• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
U kojem polozaju imate PTO, mislim na polozaj po rupama, moj je u prvoj rupi, a vidim neke da ih imaju u drugoj ili trecoj i tak oru... Koji mu je "standardni" polozaj?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nema "standardnog" položaja ..... Pomičeš ga tak kak mora biti .... da ti unutarnja strana gume bude uz zid brazde ( Ili.... da ti prva brazda bude ni preširoka, ni preuska )....
Netko se bude ( moguće ) javil pa ti napisal nekaj oko širine zadnjih guma i tak nekaj ...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti zavisi od traktora do traktora ,ali ovaj plug je namenjen da se moze smaknuti skroz u levu stranu da prati levi tocak. to je vocarski plug kako ga zovu. e sad posto je on 2/10 col mora se nastelovati na bolcnama da prva daska nehvata vise od 25cm ili 10col. ako je na prvim rupama i opet hvata vise a paralelan je sa tockom onda moras za toliko suzavati na felgama i srcu felge , gde je kako predvidjeno. ja sam na vladimircu morao suzavati tockove ali se nesecam tacno mere. ali mogu izmeriti ako treba. ostale rupe se koriste da se smakne u stranu i ore vise do levog tocka ali nisam nikad to probao jer malo mi to blentavo izgleda orati a ponovo gaziti po oranom.zato sam i isekao taj visak plocevine da nesmeta dzaba
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Izgaziš svakako kad izvlačiš jedinicu ili zgaziš susjedovo kad naoravaš. Po meni to nije toliko loše riješenje, pogotovo za manje traktore. Još ako te susjed maltretira, ili je do međe ograda, neki kanal ili tako nešto, odoreš bez problema, to bi svakako trebala biti zadnja brazda. Ili u slučaju da krećeš s te strane, onda taj dio nećeš ni zgazit. Ima milijun opcija. U svakom slučaju bolje preorat pola metra više u širinu nego ostavit prostor za miševe i korov.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ovak, imam u ponudi za svog posavca 2x14" treću brazdu za hiljadu kn ( povoljno s obzirom da daska i lemeš dođe skoro 100 eurića) ali je problem sad da to vjerojatno ne bi mogao vući sa 6340.... a uzeo bi..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja mislim da bi na večini zemlje mogao vući,a kada je teška godina i mokro skineš treću i opleti.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Uzmi, neće mu ništa bit, nek stoji, ako se ne može koristit sad, moći će kasnije, makar i za garenje strnjaka ili neko plitko oranje. Samo nemoj zaboravit napravit još jednu kosu ukrutu na trotočje i ako treba zamjenit plazove.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Štangu na trotočje ima, jel je to skinuto s identičnog posavca 3x14, poluga na trotočju i ojačanje na gredi.. neznam, svi mi kažu da to nebude dobro, a neisplati mi se uzimati nešta šta bude stajalo i skupljalo prašinu doma, ebg..... Proxima, ak bi ga i prodavao, taj ne bi ispod hiljadu eura išao, sa 3 brazde :D:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Moje mišljenje je to da ako imaš novce da uzmeš. Zetor to mora vuči u nekom pličem oranju ili laganoj zemlji, a ako nisi lijen šarafati, uvijek se može skinuti i vratiti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma, odustao sam, pričao sam sa kumom, i sam kaže da mi negine generalka kroz koju godinu, onda, vukao bi on to, dalkeo od toga, samo ne dugo.... za takav plug treba bar biti nešta jače od 80 ks...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Treba za takve 3 brazde i malo više od 80 ks. Dvobrazdni 14 " mu je dosta puta na knap pogotovo kad ide dublje od 30 cm. Barem je tak kod mene.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nisu svi traktori isti!!!
Kod mene ima nekoliko MTZ 82 i oru sa trobraznim plugovima 14"....
 

Najnoviji postovi

Na vrh