• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod drugara je isti takav ali je 2/36 znaci dvobrazni ali 36cm zahvata. taj je dosta redak za pronaci a skoro identicni su.bogami sa 567 i rakovicom 65 je na samoj ivici vucne sile. treba bar 75-80 ks za njega ali radi savrseno. i krmacu ce zatrpati
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,130
i ovaj posavac od 12 je rijedak to je model koji ima promjenjiva čela na daski i nema one špiceve koji imaju ostali posavci
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
isti su oni konstruktivno. i kod ovog su grudi ili cela daske izmenljiva. nisam siguran samo na raonik dal je 100% isti. znam da ima razlike u duzini izmedju vijaka sto drze raonik i to smo morali izmeriti pre kupovine. ima 3 vrste tako da moze biti minimalnih razlika a skoro su potpuno identicni. evo jedne slike tog 2.36
s4ww.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Nekoliko činjenica o Posavcima:
- postoje verzije sa i bez špica. Oni sa špicama su imali oznaku Y. Ona špica, bočno do željeza nevalja. Imali smo mi takav plug, i izbacil sam špice.
- glava pluga s dvodjelnom daskom je potpuno drugačija od starog Posavca, koji ima jednodjelnu dasku. Ovo je spiralna daska, a stara je poluspiralna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Na mojem je 70x30 (20+ godina star).
Pogledaj ovu Vicinu sliku gore: i na njoj je 70x30.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tak da ti zadnje kraj lemesa, prvog raonik, bude u dijagonali sa unutarnjom stranom kotaca!
Kod nekog je to druga, a kod nekoga treca rupa... Najbolje budes vidio na oranju, pa probaj pomicat ! Prati da ti prva brazda ne bude presiroka i to je od prilike to ...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pomicni olt ili pto2 je zahvata 10col po pluznom telu. znaci spram unutrasnje sirine izmedju guma traktora ima razlike tako da se mora prvenstveno stelovati na bolcnima. cim probas plug primetices koliko zahvata prednja brazda. ako je vise od 25cm ides ka prvim rupama .ako je manje ides na sledecu koja bi odgovarala. u pocetku je malo duze za nastelovati sve na plugu ali posle je zadovoljstvo sa njim raditi. i kod obicnih plugova se to isto steluje na kolenastoj osovini da obe brazde isto hvataju. to je osnova stelovanja pa tek onda ostalo
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Potpuno se slažem. Ja sam več išao gledat drugi plug i u međuvremenu sam si malo dao truda i naštelao ga. Sad mi je milina za plitko oranje i oranje strništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
2 - broj plužnih tijela, a drugi broj bi trebao biti zahvat u cm, samo mi je 65 malo puno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ja bi rekel da je to 14 cola jer mi barem po sliki izgleda da su daske veče nego na 12 cola a i rama mi izgleda nešto veča tj. jača!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da, ali ako se ne varam drugi broj bi trebao biti zahvat pojedinog radnog tijela, ne oba. najbolje otić pa izmjerit. jesi baš iz đakova ili ? nisam vidio di je plug točno, malo me muči komp...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
greskom je upisano sigurno. moze biti 2/ 30 ili 2/36 sto ja znam a jako su slicni. ovaj bih pre rekao da je 12col jer nesto mi je drugaciji od 2/36 jer mi ga drugar ima. on ima podesavajuce daske i deflektore a ovo ili je nesto menjano ili skinuto .
 

Najnoviji postovi

Na vrh