• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ivane griješiš da se 5 redi ne može vuč sa 560, ja sam na psk dodao još jednu bateriju i složio 50 cm međuredni i sijao soju, je na 'knap' ali ide.. Sad me zanima dali netko kojim slučajem nosi OLT PSK 6 sa kutijama sa gnojivo sa 560/565 ili cak 577 dali bi to išlo, živim u lijepoj Slavoniji nema brda sve ravnica.. bez kutija znam da 7 redi za soju/repu ide
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Kolega sije sa 577DW, sad nisam siguran el 6 ili 8 redi, na 50cm soju i ima kutije za gnojivo.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja sam kupio 577 DV nedavno bile uske zadnje gume gore i dobijem i široke 18.4 R30 nove na felgama, i tako si razmišljam reko neće mi trebat uske i stavim ih na oglas i prodam za koji dan, sad vidim da ih ipak nisam trebao prodat :/
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Zna li netko napamet na koji broj treba staviti dozatore na kutijama za gnojivo da baci 100 kg po jutru?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Nije kod mene tako. Imam samo jedan lancanik na kutiji i jedan bude na pogonskoj osovini.

Otvorio sam ih po tablici koja je u uputstvu i otprilike je to bilo to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ima netko kutije za mikrogranule na sijacici? Trebaju mi slike i dimenzije nosaca za njih. Posto kutije imam, a nosace nemam. Ili netko zna gdje bi se moglo nabavit?
Jel radi olt, ima li sta dijelova kod njih?
20263
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kad smo kod OLTa...

Ja sam prije 2 godine trazio KRK kultivator, onaj njihov podesivi za repu i kukuruz. U dvoristu je bilo samo par tanjuraca... Nigdje ni mrtvog kera.

Neki toboz portir me poslao u zgradu koja je tada izgledala kao napusteno atomsko skloniste u koje nitko nije zasao od doba hladnog rata. Dolazim na drugi kat, trazim sobu prodaje. Brate slatki, vrata ne mgou otvoriti jer su pala i zapinju za neki prastari tepih koji je jos hasan pasa imao u svom taboru. Odjednom netko s druge strane scepa kvaku, jebe majku, isusa i gospu. Nakon duzeg natezanja tip otvara vrata "raja"... 3 frajera sjede u zatvorenom, zadimljenon prostoru, sve zamraceno osim jednog prozorcica s kojeg je otpala karnisa pa nisu mogli navuci zastor. Preko kompa i nekih truljavih zvucnika cepa neka nadasve neka cudna radio stanica. U prostoriji od cca. 30m2 samo jedan stol na kojem je taj komp sa katodnim monitorom, neki tovoz otoman za sjesti i 3 stolice. Decki svojih 30 - 35 godina uopce nemaju pojma sta tamo rade... Pitaju sta trebam? Ja objasnjavam, na sto dobivam odgovor da su oni u postupku stecaja i da im je jako zao sto mi ne mogu isporuciti stroj koji zahtjevam. Ali, ako imam volje, slobodno mogu uplatiti novce, a kultivtor ako bude, bude. Na to sam se samo nasmijao, zahvalio se deckima i napustio mjesto radnje. 3 godine sam isao na faks kraj OLTa i uopce ne izgleda kao da se ista radilo niti da su ikakvi uvjeti za rad moguci. Od starijih studenata, mahom ponavljaca sam cuo da se prije islo u OLTov pogon, ali vec vise godina, jer fakticki niti ne rade.

MIO, slicna stvar, u prodaji i servisu Vas docekaju dva srednjovjecna gospodina, jedan gluh drugi isto, ali od pica. Govorite sta vam treba na sto vam prodavac govori da ponovite glasnije jer on ne cuje, a aparatic nece da nosi i kulturno ispod pulta vadi casu s crnim vinom i naginje, dok pokusava nacuti valjda sto vam treba, drugi pak, kolega mu, sjedi iza njega, kakavih par metara za stolom. Nabada nekakav sir i lagano toci zdrepcevu krv, pita ovog nagluvog da i njemu natoci, na sto se ovaj okrene, nagne casu do kraja, mene kao i dalje slusa, odlazi do kolege, veselo igra dok mu kolega toci vino i meni objasnjava da oni to nikada nisu imali, bez obzira sto ja to vidim na polici... No dobro, da ne smaram dalje...

Ugl, sve propada, polako, ali sigurno...
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
174
Bio sam u drugom mjesecu u oltu po djelove za psk, imali su sve sto mi je trebalo, jos su mi napravili dva pogonska zubcanika za kutije za gnojive jer nove nisam nigdje nasao. Uglavnom su rekli da su pokrenili proizvodnju psk i kultivatora i jos nekih strojeva po narudzbi a plugove i tanjurace vise ne prave jer im je preskupa termicka obrada. Valjda ce bit bolje, nije sve tako crno
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Zna li netko zašto se ovo događa?
Strelica označava smjer sijanja. U zaokruženom dijelu mi se čini kao da padne sjeme sa ploča i onda ostane prazno dok ponovno ne napravi krug i nakupi sjemena na ploče i nastavi normalno sijati.
Brzina sijanja je bila u drugoj brzini sa Ursusom C-355 na 1800 okretaja motora, što mislim da je oko 4-5 km/h.
Može li to biti do cijevi, do gumica na pločama, ili nešto treće?

 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Kolega da nisu to možda pločice za soju sa 120 rupa(2 reda). Cuo sam negdje da je potrebno skinuti skidače zrna u baterijama ako su takve pločice, a ako se to ne napravi navodno da sijačica baca zrno na hrpice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Da, ploče su sa 120 rupa u dva reda. Skidači se podignu do kraja, ne skidaju se koliko ja znam.

Ne sije mi svugdje tako, samo ponekad napravi ovu "hrpicu", a ne znam zašto.
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Neznam točno koji je naziv za njih ali nisam mislio na one koji se štelaju na onoj skali. Odšarafi poklopac i skini pločicu i pogledaj s prednje strane gdje zrno ispada se on nalazi i drzi ga jedan imbus šaraf, Ispod njega se ugrađuje senzor za elektroniku kada se ona montira. Nemogu drugacije objasniti jer nemogu naći sliku.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
To je usmjerivac i skida se u soji. A skidace kod nas vezu zicom jer ih tako podignu jos vise.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Zna netko gdje nabavit cetvrtaste plasticne poklopce od kutija za granule?
Ima slika par postova iznad
 

Najnoviji postovi

Na vrh