• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Ali njega zanima razmak u redu koji je isti za sve međuredne razmake, a za broj biljaka po ha napisati na google "Broj biljaka kukuruza po ha", ima tablica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Pa jednostavo...uz isti razmak zrna u redovima širine 75cm posije se 70/75=93,3%, odnosno 6,7% manje biljaka po površini nego da se sije u redovima od 70cm.
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
I čemu sad vjerovati, u knjizi koju imam od psk piše npr međuredni razmak 75 i razmak u redu 18 da je 76 000 biljaka a u ovoj tabeli 73 000 biljaka, nije baš mala razlika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Ovo gore je tablica s Dekalbove stranice, s Poljoprivrednog fakulteta Osijek. Kako ti volja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Jel ima možda netko za prodati pogon i kutije za mikrogranule za psk 4?
Ili zna nekoga da ima?
Jel bi se to moglo i novo nabaviti, jel to tko proizvodi još?
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Jel se možda nekome događalo da stalno puca plastični osigurač baterije kod zvonca? Što pogledati što bi mogao biti uzrok?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam imao taj problem sa pločama za suncokret. Nisam mogao uopće sijati. Kukuruzne ploče i ploče za soju bez problema, a kada ove stavim nisi mogao vrtiti sijačicu. Odma pucaju štiftovi.
Posudili druge ploče za suncokret i nekako je išlo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Skini plocicu, razdvoji tu bateriju na zvonu pa probaj vrtit kardancic rukom. Ako ide lagano problem je u plocici. Vecinom se saviju ili nisu dobrih dimenzija oni mjesaci na plocicama. Koji zapinje popravis ga brusilicom.
 
  • Like
Reactions: ZJ

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Da našao sam problem, kupio sam nove ploče za suncokret i na jednoj bateriji baš jako zapinje ploča i zato je pucao taj sigurnosni.
Kad ne stegnem do kraja poklopac ploče onda se lagano vrti, sutra idem opet probati sjetvu suncokreta.

Na 3 baterije su ok ploče a na jednoj baš zapinje, budem sutra pregledao mješače hvala na savjetu
 

Najnoviji postovi

Na vrh