• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
U tome i jeste štos što nemam prateći točak , dubina onako da je puna daska , nisam mjerio
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa i ne ode , kada sam remontovao plug jako sam obratio pažnju na visinsku razliku između pete pluga i oštrice lemeša tako da sada mogu toplinkom podešavati dubinu oranja
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znaci da ti je prva brazda u odnosu na drugu malo vislja te na taj nacin riktas dubinu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Razlika koju pominjem je između zadnje brazde i pete pluga koja je na plazu , tu nesmije biti velika razlika
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Je da kad bi bilo drugacije ili bi bio prelakom ili pak tesko iso u zemlju!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Naravno , ako je peta puno viša od lemeša onda se stalno zabija u zemlju i džaba ti raspuštanje toplinka
Opet ako je peta niža onda neće u zemlju , mora da se nađe dobar odnos visine
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kodmene na plugu ima sliceve na peti tako da se to moze podesavat kako se lemesi trose!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
E to je jako dobra stvar , nisam se sretao sa time

Kod mog leminda mi je taj odnos poremećen od kako sam stavio nove lemeše i jako je nezgodno orati sa njima , stalno imaju tendenciju zabijanja u zemlju a traktor nemože da ih vuče , planiram i njega malo remontovati jer se svi vijci na njemu otpustili koliko sam ga silovao
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A i moj ce dobit remont ove zime potrosen dosta osobito plazovi i prednji dio daske.
Imam hardoksa od 15mm za plazove i od 6mm za daske.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni je malo teže doći do hardoksa pa smo šuraku za prednji dio daske zakrpu pravili od stare daske samo uzeli dio koji nije istanjen i uklopili ga u potrošeni dio , lijepo je leglo
A lemeše smo mu napravili od neke daske koju smo našli na otpadu , neko bacio potpuno novu dasku od nekog nepoznatog pluga a imala je dovoljno debljine , kada smo odnijeli kovaču da je pokuje prokukao kako je teška za kovanje
A ja sam sebi prednji plaz napravio od ploče koja ima viši postovak mangana , koristi se u rudarstvu za neke dijelove kuda prolazi zemlja , valjda bude dobra ;)

Kakav je hardoks na varenje ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dobar je!!!
Ja ga varim sa bazicnom elektrodom i sasvim je u redu cak sam ga vario na spiceve lemesa i niti jedan nije puko niti na zavaru niti pokraj.
Za bazicne elektrode ti je potreban inverter.
Dalo bi se i sa rutilnim elektrodama ali ja nisam pokusavo!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Za Zetorproxima90:
Izmijenjene su poveznice, pa ponavljam poruku:

Netom nakon obnove:
88e5c337.jpg


f3876113.jpg


f49db563.jpg


u radu:
f43e3b63.jpg


fcf6fb84.jpg


s produženim polugama za treću točku:
4a97c774.jpg


Slika095_zps5481f27c.jpg


Kak vidiš, ima još modifikacija na tom plugu. Skraćen je, tj.prva brazda je pomaknuta naprijed, napravljen je plaz i na prvoj brazdi, čela daski su navarena kromom, orna željeza 10", u originalu sa špicom, zamijenjena su običnima 12", modificirana je desna strana ove Z poluge, kasnije je dodan bolcn Cat 2 (ovdje još nije na slici), modificirana je ručka za zamicanje pluga, pofarban je autolakom...

EDIT: Ovo su friške slike, nakom 12 g. upotrebe pluga:
20141127_130809_resize_zps0ccb39d5.jpg


20141127_130833_resize_zps9f69a030.jpg


20141127_130854_resize_zps27c85273.jpg


20141127_130908_resize_zps76d2ea67.jpg


20141127_130925_resize_zps4bb64724.jpg
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
ZJ još ti samo fali capica da ga ne moraš podmetat sa štapom,ali inače mi se jako sviđa plug ,a traktor još više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pogledaj one dvije rupe na lijevoj gredi. Bila je predviđena na tom mjestu, no mogla bi razbiti šajbu, pa nije napravljena. No, ni ovomu nikaj ne fali. Ne koristi se plug svaki dan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Cemu tocno sluzi ona rucica kad nema promjenjivi zahvat? Mislim cemu mjenjat kut grede ako samo u jednom polozaju plaz prati smjer kretanja...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Posavac 2x14" kaj sam uzimao za zetora.. razočarao me, to nije definitivno plug za zetora.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije, ima široku gredu naprijed za kopčanje, i praktički ti od poteznice i španera do gume nemaš 5 cm lufta, i kotači nazad čim počnu proklizivatii, mislim na lijevog, tu počne štopati zemlju, prvo španer, onda iza gume do blatobrana pa onda između poteznica, ni dragi bog to ne očisti... Široka greda je problem najveći, a što se tiče samog pluga, nema mu greške, na 4 rali, nije zaštopao 2 puta samo...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Onda nije do pluga, nego do traktora. Ili traktoraša :icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh