• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Sve pohvale za ideju i izvedene radove.
Možda imaš nacrt za dimenzijama da podijeliš s nama?

Imam još nekih slika to ti mogu poslat na PP ako želiš.
Dimenzije i nacrt nemam, sve je rađeno iz glave, malo s presom, malo obrusi zavari i tako ispalo.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Gospodine TX75 dali pravite to za prodaju ,ako da pošto..može ponuda na pp ..Hvala!

Fino ste vi to sdelali nema šta ..
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Gdje ti je ona adaptacija na turbini za sijačicu..joj nespreman si rođo sad te budu kaznili..jer nisi pripremio sijačicu propisima iz eu .
http://www.savjetodavna.hr/?page=index,3497

Bemti kolko ti to sijačica imaš?

He he i ti imaš imt-a he

u planu je al nikako da se skemija nešta jer mislim da je orginal preskupo a nije komplicirano za napravit budem ovi dana nešta sklepo kao TX75
imam tri sijačice sve su olt-ove psk
a bez imt-a nema pravog posla :icon_super:
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
u planu je al nikako da se skemija nešta jer mislim da je orginal preskupo a nije komplicirano za napravit budem ovi dana nešta sklepo kao TX75
imam tri sijačice sve su olt-ove psk
a bez imt-a nema pravog posla :icon_super:

Ma kako preskupo pa preskupo je rođo bilo kupiti 3 sijačice a ne sad dati 900kn za dobrobit pčela ...


Odeži ti kesu i kupi orginal je orginal..he he
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ma kako preskupo pa preskupo je rođo bilo kupiti 3 sijačice a ne sad dati 900kn za dobrobit pčela ...


Odeži ti kesu i kupi orginal je orginal..he he

ma puno je dat 3 000 kn za gluposti al ajde kad ovi naši traze sve zivo da bude :icon_rofl:
jel ima neko malo bolju sliku kako je to orginal složeno na psk
nebudem ja to ni ugradio a za nagodinu neče niko ni trazit :icon_toilet::icon_toilet:
 
Posljednje uređivanje:

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
ma puno je dat 3 000 kn za gluposti al ajde kad ovi naši traze sve zivo da bude :icon_rofl:
jel ima neko malo bolju sliku kako je to orginal složeno na psk
nebudem ja to ni ugradio a za nagodinu neče niko ni trazit :icon_toilet::icon_toilet:

Ideš rođo ...pa šta je za takog kulaka ko, što si ti 3k
Daj bogati riješi to i spasi pčele ...one su naše največe suradnice u našem biznisu..he tj nije smiješno nego ozbiljno riješi to
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ideš rođo ...pa šta je za takog kulaka ko, što si ti 3k
Daj bogati riješi to i spasi pčele ...one su naše največe suradnice u našem biznisu..he tj nije smiješno nego ozbiljno riješi to

ma bitce to vec do sjetve riješeno :mad::
 

Aršanjski Pudar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
25
Ja moram do kolege autolimara da mi spiga taj prelazni dio s turbine na koji budem postavio crijeva, tako da bude u vlastitoj režiji :)

Dok spigaš to ajd javi i poslikaj pa mi kažeš kod kojeg majstora da ija to ubacim ak nebude preskup.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ma puno je dat 3 000 kn za gluposti al ajde kad ovi naši traze sve zivo da bude :icon_rofl:
jel ima neko malo bolju sliku kako je to orginal složeno na psk
nebudem ja to ni ugradio a za nagodinu neče niko ni trazit :icon_toilet::icon_toilet:

evo slike sa sajma

olto.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
hvala Kićo to se traži jel imaš još koju bio sam na sajmu i zaboravio slikat :mur:
 

Aršanjski Pudar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
25
Hvala tx75, šanana i tebi kićo sve mi se čini da bum ove godine sijal bez toga, a drage moje pčelice i bubamare nek se još ovu godinu sprerazmu (kak im je bilo dosad tak nek im i bu). Sretan Vuzem!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma to je neki IDIJOT izmislio.Pa vozio sam puno sijačica iz europe i nigdje to nisam vidio,ili šta to vrijedi kada puhne vijetar pa to opet raznese po zdraku,i kako do sada nisu pokrepale pčele od toga kod mene,pa svake godine kraj svojih pčela sijem sa pneumatskom kukuruz.Ja sam danas dovezao svoju novu sijačicu za kukuruz,CARARO sa kutijama za gnojivo i mikrogranule.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Danas se spremala sijacica. Navarili i naostrili raonike, podmazali i to je to

Htio bi napravit hidr. markire pa me zanima ovaj cilindar... jel uopce dvoradni i kako bi to funkcioniralo posto je jedan ulaz uzi od drugog, inace je od pomocnog cilindra s traktora
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Trebao bih pomoć u vezi Olt PSK sijačice, nešto mi nije jasno. Znači radi se o kandžastoj spojki (ona spojka s oprugom kroz koju ide gornja veća kvadratna osovina). Ta spojka bi trebala preskočiti u slučaju okretanja pogonskog točka unatraške. Međutim prošle godine pri kraju sjetve pao mi je jedan lanac pa sam završio sjetvu s jednim pogonskim točkom. Tada mi je ta spojka ponekad preskakala kad se točak normalno okretao u toku sijanja. Zanima me ako netko zna jel se to smije dogoditi i zašto ili mi je možda opruga slaba pa bih trebao uzeti novu?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Koja ti je preskakala? Ta di ti je spao lanac ili koja je ostala pogonska? Normalno je da ti preskace ako vrtis samo jedan kotac dok drugi stoji.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Imao bih pitanje.

Da li je netko radio sistem hidrauličnih markera za OLT PSK 4 reda?

Dakle, imam dvoradni cilindar koji će biti montiran na nosače od kutija za umjetno gnojivo.
Umjesto one ručice kojom se prebacuju markeri, dolazi flah na kojeg ide svijeća od cilindra.

Zapravo jednostavno.

Ima netko neki savjet ili kakvu sliku?

Bio bih zahvalan.

Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh