• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Onda imas laku zemlju ak oru s tim...tu je jd 6400 (105 ks) vuko 3x12 samo nizbrdo
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma ima svakakve zemlje od ilovace,pjeskulje,teske gline i crnice!!!
82-ojka je iznimno jak traktor tako da svi koji ih imaju oru s 3x12 ili 3x14....
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ma, odustao sam, pričao sam sa kumom, i sam kaže da mi negine generalka kroz koju godinu, onda, vukao bi on to, dalkeo od toga, samo ne dugo.... za takav plug treba bar biti nešta jače od 80 ks...

Zasto bi ti ginula generalka pa jel nemas brzine? Za neko normalno oranje ako nemas tesku zemlju on to odradi samo tak, kod mene lik ima zetora 4320 i izrazito tesku zemlju radi oko 40 ha zemlje a 10ha ima takve teske tu ore sa prvom brzom u idealnim uvjetima a vecinom u 5 sporoj, tak bi i ti! I kaze da potrosi manje goriva neg na laksoj zemlji, samo sta lakse poore vise jer ide brzije a kaze da onda i popije jer ga tera!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma ima svakakve zemlje od ilovace,pjeskulje,teske gline i crnice!!!
82-ojka je iznimno jak traktor tako da svi koji ih imaju oru s 3x12 ili 3x14....

Jel se zajebavaš?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ako 52-ojka vuče solidno 2*14 okretača onda nevidim razlog zakaj 82-ojka nebi mogla 3*12 ravnjaka? 3*14 u lakšoj zemlji isto može ali u težoj mislim da se nebi baš proslavil.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
I kod mene 82-ojke vuku 3x12 ili 14 ali zemlja je laksa.
A za onog olta. Imali smo takvog i od prvih novaca otisli i kupili novog vogela i preporodili se...a olta poklonili i covjek dignuo jednu brazdu i tako ore s 90 ks.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ljudi sa svačim oru i svakako a to večinom nije oranje nego mrljanje po zemlji. Jedan kolega ore strništa s torpedom 75 i četiri brazde po 10 cola . Po meni i po mišljenju stručnjaka takvo oranje od 12-15 cm dubine nije posel .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kec tebi je blizu Botovo tam sam videl da čovjek ore sa IMT-om 539 i IMT-ov plug 12 cola dvobrazni sa drugom brzom i skoro ler gasom kod mene bi prva brza bila na knap tak da ovisi i gdje oreš .
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Oranje strništa i nije oranje, nego garenje ili prašenje. Bilo da to radi samo zbog korova ili da na to ide i zelena gnojidba, svako dublje oranje bi isušilo zemlju i pravio bi si kamen od zemlje.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Je Željko možda si dobro videl ali je sigurno oral pijeska a ne zemlju a dubina ?
Vjeruj mi ove godine sigurno nije ni prvom oral ako je s jednorednim beračom bral po mokrom .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam priliku kupiti jednobrazni olt plug 16" za 600kn,nezam koji je samo je visoki!!!
Sta vi mislite?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ti treba uzmi jer to nisu veliki novci ako je u solidnom stanju!!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Dli ima tko od vas alkar plug zanima me kako radi i kako zaorava ostatke -kuruzovinu,travu itd.Planiram da kupim taj plug,mislim ako je dobar.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam alkara 2x12" po meni jako dobr plug ja sam zadovoljan njime!!
slika normalne godine i normalne zemlje!

slika prosle godine orano za sjetvu i teza zemlja za obradu!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Buco jeli to visoli ili niski znaci da dobro radi sa kojim traktorom ga vuces?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Visoki je vuce ga Imt 542 i ide s njim super osim kad je neka zeznuta godina ko prosla onda mu je nekad ga puna kapa i dosta je teska zemlja kod mene al uglavno ja sam jako zadovoljan plugom i njegovim radom ja sam ga kupio prije 5 god za 700kn s odlicnim lemesima sad bi ih trebo mijenjat!!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
U jbt pa to pravo đabe imam ja zetora 6011 i orem sa oltom 12cola visoki koji mi je od brat a ja bi sebi kupio tog alkara za 1800 tako ovaj cjeni a probat cu ga skinuti koju kunu
 

Najnoviji postovi

Na vrh