• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tako je,samo ne zaboravi pritegnuti one šarafe koji drže drugu brazdu,ali po mom mišljenju tu bude slaba korist kad nije bar 14 ili 16 cola ovako to bi moralo orati sa dve brazde sa malim traktorom sve u 16:axe:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
tako je,samo ne zaboravi pritegnuti one šarafe koji drže drugu brazdu,ali po mom mišljenju tu bude slaba korist kad nije bar 14 ili 16 cola ovako to bi moralo orati sa dve brazde sa malim traktorom sve u 16:axe:

533 to nemre vuc! osobito bez spere!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kad se skine zadnji plug ali obavezno staviti šaraf kako je naglašeno na zadnji dio pluga ,ja sm orao prije par dana zemlju na taj način koja nije orana deset godina i suha ko vrag sa univerzalom 455 i dobro je išlo...
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ma ostavi plug takav kakav je, zakvači ga za medu i ori brda i doline.Slabe koristi od 1x12"......možda za kakav manji vrt.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma ostavi plug takav kakav je, zakvači ga za medu i ori brda i doline.Slabe koristi od 1x12"......možda za kakav manji vrt.[/QUOT

sa medom mogu orat sa 12" plugom imt do 20 cm ove godine jednostavno samo se zakapa a i sa ovim nebi bilo drugacije negdje i plice ja neznam kak ovi oru sa ferkicima dvije brezde na 25 ali ja sa traktorom od 5o konja to nemogu barem ne ove odine em je suho em se zakapa cak ni spera ne pomaze a mozda su i gme problem neznam!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moj ferki iako nema gdje ne curi još uvijek može sa 3 radnom uzorati i sa imt 2puta 12 samo po ravnom a taj od Borne moj susjed sa 533 rastura i blizu 5 rali i to prvom direkt,samo je onaj čistač bacio u otpad:drinkers:
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
pitaj kolegu bobu on je imo plug olt 3*10 napravljen od 2 pomična pluga a to sam i ja mislio sebi praviti al nikako da uhvatim vremena
 
B

Bobo

Guest
ne znam kako mjerite ramu ali OLT je 11.5" razmaka izmedju daski, tako da je moj u biti 3x11.5" ako cemo cjepidlaciti...
 
D

DevelopmntDiggie

Guest
Moze neko da mi navede razliku izmedju POSAVCA i IMT 755 .. Hvala :)
 
B

Bobo

Guest
Daske na oko iste ali rupe su na razlicitom mjestu, OLT daske je otvorenija nego IMT, OLT ima drugaciju osovinu i rucku za stelanje. Na OLT-u dolaze bolji tvornicki deflektori.

OLT nudi dvije vrste plaza a samim time i dvije vrste raonika. Sa spicem ili normalan.

Crtala s posavca su po meni sam oza na otpad posto vole stopati slamu...

Sve u svemu OLT-a nece kupiti nitko ziv ako mu kazes da je OLT. ako ga se ofarba u crveno prolazi pod stariji tip IMT pluga i proda se.

U ovu pricu sam se i osobno uvjerio a i cuo sam ju na vise mjesta... Zasto je to tako, nemam pojma. Iskreno, mislim da su OLT plugovi kud i kamo kvalitetnije i opcenito bolje napravljeni nego IMT, samo nisu toliko hanvaljeni kao IMT.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bobo daj mi reci jel bi bilo puno kemijanja kad bi na olt-ov alkar htio stavit od posavca glave?
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
gledo sam na njuškalu ima plug i piše 3*10 coli sad koliki je točno neznam jer nisam išao gledat.Trenutno imam 2*14 lemid i dobar plug al htio bi uzet ovaj iz razloga što su kod nas teške zemlje za orat a kad obereš kokuruz i pooreš sa 14 coli treba to potanjurat i posijat žito ili neša drugo pa bi iz toga razloga uzeo taki od 10 coli
 
B

Bobo

Guest
Puno me pitas ne znam ni kakav je raspored rupa... znam da alkar nosi glave od slavonca i one se sarafaju ak ose dobro sjecam s dva vijka na nogu dok je to kod posavca s tri... mozda se i varam... Sve se da rijesiti busilicom i aparatom za varenje ;)


Po pitanju zaoravanja kukuruzovine s OLT 3x10" tu ti zelim jaaaaako puno srece. Odustani od corava posla.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pregovaram za jedan posavac koji ima sve dobro osim grede pa sam mislio si prebacit rucku za stelanje i glave jer moje su malo vec poderane ako uspijem dogovorit nesto bude se vec skemijalo:(nod):
 
B

Bobo

Guest
posavac s "lakom" ili "teskom" ramom... postoji posavac koji ima laku ramu koja se da premicati lijevo desno po piramidi za odoravanje od vocnjaka. i onaj s "tezom" ramom koji podsjeca na IMT plugove...

Ako imas ovaj na "lakoj" rami, i ako ga kupis, kupac sam za jedan nosac brazde tocnije onu jednu "nogu" trebam i nigdje ju ne mogu iskopati...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovaj je s tezom ramom samo je prodavac cicija vec se pola godine navlacimo za taj plug malo bi prodo malo nebi!
Daj nabaci sliku ako imas sta bi ti sve trebalo pa ti se mogu malo raspitat po kraju!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam za jednog olta kojem je nesto spigano na zadnjem plugu i covijek ga ne koristi mozda bi ga prodo moram ga samo nac kak ce bit doma da malo ispitam sta je i ako je na prodaju koja je cijena nabaci sliku pa cu ti provijerit kroz par dana!
 

Najnoviji postovi

Na vrh