• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Skini mu dosta pogotovo ako nema rucku za stelanje i crtala a i za te pare mora bit ko novi ako imas kakvu sliku ili link oglasa stavi da se vidi!!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ne nema rucku ima samo jedno crtalo ,jeli tvoj ima rucku de stavi jos koju sliku pluga ako imas da vidim
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na svojeg naknadno stavio rucku jer ono stelanje na saraf mi je bilo koma i kotac sam mu isto kasnije dodo i ja imam samo jedno crtalo!!

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Od alkara jer sam istog takvog jos jednog uzeo prosle godine i prebacio kaj je bilo bolje i tu rucku i jos od ostatka dijelova napravio si jednobrazni plug!!
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam na svojeg naknadno stavio rucku jer ono stelanje na saraf mi je bilo koma i kotac sam mu isto kasnije dodo i ja imam samo jedno crtalo!!

Jel ti se zna nekad zastopat izmedju tocka i glave?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Hehe kad su tu kod tebe jeftin pa mozes raditi i od dvobraznog jednoobrazni kod nasnemas ni jednobraznog za 600 koliko si ti platio onog
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@matozdenci meni se nije zastopalo jedino nisam cistac napravio na kotacu pa kad je masno nalovi se na njega pa treba ocistit inace neide vise duboko
@mika75 otidi pogledaj ovaj al nemoras odmah prvi plug uzet jos malo se raspitaj i dobro prati oglase uvijek nesto izleti ja sam svojeg uzeo pol sata nakon sta je oglas bio postavljen!!
Evo ti jednog posavca nije skup a isto dobar plug a malo skuplji od tog alkara!!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-2-brazde-drljacu-7-krila-oglas-13769592
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
E pa takvog ja i trazim brat ima takvog to je zvjer od pluga nema da stopa a za moj traktor taman
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
E onda ako ovaj trazi za plug ko ovaj s linka 1800kn nije puno al za alkara ko moj je po meni puno ovo s linka ti je posavac!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ak nejde, nejde, taman posla da za svaki komad zemlje budem išao šerafat po plugu ili orat u sporohodnim brzinam sa traktorom od 70 ks :D:
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Ja mislim da je Alkar. Posavac ima otraga iza daske navojnu cijev s kontra maticom na kojoj je moguće širenje i uženje daske, dok Alkar ima fiksni limeni odstojnik.
Po mojem sudu je to Alkar!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Posavac je to, starijeg tipa.
Alkar nema cijevnu ramu, već onakvu kakva je na Bučinoj slici.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako je, to je posavac isti kao što ja imam. Inače razmišljam da uzmem još jednog pa da mogu orati i sa Z6245 i sa proximom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Znamo mi o cem ti govoriš. Posavci se rade dugo godina i postoje dva tipa: novi i stari. Razlika je u tom što je na novom tipu moguće stelanje daske preko te navojne cijevi. A stari tip to nema već je nagib daske fiksan.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Prihvačam korekciju. Kad sam kupovao Alkara, čovijek je cijelo vrijeme pričao Alkar, a na pločici je jasno pisalo Posavac i zato sam mislio da je to ta razlika.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Olt plugova ima dosta modela a sto je u tome svemu najgore je to da isti modeli imaju razlicite djelove ili pojedine segmente tako da je to kod olta sve malo zakomplicirano osobito kad se kupuju lemesi!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh