• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje, oranje, oranje...3

crtalo se vrti, okrenut će se samo :D:
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Poslikat cu ti ja crtalo samo dok ga nadjem i postavim,bas se zamaram sa montazom novih lemesa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Crtalo se NE SMIJE vrtjeti pun krug!!! Znači samo može biti pravilno postavljeno da bi dobro radilo!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
On mozda misli na predpluznjak,al bez slike nebumo znali tocno.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Tako je, crtalo se ne može vrtjeti puni krug. Mislim da bi nosač trebao biti okrenut za 180 ali onda je crtalo iznad same daske. Po meni crtalo treba biti ispred da bi odrezalo ono što će daska poslije preokrenuti. Probat ću postaviti sliku ako mi uspije.
Molim još objašnjenje oznaka na pločici, bitno mi je da znam što imam jer se prvi put srećem sa ovakvim plugovima uopće. Do sada sam 30 g imao TV 420 a ovo je sasvim neka druga priča.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako ti tako kazes :) ja sam ove godine montiro na posavca i nije mi se bas vidila neka razlika. Mozda ima veze s time :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koljeno nosaca crtala mora ici prema napred tad je kak treba.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Evo mog Posavca malo se zanimam snjim al jos nisam gotov!
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Evo mojeg prinove , danas sam kupil slavonca i čini mi se da je u dosta dobrom stanju za te novce koje sam dao.



 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Taj plug sam kupil od jednog prijatelja,njemu je samo smetao , pa mi je ponudio i uzeo sam ga zbog super cjene,a i vec mi je dojadio pomicni oltov plug.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Eeee, jesi se usrećil. To ne okreće, već samo prislanja brazde.
To ti je plug za ravne i sipke zemlje, a ne za tvoje brege.
Još se buš plakal za pomičnim OLTom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakva su mišljenja o OLT Slavonac 3.35 (3x14")??

Preporučaju mi taj plug, da je bolji i jači od IMT-a 757.30 (3x14")

Pa si sve nekako razmišljam dal to kupiti?!?


Evo par primjeraka:
Ovaj je novi, ali nema sva 3 crtala, cjena relativno pristupačna za takav velik i na oko lijep plug, moram priznati da mi se sviđa!
Al pazi lika...plug 3 brazde 16 cola...hehe, a oznaka Slavonac 3.35, a svi znamo da je to 3x14", al on izgleda ne!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-olt-3-brazde-16-cola-oglas-11909796

I ovaj ne izgleda tako loše...1000€, ako je u "voznom" stanju i nije previše!
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-olt-3-brazde-14-oglas-10976858

A ovaj ga je nahvalio, a vidi gdje je parkiran...svakakvih ljudi ima..ccc
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-oglas-12016375


E sad...kakva su vaša iskustva s tim 14" OLT plugovima??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja imam siromaka 2x14 i neću ga hvalit da mu se kaj ne dogodi :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Mi smo naseg na kile prodali koliko nam je drag bio. Bio mu je savijen nosac jedne brazde posto nema nikakvo osiguranje, ona sipka za zabacivanje pluga je preradjivana jer takav sistem je preslab za 3 br. , i puknuo je bio var na sastavu grede i trotocja. Vukli smo ga sa 120 ks
Ovog zadnjeg znam i sigurno je takav, makar ne trazi vise nego sto je dao.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-oglas-10375576

Pogledaj si ovako nesto i biti ces prezadovoljan. Mi naseg vucemo sa 155 ks 8 godina i ako ga nismo iskrivili do sad neces ga ni ti nikad sa 90. Jedino sto nema povisice brazdi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh