• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Hvala ZJ! Nije u top stanju, ali po meni je dosta ispod cijene bila.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Marko, ako kupuješ novi kardan, svakako ga kupi s limun ili trokutnim oblikom cijevi, a nikak s firkant. Taj na šprici lupa k'o čekić. Imam ga i nisam zadovoljan.
Za okretač i ostale sitne stvari je OK.
Jbš..mi sve ako razmem ovo,,ajd limun bi bio oblik elipse, trokut ok ali kaj je firkant..stvarno neznam.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
@bhorv: Germanizam. Isti naziv se koristi i za kvadratne sipke.

Vier = cetiri, kant = rub --> firkant.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jeste vi Podravci zaje...
Trebal sam ti napisati négyszögű, pa bi valjda razmel :mur:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
To bi si prevel prek gugla, ali firkant, stvarno nikad čul.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pošalji mi u inbox svoj mail da ti pošaljem uputu i katalog djelova za PSK.
 

Prilozi

  • psk.jpg
    psk.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 72
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Moze li se PSK 4 reda namjestiti na 40cm medurednog razmaka (ili manje), da pogonski kotaci budu izvana, te koliki trag (sirina) kotaca traktora bi trebala biti za to?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moze, npr na 50 ako ces tockove ostaviti izmedu redova, sve ispod toga tockovi moraju van

Sebi sam slozio na 45, ali 5 redi, za fergusona, i zadnji tocak mi tocno gazi izmedu redova, sa unutrasnje i vanjske strane tocka do reda je ista mjera.....
Unutrasnja mjera fergusona je 107cm, vanjska 155cm, pa usporedi mjere sa ursusom, vjerujem da bi kod tebe 50cm bilo bolje, npr 560 ima unutrasnju mjeru 120, vanjska 195cm sa gumama 14,9-28, tako da na njega nebi mogao zakaciti tako podesenu sijacicu

Nemozes cesnjak, premali je prostor dolje na raoniku i opcenito u tom aluminijskom kucistu, slazem i sijacicu za cesnjak, 4 reda, budu slike kada bude gotova, razmak redova 30cm, jer sada imam posadeno sa 5 redi i nisam zadovoljan kako je ispalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Dosta djelova sam preuzeo od olt mehanicke 4 reda sijacice, sjetveni aparat ce biti novi izraden, i tako......ova sa lopaticama crvena, 5 redi, sto sade s njom u Vinkovcima, po mom misljenju ima uske redove, nemam motiku koja ide izmedu, lopatice uhvate negdje po 2 a negdje ode prazna lopatica, a to za mene nije sjetva
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Radio sam sa njom. Tocno tako kako kazes.
Mozemo li se privatno cuti preko FB-a ili negdje da popricamo o tom sijacici?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisam, prodana je kroz par dana kako je postavljen oglas, dosta je teska, u uputstvu pise oko 850kg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hektometar za olt ili nodet, nekoristen, stajao godinama na polici pa je prasnjav, ako nekome treba mozemo se dogovoriti preko privattne poruke
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Molio bi nekoga da mi napise sto sve treba pregledati i podesiti na sijacici prije sjetve kukuruza.
Neki dan sam ju probao na mjestu, drzi sjeme dobro, vrtio sam tockove rukom, nije falilo sjemena na rupama.

Planirao sam ju malo detaljnije pregledati prije sjetve, al nisam stigao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh