaj kolko vrijedi, dobijem 2 posavca po 12" :D:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ista stvar je kod mene na IMT-u tak da ti more pomoči brusilica (kak ti je rekel savo), tokar da ju on suzi ili okreni felge. Nije problem plug nego uski trag kotača zetora kak ti je rekel ZJ. Šteta mjenjati dobar plug zbog tak nečeg. 2x12 mu je mali, 3x12 mu je teže nego 2x14.
Znam da me se ne pita ali da se pita i da mi to toliko smeta skratil bi "gredu".
Sad si i mene malo zaintrigiral.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Felge mi se ne isplati okretati za 4 rali kolko uzorem, a i nesviđa mi se ta ideja da idem rezati i švasati po novijem plugu koji možda bude išao danas sutra na prodaju. Samim sužavanjem grede, možeš dobiti nekih 3-4 cm samo i to je opet malo, a za daljne zahvate bi trebalo sječi i ramu i štošta što mi se nimalo nesviđa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ne okrečeš felge nego samo zamjeniš kotačima strane. Lijevi na desnu i desni na lijevu. Na felgi sa druge, unutarnje, strane ima konus za maticu tvornički predviđen za proširivanje traga kotača.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
preveć posla :D: još ak orem na 2 puta kak bude ove godine, definitivno ne
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nebudem mjenjao, ovaj kolko vrijedi, dobijem 2 posavca po 12" :D:
Pa nudim ti 14" za 14", a ne manjega. Samo je dorađeniji od tvorničkoga.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ne bi, ovog bi prodao i mazao dalje s 10" kak i dosad, mali je zvijer , sam me ebe uzak kanal kaj ostavi pa guma nagazi zadnju brazdu pa prvu ne poklopi kak treba, al ide :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E a da probas vidjet koliki razmak izmedju zadnji tockova ti moze biti a da ti nesmeta za medjurednu obradu kazem to radi toga sto mozes ubacit distance izmedju felge i glavcine i nebi moro okretat felge?
Steta da te tako hebe a ti plugovi su jako dobri!!!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma to neradim, ovaj je samo za tanjuranje, oranje i za vuč tornado, špricanje, kultiviranje i sijanje radim s 533
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
da, posavca isto, ove godine sam tek zamjenio orginalne lemeše :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Imam u selu dvoje posavca 10'' visoki
Samo kaj jedan od vlasnika nezna orat z njim...nema brazde kojoj ne strši kukuruzovina van cijelom dužinom :(envy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ne znam kako ti onda kotač gazi brazdu. On ti ima sve isto kao 12" samo ramu užu. Širina jarka ti je kao kod pluga 12" ja sam sa svojim oltom 10" orao sa Zetorom i ne gazi ništa.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
O da guma ti je siroka nesto manje od 43cm.
Zato i zapinje za brazdu!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh